REKLAMA

Reuters: Aegon chce wyjść z Polski

2020-10-27 07:52
publikacja
2020-10-27 07:52
fot. STR / Reuters

Holenderski ubezpieczyciel Aegon chce sprzedać oddział zajmujący się działalnością w Europie Środkowej i Wschodniej, w tym w Polsce – informuje Reuters.

Jak donosi agencja powołująca się na dwa źródła, holenderska spółka chce w ten sposób pozyskać środki potrzebne na lepsze przetrwanie koronawirusowego kryzysu. Pod młotek ma trafić ramię firmy funkcjonujące na Węgrzech, w Polsce, Rumunii czy Turcji.

Wartość transakcji miałaby opiewać na ok. 650 mln euro, a zainteresowane mogłyby być holenderska NN Group, belgijskie KBC czy niemiecki Allianz. Reuters przypomina, że już w 2018 r. Aegon wyszedł z Czech i Słowacji – tamtejszy oddział za 155 mln euro przejęła NN Group.

Aegon w Polsce reprezentuje pięć podmiotów: Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A., Aegon Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A., Aegon Ubezpieczenia Majątkowe, Aegon Services Sp. z o.o. i Profitowi.pl. Do polski firma weszła w 2005 r., kupując Nationwinde Polska. Była to pierwszy po przystąpieniu do UE bezpośrednia inwestycja w Polsce unijnej firmy ubezpieczeniowej.

MZ

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
jes
Zaczyna się ewakuacja z demoludów. Już niedługo trafimy do nowego RWPG, do czego dąży PiS.
disnej2x
uu, a co laczy te kraje? a mowiliscie ze dla biznesu tylko kasa sie liczy

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki