Rosja: "ochroniarz" Władimira Putina zdobył złoto w Rio

Rosyjskie media poinformowały, że złoty medal na Igrzyskach w Rio zdobył ochroniarz prezydenta Władimira Putina. Chodzi o boksera Jewgienija Tiszczenkę, który należy do FSO - służby odpowiedzialnej za ochronę najwyższych urzędników państwowych w Rosji, w tym prezydenta.

Bokser Jewgienij Tiszczenko (z prawej) zdobył złoty medal na igrzyskach w Rio
Bokser Jewgienij Tiszczenko (z prawej) zdobył złoty medal na igrzyskach w Rio (fot. Valery Sharifulin / TASS)

Sportowiec pierwotnie służył w policji w Petersburgu. Właśnie MSW zajmowało się rozwojem jego kariery sportowej. W wieku 25 lat został wezwany do odbywania służby wojskowej. W ten sposób trafił do Federalnej Służby Ochrony, która odpowiada za ochronę najważniejszych osób w Rosji.

Jewgienij Tiszczenko prawdopodobnie jeszcze nie zdążył zająć się ochroną prezydenta Rosji. Na służbę trafił w maju tego roku. Cały czas przygotowywał się do występów na Igrzyskach Olimpijskich.

Warto dodać, że finałowa wygrana Rosjanina została uznana za mocno kontrowersyjną. Zdaniem wielu obserwatorów w pojedynku z Vassiliyem Levitem Tiszczenko był znacznie słabszy, zwłaszcza w trzeciej rundzie, kiedy to został zdominowany przez reprezentanta Kazachstanu. Mimo to, jednogłośną decyzją sędziów złoty medal przyznano Tiszczence.

Putin o Rio 2016: Medale zdobyte bez udziału Rosji będą mniej warte

Przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich Władimir Putin powiedział, że medale zdobyte w Rio de Janeiro będą miały mniejsze znaczenie. Wszystko dlatego, że z rywalizacji na turnieju wykluczonych zostało ponad 100 rosyjskich sportowców.

Najdotkliwiej ukaraną grupą są lekkoatleci. W grupie 108 Rosjan, którzy nie pojadą na igrzyska, 67 stanowią właśnie reprezentanci królowej sportu. Jak powiedział Putin, ich nieobecność znacznie obniży wartość zdobytych medali i spowoduje, że poziom rywalizacji będzie zdecydowanie niższy.

- Inaczej wygrywa się z równym, silnym przeciwnikiem, a inaczej z rywalem wyraźnie poniżej twojego poziomu – mówił Putin na Kremlu, zwracając się do rosyjskich sportowców, którzy wystąpią na olimpiadzie. – Takie zwycięstwo nie ma odpowiedniego smaku.

Reprezentacja Rosji regularnie plasuje się w czołówce klasyfikacji medalowych igrzysk olimpijskich. Przed czterema laty w Londynie zdobyła 82 medale, w tym 24 złote, co dało jej czwarte miejsce w zestawieniu. Na dwóch poprzednich turniejach, w Pekinie i Atenach, w ogólnej klasyfikacji znaleźli się na trzecim stopniu podium.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Włodzimierz Pac/pbp

Źródło: Bankier24

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 6 ~kol90

No to ochroniarze Obamy muszą się bardziej postarać !

! Odpowiedz
2 6 ~juror_proputinowski

Wygrana niejednego Rosjanina w Rio zostały uznane za mocno kontrowersyjne

! Odpowiedz
9 6 ~ruski_troll

Grali (podstepnie) znakowanymi... figurami szachowymi, plywali i biegali "na skróty", skacza z pomoca antygrawitacji "kacapskich sputników" :)

! Odpowiedz
3 4 ~Andy

zeby wyeliminowac kolesistwo w boksie, powinna byc prosta regula. Walczy sie do momentu nokautu,

! Odpowiedz
1 5 ~mim

Najlepiej do śmierci jednego z zawodników!

! Odpowiedz
1 1 ~Flex

A pPcybut Ministra w WArszawie! I to po zaledwie kilkumiesięcznym treningu i bez dopingu! ;). I kto lepszy?!

! Odpowiedz
4 8 ~majka

Gratulacje Panie Tiszczenko... Przy takim ICH sabotazu Ros. Fed. sukcesy licza sie podwójnie

! Odpowiedz
2 15 ~facepalm

"Rosja po aferze dopingowej i zakazie występów części jej zawodników na obecnych Igrzyskach Olimpijskich szczególnie nie błyszczy. W swoim dorobku na razie ma zdobyte 38 medali, w tym 12 złotych. W klasyfikacji medalowej zajmuje czwarte miejsce."

Ktoś w ogóle czyta to co wcześniej napisał?

! Odpowiedz
3 6 ~slaw

Kaczyński powinien dostać wszystkie medale jakie przyznaje się w Polsce łącznie z orderem uśmiechu. Zagranica raczej nic mu nie przyzna.

! Odpowiedz
2 6 ~Człowiek

A kiedy Pan Prof. Belka nagrodę Nobla .... lub inną znaczną dostanie??? A Kwaśniewski, Michnik??? ORŁy BIAŁEeee???

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,2% II 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 6,9% II 2019

Znajdź profil