REKLAMA

Rewolucyjne zmiany w polskiej armii

2014-08-05 02:36
publikacja
2014-08-05 02:36
Rewolucyjne zmiany w polskiej armii
Rewolucyjne zmiany w polskiej armii

100 miliardów złotych na modernizację sprzętu, ekspresowe uzupełnianie wakatów oraz zmiana przepisów dotyczących szkoleń poborowych i wykorzystania mienia cywilnego do obrony. Naszą armię czekają spore zmiany - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Doradca ministra obrony Bogusław Pacek powiedział gazecie: "nie wykluczam, że blisko Polski będzie konflikt na szerszą skalę". "Co więcej, nie możemy zaprzeczyć, że obejmie nasz kraj" - dodał generał. To pierwsza tego typu oficjalna deklaracja Ministerstwa Obrony Narodowej - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Źródło: PAP


Pisze on też, że w związku z trwającym napięciem resort podejmuje wiele działań, by nasza armia była gotowa na konflikt z Rosją. Miejsca po odchodzących do rezerwy żołnierzy są natychmiast uzupełniane oraz trwają prace nad zwiększeniem Narodowych Sił Rezerwowych o połowę.

MON postanowił też zwiększyć liczbę wzywanych na przymusowe szkolenia - w zeszłym roku było na nich 3,5 tysiąca rezerwistów, a w tym ma być ponad 7 tysięcy. Resort przyznaje otwarcie, że w kolejnych latach szkolenie rezerwy na wypadek wojny ma być priorytetem.


Źródło:IAR
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (73)

dodaj komentarz
~No
wreszcie Bohaterski Jarosław będzie sie mógł wykazać na pierwszej linii frontu. Mohery i kapelani dadzą odpór uzbrojonym po zęby sołdatom
~endi
wymieńcie ekipę rządzącą , a żadnej wojny nie będzie , pierwszy Sikorski get out
~STKMS
Broni starczy na bohaterski tydzien obrony. Potem juz tylko apoteoza upadku niespelnionych nadziei. Czas nastawiç sie na totalne zniszczenie Moskali, a nie na strzelanki. To juz inna epoka i inna wojna
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~nadgóral
A broń atomową i jądrową mamy
~Pragmatyk
Mamy broń "jądrową" w majtkach...
~szymek odpowiada ~Pragmatyk
mamy power rangers tak naprawde tylko rzad ich ukrywa dla niepoznaki
~Pragmatyk odpowiada ~szymek
Obawiam się, że nie tyle ukrywa, co po prostu nie ma jaj :/
~wojtas
Może tak politycy rusza dupe do Ukrainy i powalczą ! Zaraz zmienia poglądy.
~bosman
Pisali ,że to zaszczyt oddać życie za swój kraj, ale nie z głodu !!! mam 56 lat i od lat jestem bez pracy ,bo za stary ! albo muszę tyrać na czarno za 1200zł ! Niech POlitycy wszystkich partii dadzą przykład i idą na wojnę, ja wezmę przykład z tych ,którzy uciekli do Anglii a POtem wrócili w glorii umęczonych na Pisali ,że to zaszczyt oddać życie za swój kraj, ale nie z głodu !!! mam 56 lat i od lat jestem bez pracy ,bo za stary ! albo muszę tyrać na czarno za 1200zł ! Niech POlitycy wszystkich partii dadzą przykład i idą na wojnę, ja wezmę przykład z tych ,którzy uciekli do Anglii a POtem wrócili w glorii umęczonych na obczyźnie, W razie,, W'' ja i mój syn z rodziną też uciekniemy do Anglii, byliśmy już tam ponad 2 lata bo tu nie było dla nas pracy i uczciwej zapłaty. Niech więc POlitycy i czarni od konkordatu ruszają na szkolenia dla rezerwy i bronią kraju przed skutkami ich własnej POlityki i kazań. Mnie wojsko odebrało zdrowie na zawsze ,a odszkodowania strczyło na kupno kurtki zimowej i pół litra taniej wódki.

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki