Rodzinne korzenie elity biznesu

Założył już niemal cztery firmy. Planuje kolejne biznesy, tym bardziej, że przedsiębiorczość ma w genach, czyli w rodzinnej tradycji - oto profil przedstawiciela elity światowego biznesu, według Raportu Przedsiębiorczości BNP Paribas 2017.

Raport jest wynikiem badania, które objęło ponad 2,5 tys. przedsiębiorców-multimilionerów z 21 państw, w tym 50 z Polski, ze średnim majątkiem netto wartym 14,9 mln dol.- pisze "Rzeczpospolita".

63 proc. badanej grupy oczekuje wzrostu zysków w 2017 roku. Polska elita biznesu jeszcze częściej (76 proc.) liczy na większe zyski w przyszłym roku, zaś wśród milenialsów (urodzonych w latach 1980-2000) odsetek optymistów sięga 83 proc.

Na tle całej grupy zamożnych ludzi sukcesu, zarówno w Polsce, jak i na świecie, wyróżnia się młode pokolenie milenialsów, którzy zakładają więcej firm niż starsi. Ważnym czynnikiem skłaniającym do wejścia w biznes są przedsiębiorcze tradycje w rodzinie (wskazuje je 71 proc. badanych), a zwłaszcza biznesowe doświadczenia rodziców. To dotyczy prawie połowy polskiej elity biznesu. (PAP)

sp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 63 ~podatnik

Kiedy Prezydent Andrzej Duda zrealizuje swoją obietnicę wyborczą i w ramach wyrównywania szans młodzieży w PRL'u bis uspołeczni majątki jej elity biznesowej?

! Odpowiedz
1 3 ~Tiki

Czy przy biznesmenach z Polski w jest w tym profilu miejsce na informację o prawdziwych "fundamentach" sukcesu i kariery rodziców?
W tym znaczeniu to niemalże wyłącznie "rodzina" Kiszczaka.

! Odpowiedz
1 2 ~Wanda

Będzie coraz cięzej ukraść pierwszy milion...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne