REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

Rosja chce zbudować "Krym Vegas"

2014-07-23 16:14
publikacja
2014-07-23 16:14
Rosja chce zbudować "Krym Vegas"
Rosja chce zbudować "Krym Vegas"
fot. iStock / Thinkstock / / Thinkstock

Władimir Putin podpisał dziś ustawę umożliwiającą powstanie stref hazardu w Soczi i na Krymie. Kasyna mają rozruszać gospodarki obu rejonów.

W myśl ustawy, która wcześniej przeszła już przez Dumę i Radę Federacji, kasyna powstaną m.in. na terenie obiektów olimpijskich w Soczi. Dodatkowo lokalne władze Krymu będą mogły stworzyć własne strefy hazard na terenie zaanektowanego w marcu przez Rosję półwyspu.

W 2009 r. w Rosji zlikwidowano wiele kasyn, a specjalne strefy wyznaczono tylko w czterech regionach: w Kraju Krasnodarskim, w górach Ałtaju na Dalekim Wschodzie oraz w Kaliningradzie. Oficjalnym powodem tamtej decyzji miała być walka z hazardem oraz wyprowadzenie tego zjawiska poza Moskwę.

Przeciwko uczynieniu z Krymu – regionu mającego duże znaczenie dla rosyjskiej obronności oraz związanego z historią rosyjskiego oręża – głosowali deputowani partii komunistycznej. Jak mówili, zamiast kasyn woleliby widzieć na Krymie winnice i sady owocowe.

Pierwotnie przeciwko obecności branży hazardowej opowiadali się także przedstawiciele władz Krymu. Z czasem jednak - szczególnie wobec braku innych perspektyw - zmieniły swoje stanowisko. Kilka tygodni temu zastępca gubernatora Krymu Rustam Temirgalijew stwierdził nawet, że półwysep będzie chciał walczyć o klientów z tak znanymi ośrodkami hazardu jak Monako, Makau czy Las Vegas.

/mz

Źródło:
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~chazarysci
Za komuny chodził taki dowcip: co by się działo gdyby wszy miały zdolność swiecenia nocą jak robaczki swietojanskie- Moskwa swiecilaby jak Las Vegas
~Marta
A ja na to hahahahahahahahahahahahahaha...
~Steffan
Na plażach Krymu pustki, co widać na załączonym filmikuhttps://www.youtube.com/watch?v=oJlItWTHVvQmoże więc zamiast plażowiczów przyjadą hazardziści ?
~krzych
HAhahahahaaa.Putin to IDIOTA Dostojewskiego !
~czytelnik
Gdybys czytal to wiedzial bys, ze tytulowy idiota bym w gruncie rzeczy dobrym czlowiekiem. Nie to co bydle Putin...
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki