REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Rosja dementuje informacje o atakach na rebeliantów wspieranych przez USA

2017-09-16 18:10
publikacja
2017-09-16 18:10
Rosja dementuje informacje o atakach na rebeliantów wspieranych przez USA
Rosja dementuje informacje o atakach na rebeliantów wspieranych przez USA
/ TASS

Władze Rosji zdementowały informacje podawane przez oddziały Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF), wspieranych przez USA, że ich pozycje w prowincji Dajr az-Zaur na wschodzie Syrii były atakowane przez rosyjskie lotnictwo walczące po stronie rządowej armii.

"To niemożliwe. Dlaczego mielibyśmy ich bombardować?" - powiedział w sobotę AFP rzecznik ministerstwa obrony Rosji Igor Konaszenkow w rosyjskiej bazie Hmejmim koło miasta Latakia na północnym zachodzie Syrii.

Ahmed Abu Chawla, szef wchodzącej w skład SDF rady wojskowej Dajr az-Zaur, powiedział wcześniej, że syryjskie albo rosyjskie odrzutowce nadleciały znad terytorium kontrolowanego przez reżim prezydenta Syrii Baszara el-Asada i uderzyły w cele na wschodnim brzegu Eufratu; rannych zostało sześciu bojowników SDF.

Siły SDF to koalicja arabskich i kurdyjskich milicji walczących w Syrii przeciw Państwu Islamskiemu (IS) po stronie dowodzonej przez USA międzynarodowej koalicji.

Oddziały SDF oraz syryjska armia wspierana przez lotnictwo Rosji i szyickie bojówki finansowane przez Iran zbliżają się w ramach osobnych ofensyw do pozycji dżihadystów z IS w Dajr az-Zaur.

W czwartek Rosja zaatakowała pociskami manewrującymi z dwóch okrętów podwodnych cele IS na przedmieściach stolicy tej prowincji, miasta Dajr az-Zaur, o czym poinformowało ministerstwo obrony w Moskwie.

Wojna w Syrii, która w ciągu sześciu lat pochłonęła 320 tys. ofiar śmiertelnych, przekształciła się w bardzo złożony konflikt, w którym intensywnie uczestniczą dżihadyści i w który są zaangażowane regionalne oraz światowe mocarstwa. Konflikt ten zaczął się w marcu 2011 roku od krwawego stłumienia przez prezydenta Asada prodemokratycznych manifestacji. Rosja wspiera w tym konflikcie armię syryjską. (PAP)

kot/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki