REKLAMA
Tour de spółki

Ronson sprzedał w II kw. 149 lokali, nie przewiduje opóźnień w projektach

2020-07-08 08:48
publikacja
2020-07-08 08:48
Materiały dla mediów

Ronson Development sprzedał w drugim kwartale 2020 roku 149 lokali, czyli mniej o 13 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2019 r. - podał deweloper w komunikacie prasowym. Ronson poinformował, że wszystkie projekty są realizowane zgodnie z harmonogramem i nie przewiduje opóźnień w projektach.

Deweloper przekazał klientom w drugim kwartale 216 lokali wobec 289 przed rokiem.

"Od momentu ogłoszenia pandemii, codziennie monitorujemy postępy na placach budowy. Wszystkie nasze projekty realizowane są zgodnie z harmonogramem, czego potwierdzeniem jest terminowe ukończenie budowy osiedla Grunwald2 w Poznaniu. Nie przewidujemy także opóźnień w innych projektach, będących obecnie w realizacji. Na bieżąco prowadzimy również przygotowania do uruchomienia nowych inwestycji, przy czym ostateczne terminy rozpoczynania budowy i sprzedaży nowych etapów będziemy dostosowywać do bieżących warunków rynkowych" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Boaz Haim.

"Wyhamowanie sprzedaży obserwowaliśmy jedynie w kwietniu. Maj przyniósł już wyraźne odbicie, a w czerwcu zanotowaliśmy jeszcze wyższą sprzedaż, która nie odbiegała od poziomów osiąganych przed wybuchem pandemii" - dodał wiceprezes i dyrektor ds. sprzedaży Andrzej Gutowski.

W całym pierwszym półroczu 2020 r. Ronson sprzedał 426 lokali (wobec 345 przed rokiem). Liczba lokali przekazanych klientom, które zostaną rozpoznane w rachunku wyników za pierwsze sześć miesięcy 2020 r., wyniosła 603 wobec 434 rok wcześniej. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki