Rosja potwierdza: FAN ID jest wizą dla kibiców mundialu

Rosja potwierdza, że FAN ID, tak zwany paszport kibica umożliwia bezwizowy wjazd na teren Federacji Rosyjskiej. Jak dowiedziało się Polskie Radio, FAN ID pozwala na wielokrotne przekraczanie rosyjskiej granicy od 4 czerwca do 25 lipca.

(fot. Mikhail Metzel / TASS)

Rosjanie spodziewają się ponad 15 tysięcy kibiców piłkarskich z Polski. Tyle osób zarejestrowało się w centrach wydawania paszportów kibica. Andriej Romankow z rosyjskiego Ministerstwa Łączności i Masowej Komunikacji poinformował, że każda z tych osób, dysponując numerem FAN ID może przekroczyć granicę Federacji Rosyjskie w ruchu bezwizowym.

- Bezwizowy wjazd na terytorium Federacji Rosyjskiej zaczyna się 4 czerwca i trwa do dnia ostatniego meczu, czyli do 15 lipca, a wyjechać można do 25 lipca. Wjeżdżać i wyjeżdżać w tym terminie można wielokrotnie - wyjaśnił przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Łączności i Masowej Komunikacji. Dodatkowo kibice, którzy nie będą mieszkać w hotelach powinni pamiętać, że mają trzy dni na zameldowanie się w służbach migracyjnych. Jeśli tego nie zrobią, grozi im deportacja.

Japoński paszport najpotężniejszy na świecie

Japończycy mogą pochwalić się najpotężniejszym paszportem świata. Podróżnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni mają możliwość odwiedzenia bez wizy 189 krajów. Tym samym Japonia wyprzedziła dotychczasowych liderów – Niemcy i Singapur. Posiadacze paszportów z tych krajów mogą podróżować bezwizowo do jednego państwa mniej.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/ zr

Źródło: IAR
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj