Rosja: policja sprawdza deklarację IS w sprawie ataku pod Moskwą

Rosyjska policja weryfikuje w piątek informacje, według których organizacja Państwo Islamskie (IS) przyznała się do środowego ataku na policjantów niedaleko Moskwy; rannych zostało dwóch funkcjonariuszy - podała agencja TASS.

Źródło w służbach bezpieczeństwa sprecyzowało, że wersja taka jest badana, ale związki napastników z IS nie zostały jeszcze potwierdzone.

W środę dwaj mężczyźni w wieku 18 i 21 lat zaatakowali z użyciem m.in. toporów posterunek policji w mieście Bałaszycha, ok. 20 km na północny wschód od Moskwy. Rannych zostało dwóch funkcjonariuszy, w tym jeden ciężko.

Dwaj napastnicy zginęli, jeden podczas ataku, a drugi w czasie próby aresztowania go, gdy stawiał opór. Rosyjskie władze nie podały ich tożsamości.

W czwartek wieczorem amerykański ośrodek SITE, który monitoruje islamistyczne strony internetowe, przekazał, że "agencja Państwa Islamskiego Amak opublikowała nagranie wideo z dwiema osobami, które 17 sierpnia 2016 roku zaatakowały policję w mieście Bałaszycha, z użyciem toporów i pistoletów".

Do ataku doszło kilka godzin po operacji Federalnej Służby Bezpieczeństwa w Petersburgu, w której zabitych zostało czterech członków islamistycznego ugrupowania, pochodzących z Kaukazu Północnego. (PAP)

ksaj/ ap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil