Rosja umieściła na orbicie wojskowego satelitę

Rosja umieściła na orbicie okołoziemskiej nowego satelitę wojskowego. Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej nie poinformowało, jakiego rodzaju zadania będzie wykonywał ten aparat kosmiczny.

Prezydent Rosji Władimir Putin
Prezydent Rosji Władimir Putin (fot. RTE News / Twitter)

Według agencji Ria Novosti, satelita został wyniesiony przez rakietę Rokot wystrzeloną z kosmodromu Plesieck. Z oficjalnego komunikatu wynika, że aparat nawiązał łączność z centrum kierowania lotami, które przejęło nad nim kontrolę. Satelita będzie wykorzystywany przez Ministerstwo Obrony - poinformowały służby prasowe resortu.

Z kolei agencja TASS podkreśla, że był to 26 udany start rakiety Rokot. Do tej pory rakiety tego typu wyniosły na okołoziemską orbitę łącznie 65 satelitów, w tym wojskowe i telekomunikacyjne.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/mcm/wk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
8 7 ~1984

Ładny portal ekonomiczny.... Jak nie biadolenie nad uchodźcami, to straszenie Rosją. Każdego roku umieszcza się dziesiątki satelitów wojskowych, ale jak umieści Rosja to zaraz bankier w te pędy "informuje" sugerując niezorientowanym czytelnikom, że jest to zjawisko wyjątkowe. No bo po co na portalu ekonomicznym takie info? Zapewne Putin wysłał gwiazdę śmierci na orbitę.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~Tomasz

Tak, masz rację. To już żaden portal ekonomiczny, ale kolejna tuba propagandowa w panującym trendzie. A że trend jest na szczekanie o Rosji i Putinie, to tak robi i "Bankier". Niby normalne, ale z szanującego się kiedyś medium zrobili się niestety szczekaczką na wzór tępego i prymitywnego Onetu.

! Odpowiedz
1 2 ~endi

Ten poczciwy facio z fotki to nie jest Putin

! Odpowiedz
3 13 ~ŁukaszP

Czekam na informacje o rozmieszczeniu wojsk USA (na terenie Polski oraz Litwy) oraz systemów rakietowych w krajach wschodniej europy (Rumunia, Słowacja) które są realnym zagrożeniem dla Rosji (wojska NATO okrążają Rosję), czy takie informacje są już "nieodpowiednie" do przekazania masowej publice ;)

! Odpowiedz
2 12 ~XTR

Dzisiaj niedziela, moze niemiecka cenzura przeoczy, jak kolejny raz napisze, ze Rosja MUSI budowac systemy obronne. USA obecnie wykonuje dlugoterminowy plan inwazji na Rosje i Chiny (destabilizacja Bliskiego Wschodu i EU byla w planie). Kadafi przewidzial dokladnie ta inwazje i zdazyl o niej powiedziec, zanim go uciszyli. Prawdziwych Polakow zapewne cieszy, ze niebagatelny udzial w projekcie ma nasz "wielki" rodak Brzezinski. A jak wiadomo USA sa naszym najlepszym sojusznikiem. Prawdziwym przyjacielem. Dowodzi tego fakt (odtajnione dokumenty), ze juz od kilkudziesieciu lat USA maja zakodowana na wypadek wojny z Rosja taktyke "strefy buforowej" chroniaca kraje europejskie podlegle USA (Wielka Brytania, Niemcy, Francja). Czyli mowiac krotko: utworzenie strefy buforowej przez spustoszenia nuklearne na terenie Polski i innych krajow Europy Centralnej.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~kokospoko

Czekaj, czekaj... już były. Nieraz.

! Odpowiedz
3 2 ~B74 odpowiada ~XTR

Jakie ziolo palisz? Daj znac prosze. ...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil