Rosja: w oczekiwaniu na rekordowe plony

Moskiewska telewizja państwowa chwali się, że Rosja w tym roku planuje się zebrać rekordowe plony zbóż. Miejscowe gospodarstwa rolne już wyprodukowały 58 milionów ton ziarna, czyli połowę przewidywanego zbioru.

Telewizja Rossija poinformowała, że Rosja na własne potrzeby przeznacza 70 milionów ton ziarna. Pozostałe ma pójść na eksport. "To zadziwiające, że jeszcze 10-15 lat temu Rosja, aby wyżywić swoich obywateli, musiała importować ziarno" - podkreśliła telewizja Rossija. Zaznaczyła jednocześnie, że szczególny wzrost produkcji w rolnictwie widoczny jest w ostatnich dwóch latach. W ten sposób nawiązała do istniejącego od dwóch lat rosyjskiego embarga na zachodnią żywność.

Wcześniej rządowa "Rossijskaja Gazieta" pochwaliła się, że dzięki embargu widoczny jest wzrost produkcji wieprzowiny, drobiu i masła. Jednocześnie gazeta dopiero na końcu artykułu zauważa, że nie najlepiej wygląda sytuacja z mlekiem. W ubiegłym roku Rosja o 20-30 procent musiała zwiększyć import serów, twarogu i mleka w proszku. Autor publikacji tłumaczy to "cenowym konfliktem interesów producentów".

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Włodzimierz Pac/dj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 2 ~asd

Tylko co oni z tym zbozem zrobią jak nie ma go jak zmagazynować?
Sprzedadzą za bezcen nadwyżkę lub zmarnują w kopcach ( tak się tam przechowuje zboże).
Od przybytku też głowa może rocboleć .

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil