REKLAMA

Rodzina 500+ obniży alimenty?

2016-03-21 06:01
publikacja
2016-03-21 06:01
Rodzina 500+ obniży alimenty?
Rodzina 500+ obniży alimenty?
/ thetaXstock

Czy program Rodzina 500+ spowoduje wzrost liczby pozwów o obniżenie alimentów, szczególnie w przypadku mniej zamożnych rodziców? Może się przecież okazać, że po przyznaniu państwowego świadczenia kwota na utrzymanie dziecka będzie wyższa niż ta, za którą utrzymuje się alimentator.

Określając wysokość alimentów, sąd sprawdza koszty utrzymania dziecka, możliwości finansowe każdego z rodziców oraz nakład ich osobistych starań. Pojawienie się dodatkowego świadczenia zaburza te ustalenia.

Może się okazać, że pieniądze z programu Rodzina 500+, które mają służyć wyłącznie realizacji potrzeb dziecka, będą w większości je zaspokajały. Byłby to czynnik mający istotne znaczenie przy ustalaniu wysokości alimentów. Oczywiście w przypadku zamożnych rodziców koszt utrzymania dziecka jest znacznie wyższy i w związku z tym kwota 500 zł nie będzie miała wielkiego wpływu na wysokość świadczenia alimentacyjnego. Z drugiej strony możliwa jest sytuacja, że alimenty i pieniądze od państwa będą stanowić łącznie znacznie wyższą kwotę niż ta, z której utrzymuje się alimentator. A coś takiego nie powinno mieć miejsca mówi serwisowi infoWire.pl adwokat Jerzy Grycz.

Program Rodzina 500+ spowoduje, że sądy otrzymają znaczną liczbę nowych pozwów o obniżenie alimentów, jednak raczej nie będą podchodzić przychylnie do tych roszczeń. Obecnie sąd nie może uwzględnić nowego świadczenia przy ustalaniu alimentów, ponieważ musi opierać się na stanie z dnia wyrokowania podkreśla ekspert. Ewentualne zmiany wysokości alimentów w związku z wejściem w życie programu Rodzina 500+ będą więc możliwe dopiero od kwietnia.

Sprawdź, czy otrzymasz 500 zł na pierwsze dziecko

Sprawdź, czy otrzymasz 500 zł na pierwsze dziecko

Program "Rodzina 500 plus" ma ruszyć 1 kwietnia. Jeżeli dochód netto na osobę w rodzinie nie przekracza 800 zł lub 1200 zł w przypadku dziecka niepełnosprawnego, rodzice otrzymają świadczenie już od pierwszego potomka. Mimo że dochód policzy za nas gmina, warto wcześniej sprawdzić, czy kwalifikujemy się do wypłaty świadczenia.

Źródło:
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~marika
moim zdaniem wszystkie dzieci powinny dostac 500 tylko ze te z bogatych rodzin zaleznie od dochodów bo czy to pierwsze dziecko jest gorsze od drugiego czy trzeciego i następnego albo od tego bogatszego
~POLDZIA
DLACZEGO PISZECIE ŻE DZIECI Z ZAMOŻNYCH RODZIN MAJĄ WIĘKSZE POTRZEBY A CZY TE BIEDNIEJSZE SA GORSZE BO NIE MAJĄ MARKOWYCH UBRAŃ I KIESZONKOWEGO 100 ZŁ DZIENNIE
~Karolcua
Tatuś który umyl ręce od wychowania dziecka i nie raczy nawet płacić śmiesznie niskiej kwoty alimentów jeszcze będzie je obniżał!!! Śmiech na sali z takich typów
~morski_WILK
LOGICZNE - przeciez to na dzieci jest 500
~CZŁOWIEK
ALE KUSTYKÓW W TEJ USTAWIE! PARLAMENTARNE I ZATWIERDZACZE - ZWROT KASY POBRANEJ ZA UCHWALANIE, OBRADOWANIE I ZATWIERDZANIE + KARA ZA KOSZTY ICH TAMŻE UTRZYMYWANIA.... ZE DWA MILIARDY SIĘ ZBIERZE... CO NIETYKALNI ??? TO GŁUPI , CZY SABOTAZYST?
~npi
Naucz się pisać, bo tego bełkotu nikt nie zrozumie.
~Becal
Jak nie ma przymusu to uzasadnione jest roszczenie o obnizenie alimentow, ja bym w ogole rozwodnikom nie dawał, pieprzyc sie potrafia ale zadbac o dzieci juz nie!
~adasd
A jeszcze przed chwilą mało kto wiedział jaki ty jesteś głupi.
~gumis
W wielu przypadkach pieniadze na dzieci z alimentow nie trafiaja do dzieci.
W moim przypadku zona liczy ze utrzymanie dziecka 7 lat kosztune 3 k zeta.
wiec czesto jest tak ze kasa idzie na nowych kochanow a dziecko to jest pretest by doic ex meza i tyle.
~66
ŻENADA , nie ma przymusu brania 500+

Powiązane: Dzieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki