REKLAMA

Rosja: Na południu rozpoczęły się ćwiczenia artylerii

2015-03-10 11:08
publikacja
2015-03-10 11:08
Rosja: Na południu rozpoczęły się ćwiczenia artylerii
Rosja: Na południu rozpoczęły się ćwiczenia artylerii
fot. REUTERS/Gleb Garanich / / FORUM

Ćwiczenia artyleryjskie rozpoczęły się we wtorek w Kraju Stawropolskim na południu Rosji - poinformowała służba prasowa Południowego Okręgu Wojskowego. Okręg ten obejmuje też regiony graniczące z Ukrainą.

Rozpoczęły się ćwiczenia artylerii (fot. REUTERS/Gleb Garanich / FORUM)

W ćwiczeniach uczestniczy około 500 artylerzystów i ponad 100 jednostek techniki wojskowej. Załogi i obsługa samobieżnych haubic Msta-S, wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych Tornado-G i samobieżnych dział Chosta przećwiczą m.in. działania w marszu, w zajmowaniu pozycji ogniowych, maskowaniu i rażeniu celów - poinformowano w Południowym Okręgu Wojskowym.

Wg tego źródła na końcowym etapie ćwiczeń dojdzie do rażenia z haubic Msta-S celów oddalonych od 1,5 do 20 km.

Ćwiczenia różnych rodzajów wojsk rosyjskich były i są prowadzone ostatnio w wielu regionach kraju. Do 10 kwietnia mają potrwać ćwiczenia, w których uczestniczy ponad 2 tys. żołnierzy wojsk obrony powietrznej Południowego Okręgu Wojskowego. Pod koniec lutego ćwiczenia wojsk powietrzno-desantowych z udziałem ok. 2 tys. żołnierzy i 500 jednostek sprzętu bojowego przeprowadzono w graniczącym z Estonią i Łotwą obwodzie pskowskim. Wcześniej w 20 regionach Rosji trwały ćwiczenia Strategicznych Wojsk Rakietowych.

Na początku lutego rosyjski wiceminister obrony Anatolij Antonow powiedział, że "aktywność NATO wielokrotnie przewyższa to, co robią siły zbrojne Federacji Rosyjskiej", a państwa NATO wykorzystały konflikt na wschodniej Ukrainie jako pretekst do wrogich działań wobec Rosji.(PAP)

mmp/ ro/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (16)

dodaj komentarz
~plazowicz
Myślę że wujek Wołodia to równy gość. Polscy politycy nie dorastają mu do pięt.
~Głasnost
do fałszywego plazowicza,według mnie to ten tak pieszczotliwie nazywany przez ciebie potwór Wołodia,wiecej szkodzi Rosji niz z nigo pożytku ale Rosjanie nie są w stanie być sami obiektywni bo panujaca w Rosji rządzonej z Kremla faszystowska dyktatura zawłaszczyła sobie media i robi rosjanom sieczkę z mózgu.Fatalne skutki do fałszywego plazowicza,według mnie to ten tak pieszczotliwie nazywany przez ciebie potwór Wołodia,wiecej szkodzi Rosji niz z nigo pożytku ale Rosjanie nie są w stanie być sami obiektywni bo panujaca w Rosji rządzonej z Kremla faszystowska dyktatura zawłaszczyła sobie media i robi rosjanom sieczkę z mózgu.Fatalne skutki jego rządów oceni kiedyś historia.wołodia miał wzniosłe chwile ale wszystko zniszczył przez pychę za bardzo poczuł się nieomylnym firerem ,carem i nie wiadomo co w tej głowie jeszcze się kotłóje.
~plazowicz
W kacapowie takie pokazy siły przy granicy ZAWSZE oznaczają jakieś wrogie zamiary. Najczęściej jest to zwykła koncentracja pod ofensywę, czyli "wyzwalanie". Nic dziwnego, że trzęsą waciakami przed robiącym to samo NATO. Każdy sądzi po sobie. Są znacznie słabsi i jedyne co mają to argument ostateczny, czyli W kacapowie takie pokazy siły przy granicy ZAWSZE oznaczają jakieś wrogie zamiary. Najczęściej jest to zwykła koncentracja pod ofensywę, czyli "wyzwalanie". Nic dziwnego, że trzęsą waciakami przed robiącym to samo NATO. Każdy sądzi po sobie. Są znacznie słabsi i jedyne co mają to argument ostateczny, czyli broń jądrową. Tylko w USA jest 140 mln ludzi zdolnych iść do wosjka. W kacpowie tylko 48.
~cytat
Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę o obniżeniu kar za korupcję wśród rosyjskich urzędników, deputowanych i funkcjonariuszy - informuje portal kresy24.pl.
Oznacza to, że obecnie minimalna kara za przyjęcie łapówki będzie wynosić 10-krotność jej wysokości, nie zaś - jak wcześniej - 25-krotność.
Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę o obniżeniu kar za korupcję wśród rosyjskich urzędników, deputowanych i funkcjonariuszy - informuje portal kresy24.pl.
Oznacza to, że obecnie minimalna kara za przyjęcie łapówki będzie wynosić 10-krotność jej wysokości, nie zaś - jak wcześniej - 25-krotność. Z kolei minimalną karę za wręczenie łapówki zmniejszono z 15-krotnej jej wysokości do 5-krotnej.
~55
jak Nato przewyższa tak strasznie rosję to ruskie powinny się bać i siedzieć cicho. Ale NIE.
Ze strachu najeżdżają rusy inne kraje. Takie proste ciemne ludzie tylko na wschodzie. Wierzą ruskie we wszystko . Lubią dziadostwo. Już za Stalina g było u ruskich. U Hitlera to chociaż ,mercedesa i autostradę zrobiono.
jak Nato przewyższa tak strasznie rosję to ruskie powinny się bać i siedzieć cicho. Ale NIE.
Ze strachu najeżdżają rusy inne kraje. Takie proste ciemne ludzie tylko na wschodzie. Wierzą ruskie we wszystko . Lubią dziadostwo. Już za Stalina g było u ruskich. U Hitlera to chociaż ,mercedesa i autostradę zrobiono. A ruskich człowiek się cieszył za komuny i przed wojną z byle g.
~szwagier
Bojkot Rosyjskich produktów!!!,
Jeśli sprzeciwiasz się inwazji Putnia na Ukrainę lub sprzeciwiasz się przemocy i ludzkiemu cierpieniu lub nie lubisz aroganckich podstarzałych tyranów, którzy myślą że są fajni mimo, że są bucami albo jesteś polskim patriotą – Bojkotuj Rosyjskie firmy, towary, kulturę i ludzi
Bojkot Rosyjskich produktów!!!,
Jeśli sprzeciwiasz się inwazji Putnia na Ukrainę lub sprzeciwiasz się przemocy i ludzkiemu cierpieniu lub nie lubisz aroganckich podstarzałych tyranów, którzy myślą że są fajni mimo, że są bucami albo jesteś polskim patriotą – Bojkotuj Rosyjskie firmy, towary, kulturę i ludzi popierających Putina dopóki Rosjanie się nie ucywiluzją.Co zrobić?:
Produkt wyprodukowany w Rosji łatwo zidentyfikować - jego kod kreskowy praktycznie zawsze będzie się zaczynał od numerów 46.
1. Nie tankuj na stacjach Lukoilu –sieć tych stacji benzynowych należy do koncernu, który jest największym podatnikiem w Rosji – najlepiej tankuj na polskich stacjach Orlenu i Lotosu. Wiadomo, że większość ropy w Polsce pochodzi z Rosji ale jeśli zatankujesz na Orlenie czy Lotosie to marża jak i podatki pozostaną w Polsce przez co nasz naród będzie bogatszy i trudniejszy do pokonania. Wiadomo też, że Orlen ma paliwo nieco droższe ale chyba warto zapłacić te 5 zł więcej na tankowaniu a w zamian mieć pokój i nie musieć za parę lat iść na wojnę i zostawiać żonę i dzieci bez opieki. Wspierajmy Ukraińców mimo, że mamy do nich historyczny żal to jednak oni teraz walczą za nas z odwiecznym wrogiem Polski. Pamiętaj! Rosja nigdy w historii nic nie zrobiła dobrego dla Polski za to wiele złego.

2. Nie tankuj gazu LPG na stacjach gdzie gaz jest z firmy Novatek – to rosyjska prywatna firma. Ich gaz mają często na stacjach Tesco. Novatek to część rosyjskiego koncernu NOVATEK OAO,

3. Nie kupuj alkoholi z koncernu CEDC – to były amerykański koncern wykupiony przez Rosjan. W lipcu 2013, CEDC została przejęta przez Russian Standard Corporation, przez jej spółkę zależna, Roust Trading Limited., dlatego wiele znanych marek jest w posiadaniu Rosjan.. Więc nie kupuj:

a. Wódek; Żubrówka, Absolwent, Bols, Soplica Żytniówka, Palace, Russian Standard, Kalashinikow i innych rosyjsko brzmiąco lub pisanych cyrylicą chyba, że wiesz na 100% że to nie rosyjska.
b. Whisky: Grants, Old Smuggler, Glenffidich, Tullamore Dew, Balvenie, Monkey Shoulder, Glen Graft
c. Burbony: Wild Turkey
d. Koniaki: Remy Martin
e. Brandy: Metaxa, Torres
f. Gin, Run, Teqila: Finsbury, Old Pascas, Sailor Jerry, Sierra, Hendrick`s
g. Wina; Carlo Rossi, Barefoot, Turning Leaf
h. Wina musujące: Cinzano Gran Dolce, Barefoot Bubbly Pink Moscato, Gancia, Gancia Prosecco, Gancia Asti,
i. Likiery: Jagermaesiter, Campari, Passoa, Cointreau, Carolans, Galliano,
j. Wermuty: Cinzano, Aperol

Te wszystkie alkohole należą do Rosjan!!!

4. Nie kupuj też rosyjskich piw takich jak: Baltika, Chamowniki Wiedeńskie, Chamowniki Pilzneńskie, Chamowniki Monachium czy Chamowniki Pszeniczne, oferowane przez Moscow Brewing Company. Obejdziemy się również bez Trzech Sosen z rosyjskiego browaru o tej samej nazwie.

5. Jeśli już masz te ochotę na piwko – kupuj mało znane lokalne piwa. Te znane duże polskie marki są wykupione przez zachodnie koncerny. Na przykład, marki Żywiec czy Warka należą do grupy Heineken (Holandia), Okocim, Kasztelan, Bosman należą do grupy Carlsberg (Dania), a Tyskie, Lech, Żubr, Dębowe Mocne, Wojak, REDD’S, Gingers, Książce – są to piwa Kampanii Piwowarskiej, która jest częścią brytyjskie grupy SABMiller


6. Odinstaluj z komputera rosyjskie oprogramowanie i nigdy go nie kupuj: Kaspersky Lab, Outpost lub Doctor Web.

7. Nie kupuj rosyjskich kosmetyków m. in: NATURA SIBERICA, L’Etoile, Natura Little Siberica, Pervoe Reshenie, Organic Shop, Nevskaya Kosmetika, Receptury Babuszki Agafii, BIOLUXE, Planeta Organica i inne. L’Etoile wydawałoby się, że nie ma nic wspólnego z Rosją. Tymczasem jest to największa rosyjska sieć perfumerii, mająca 750 sklepów na tamtym terytorium.

8. Omijajcie samoloty rosyjskiej linii lotniczej Aeorflot.

9. Nie kupujcie butów marek Kari i Centro,

10. Omijajcie rosyjski węgiel – naciskajcie na władze nich wprowadzą na niego cło.

11. Nie kupujcie herbaty Greenfild firmy Orimi Handel – rosyjska.

12. Oodji - to rosyjska marka, która maskuje się pod zagraniczną. Firma posiada cały szereg sklepów odzieżowych na całym terenie Polski.!

13. Sklepy DIVA to rosyjska biżuteria, która dobrze się maskuje.

14. Nie kupujcie tabletów i sprzętu marki Prestigio jest to Rosyjska firma Asbis. Właścielem jest Sergei Kostevitch

15. Nie kupuj zegarków rosyjskich marek: Aviator, Szturmańskie, Buran czy Vostok Europe‪, Chaika‬‬, ‪,Denissov‬‬, ‪‎Luch‬‬, ‪Maktime‬‬, ‪‎Molnija‬‬, ‪‎Nika‬‬, ‪Orion‬‬, ‪Poljot‬‬, ‪‎Raketa‬‬, ‪Rekord‬‬, ‪RChZ‬‬, ‪‎Slava‬‬, ‪‎Sturmanskie‬‬, ‪‎Tsedro‬‬, ‪Volmax‬‬, ‪Vostok‬‬.

16. Nie kupię filtrów do wody rosyjskiej firmy Aquaphor

17. Kupujcie opony ale nie Nokian z rosyjskich fabryk. Nokian to uznana fińska marka opon. Niestety część produkcji odbywa się na terenie Rosji.
I pamiętaj jedz polskie jabłka – nie zapominaj o akcji. Kupuj polskie warzywa i owoce na lokalnych bazarach. Kupuj przede wszystkim polskie! I sprzeciwiaj się na każdym kroku niecywilizowanym działaniom Rosji!!!
~CCCP
Ciekawe ile razy NATO zakatowało jakiś kraj i go okradało przez lata. Kto tu przed kim się będzie bronć.
~plazowicz
Masz tu przykłady: Libia, Irak, b. Jugosławia

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki