REKLAMA

Rodzinne korzenie elity biznesu

2016-11-28 01:55
publikacja
2016-11-28 01:55

Założył już niemal cztery firmy. Planuje kolejne biznesy, tym bardziej, że przedsiębiorczość ma w genach, czyli w rodzinnej tradycji - oto profil przedstawiciela elity światowego biznesu, według Raportu Przedsiębiorczości BNP Paribas 2017.

Rodzinne korzenie elity biznesu
Rodzinne korzenie elity biznesu
fot. cherezoff / / YAY Foto

Raport jest wynikiem badania, które objęło ponad 2,5 tys. przedsiębiorców-multimilionerów z 21 państw, w tym 50 z Polski, ze średnim majątkiem netto wartym 14,9 mln dol.- pisze "Rzeczpospolita".

63 proc. badanej grupy oczekuje wzrostu zysków w 2017 roku. Polska elita biznesu jeszcze częściej (76 proc.) liczy na większe zyski w przyszłym roku, zaś wśród milenialsów (urodzonych w latach 1980-2000) odsetek optymistów sięga 83 proc.

Reklama

Na tle całej grupy zamożnych ludzi sukcesu, zarówno w Polsce, jak i na świecie, wyróżnia się młode pokolenie milenialsów, którzy zakładają więcej firm niż starsi. Ważnym czynnikiem skłaniającym do wejścia w biznes są przedsiębiorcze tradycje w rodzinie (wskazuje je 71 proc. badanych), a zwłaszcza biznesowe doświadczenia rodziców. To dotyczy prawie połowy polskiej elity biznesu. (PAP)

sp/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~podatnik
Kiedy Prezydent Andrzej Duda zrealizuje swoją obietnicę wyborczą i w ramach wyrównywania szans młodzieży w PRL'u bis uspołeczni majątki jej elity biznesowej?
~Tiki
Czy przy biznesmenach z Polski w jest w tym profilu miejsce na informację o prawdziwych "fundamentach" sukcesu i kariery rodziców?
W tym znaczeniu to niemalże wyłącznie "rodzina" Kiszczaka.
~Wanda
Będzie coraz cięzej ukraść pierwszy milion...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki