Rekordowy transfer Krychowiaka. PSG daje 45 mln euro

Sevilla porozumiała się z PSG w sprawie transferu Grzegorza Krychowiaka. Paryski klub ma zapłacić za pomocnika reprezentacji Polski 40 milionów euro i dodatkowe 5 milionów za wyniki. Jeżeli informacje te faktycznie się potwierdzą, Krychowiak będzie transferowym rekordzistą Polski.

Grzegorz Krychowiak ma przejść z Sevilli do PSG za 45 mln euro. To rekordowa kwota za polskiego piłkarza
Grzegorz Krychowiak ma przejść z Sevilli do PSG za 45 mln euro. To rekordowa kwota za polskiego piłkarza (fot. Pierre Teyssot / FORUM)

O kwocie, jaką Paris Saint-Germain wyłoży na Krychowiaka, poinformował Sport.pl, powołując się na hiszpańskie media. Wcześniej PSG proponowało „tylko” 25 milionów, ale Sevilla odrzuciła tę ofertę. We wtorek kluby miały ostatecznie porozumieć się co do warunków transferu. Krychowiak będzie kosztował PSG 40 mln euro. Kwota ta może wzrosnąć o 5 mln euro, jeśli pomocnik będzie odnosił znaczące sukcesy z drużyną Ligue 1.

Jeżeli Krychowiak przejdzie do PSG na takich warunkach, to będzie to najdroższy transfer polskiego piłkarza w historii. Drugi w zestawieniu jest Kamil Glik. Obrońca i kapitan Torino nowy sezon rozpocznie w Monaco. Włoski klub zainkasował za to 11 mln euro. Długo rekordzistą był Jerzy Dudek, za którego Liverpool zapłacił Feyenoordowi w 2001 r. 7,4 mln euro. To jednak wciąż niewielkie kwoty w porównaniu do transferowego rekordu wszech czasów. Został on pobity w 2013 r., kiedy to Gareth Bale przeszedł z Tottenhamu Hotspur do Realu Madryt. Królewscy zapłacili za Walijczyka 100 mln euro.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~polak

Cristiano prawdziwy zawodnik owszem ale jak ktoś pisze ze lewandowski to z jego słów leszcze to nawet nie chciałbym aby obok mnie siedzial pajacyk który pojecia o piłce nie ma i pewnie 15 lat

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
28 7 ~Kibic

Jutro jestem za Portugalią. Wygrają 3-0, a wszystkie bramki strzeli prawdziwy piłkarz C.Ronaldo, a nie jakiś tam marny Lewandowski, co na pustą trafić nie potrafi....

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 4 ~endi

Gdyby Polacy wyrzucili swoje telewizory i nie oglądali sportu masowego jak ja to zrobiłem nie byłoby takich pieniędzy

! Odpowiedz
3 7 ~Boniek

Należy się Grześkowi za ciężką pracę. za 3 lata do Real i będzie pięknie. Tylko musi ciągle się rozwijać. teraz bedzie trudniej bo liga francuska słabsza ale szansa na trofea, może nawet LM bo arab ma $$ i tworzy projekt pod LM.

Hejterów odsyłam do ich osiągnięć miernych zanim coś napiszą

! Odpowiedz
1 1 ~takitam

Za 3 lata to u niego bedzie po karierze.

! Odpowiedz
17 4 ~paul

ale drewno zdrożało-wszystko przez ekologów

! Odpowiedz
1 4 ~chlop

To znaczy ze nogi Rasiaka wciaz w cenie

! Odpowiedz
2 2 ~lewak odpowiada ~chlop

najlepszy jest Lewandowski w reklamach Krychowiak ok

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil