REKLAMA

Rosja nie radzi sobie z COVID-19

2021-11-29 11:22
publikacja
2021-11-29 11:22
Rosja nie radzi sobie z COVID-19
Rosja nie radzi sobie z COVID-19
fot. Sergei Bobylev / / TASS

Od 20 dni w Rosji rejestrowanych jest ponad 1200 zgonów w ciągu doby z powodu Covid-19. Sztab rządowy poinformował w poniedziałek o śmierci 1209 osób. Największą liczbę zmarłych w ciągu jednej doby - 1254 - zarejestrowano 19 i 20 listopada.

Dobowy przyrost zgonów stopniowo się zmniejsza, niemniej od 9 listopada nie spada poniżej 1200. Według danych sztabu rządowego ogółem od początku epidemii w Rosji z powodu Covid-19 zmarły 273 964 osoby. Dane urzędu statystycznego Rosstat i wzrost umieralności wskazują, że ofiar pandemii w rzeczywistości jest znacznie więcej.

W ciągu minionej doby wykryto 33 860 nowych zakażeń, w tym najwięcej w Moskwie (3434), przyległym obwodzie moskiewskim (2236) i Petersburgu, drugim co do wielkości mieście Rosji (2181).

Specjalista państwowego urzędu Rospotriebnadzor, odpowiedzialnego za kwestie sanitarne, Kamil Chafizow powiedział w niedzielę, że do Rosji nie dotarł jeszcze nowy wariant koronawirusa - Omikron. Wcześniej parlamentarzysta i lekarz Władimir Krugłyj powiedział, że wariant ten jest już w kraju obecny i mógł tu trafić za pośrednictwem rosyjskich turystów, którzy odwiedzili Egipt.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (10)

dodaj komentarz
bha
Niestety... Tylko od lipca zmarło oficjalnie już onad 130 tyś. osób!!!!! . To krótkowidzący, igorujący itd. ludzie innym ludziom niosą coraz bardziej niepewny i coraz tragiczniejszy zdrowotne los. Niestety
darius19
statystycznie - glownie katolicy
xiven
statystyki o milionach ludzi umierających od rzekomego smogu czy na raka - nikt nie zwraca uwagi bo nikomu się przejmować nie kazano

ile ludzi umiera naturalnie - ktoś to liczy ale nikt tego nie czyta, nudne

pare milionów ludzi jak zwykle umarło również na katar - histeria, zamknąć się w domach, zamknąć
statystyki o milionach ludzi umierających od rzekomego smogu czy na raka - nikt nie zwraca uwagi bo nikomu się przejmować nie kazano

ile ludzi umiera naturalnie - ktoś to liczy ale nikt tego nie czyta, nudne

pare milionów ludzi jak zwykle umarło również na katar - histeria, zamknąć się w domach, zamknąć gospodarkę, zlikwidować wolności obywatelskie, znieśc konstytucje!!

śmierć człowieka to tragedia, śmierć milionów to statystyka - a co gdyby ze śmierci wyselekcjonowanego miliona osób nagłośnić tragedie - perfekcyjny mechanizm polityczny
darius19
Rosyjskie raporty - godne zaufania. Tak jak komentarze "ajwaj_" ze stajni cara Putina. Tak jak Sputnik.... itd... Ci glupi migranci, nie chca do Rosji. Chca na zachod.
macierz
Rosja 4 razy większa ludnością od Polski, u nich średnia ok 1200, u nas ok 400, razy 4, to mamy w przeliczeniu ok 1600, tak to wygląda, tak naprawdę dopiero na koniec roku będzie wiadomo, jak każdy kraj ogłosi roczny bilans zgonów.
greg_waw
Danych z Rosji nie ma sensu analizować. U nich praktycznie nie ma żadnych fal, jest prawie linia prosta na wysokości zgodnej z linią partii.
macierz odpowiada greg_waw
Naszych także, u nas w tym roku statystyki będą o prawie 100% gorsze od tych z zeszłego roku, który i tak był tragiczny.
W Polsce będzie w tym roku ok 550 tys zgonów, razy 4 w Rosji, dla równowagi powinno być ok 2 mln 200 tys zgonów.
Tak więc poczekajmy.
zenonn
W Rosji 1200, 8 na milion, W Polsce 500, 13 na milion, kowidowych trupów dziennie.
Rosja nie radzi sobie....
Aha
anannke
Nikt nie mówił, że Polska sobie radzi XD
pstrzezek odpowiada anannke
Jak nie? Widzę że nie oglądasz Wiadomości TVP gdzie radzimy sobie ze wszystkim ;))

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki