REKLAMA

Rosja chce mieć flotę wojennych lodołamaczy

2016-07-29 10:06
publikacja
2016-07-29 10:06
fot. Jerzy Strzelecki / Wikimedia Commons

Rosja zbuduje wojenne lodołamacze, które będą stacjonować w Arktyce. Według dziennika "Izviestia", okręty wojenne, którymi obecnie dysponuje rosyjska armia nie są przystosowane do samodzielnego patrolowania najzimniejszych obszarów.

Jak ujawnił Walery Połowinkin z centrum naukowego w Sankt Petersburgu, trwają prace nad pierwszymi lodołamaczami o przeznaczeniu wojskowym. W planach jest także budowa kutrów szturmowych przeznaczonych do operowania w akwenach skutych lodem.

Dziennik "Izviestia" przypomina, że niedawne manewry okrętów wojennych w Arktyce pokazały, iż nie są one w stanie poradzić sobie z grubym lodem. Grubość poszycia kadłuba, nawet tych najnowocześniejszych jednostek nie wytrzymuje nacisku - tłumaczy gazecie ekspert z petersburskiego centrum naukowego. Dodaje przy tym, że w Arktyce obecna jest armia amerykańska, wyposażona między innymi w rakiety dalekiego zasięgu, a to wymusza na Rosji stałą obecność wojskową w regionie.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/wk

Źródło:IAR
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~cd
Skoro jesteś już tak "precyzyjny/a" podaj również ilu ludzi w USA nie ma co jeść, a żołdaków amerykańskich pełno na całym świecie, nawet w Arktyce hahahaha. Pewnie istnieje tam też potrzeba "zaprowadzenia demokracji" wśród białych niedźwiedzi i fok.
~darwin
56 mln Rosjan nie ms co jeść, a ci wojenne lodołamacze. Chyba ich chcą zaglodzic na śmierć. Rewolucjs w Rosji już blisko.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki