Rosja chce zbudować "Krym Vegas"

Władimir Putin podpisał dziś ustawę umożliwiającą powstanie stref hazardu w Soczi i na Krymie. Kasyna mają rozruszać gospodarki obu rejonów.

W myśl ustawy, która wcześniej przeszła już przez Dumę i Radę Federacji, kasyna powstaną m.in. na terenie obiektów olimpijskich w Soczi. Dodatkowo lokalne władze Krymu będą mogły stworzyć własne strefy hazard na terenie zaanektowanego w marcu przez Rosję półwyspu.

W 2009 r. w Rosji zlikwidowano wiele kasyn, a specjalne strefy wyznaczono tylko w czterech regionach: w Kraju Krasnodarskim, w górach Ałtaju na Dalekim Wschodzie oraz w Kaliningradzie. Oficjalnym powodem tamtej decyzji miała być walka z hazardem oraz wyprowadzenie tego zjawiska poza Moskwę.

Przeciwko uczynieniu z Krymu – regionu mającego duże znaczenie dla rosyjskiej obronności oraz związanego z historią rosyjskiego oręża – głosowali deputowani partii komunistycznej. Jak mówili, zamiast kasyn woleliby widzieć na Krymie winnice i sady owocowe.

Pierwotnie przeciwko obecności branży hazardowej opowiadali się także przedstawiciele władz Krymu. Z czasem jednak - szczególnie wobec braku innych perspektyw - zmieniły swoje stanowisko. Kilka tygodni temu zastępca gubernatora Krymu Rustam Temirgalijew stwierdził nawet, że półwysep będzie chciał walczyć o klientów z tak znanymi ośrodkami hazardu jak Monako, Makau czy Las Vegas.

/mz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 8 ~chazarysci

Za komuny chodził taki dowcip: co by się działo gdyby wszy miały zdolność swiecenia nocą jak robaczki swietojanskie- Moskwa swiecilaby jak Las Vegas

! Odpowiedz
3 6 ~Marta

A ja na to hahahahahahahahahahahahahaha...

! Odpowiedz
3 5 ~Steffan

Na plażach Krymu pustki, co widać na załączonym filmikuhttps://www.youtube.com/watch?v=oJlItWTHVvQmoże więc zamiast plażowiczów przyjadą hazardziści ?

! Odpowiedz
3 8 ~krzych

HAhahahahaaa.Putin to IDIOTA Dostojewskiego !

! Odpowiedz
3 2 ~czytelnik

Gdybys czytal to wiedzial bys, ze tytulowy idiota bym w gruncie rzeczy dobrym czlowiekiem. Nie to co bydle Putin...

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil