REKLAMA

Rekordowa wielkość światowego długu na koniec I kw.

2020-07-17 07:50
publikacja
2020-07-17 07:50
Rekordowa wielkość światowego długu na koniec I kw.
Rekordowa wielkość światowego długu na koniec I kw.
fot. Andrzej Bogacz / / FORUM

Na koniec I kwartau 2020 roku światowy dług w relacji do PKB wyniósł 331 proc., a łączne zadłużenie osiągnęło 258 bln USD – wynika z raportu IIF.

"Warunki recesji wywołane pandemią spowodowały, że globalne zadłużenie w relacji do PKB osiągnęło nowy rekord 331 proc. PKB (258 bln. USD) w I kwartale, w porównaniu z 320 proc. w IV kwartale 2019 r." - napisano.

"Największy wzrost odnotowano w Kanadzie, Francji i Norwegii. Dług rynków wschodzących wzrósł do ponad 230 proc. PKB w I kwartale 2020 r., głównie za sprawą przedsiębiorstw niefinansowych w Chinach" - dodano. (PAP Biznes)

map/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Komentarze (16)

dodaj komentarz
incitatus
Biorę popcorn i czekam na dane za II kwartał. 350% - być albo nie być, oto jest pytanie
plutarch
Dodruk da pracę klasie niższej na Zachodzie tylko na chwilę - ich zubożenie jest nieuniknione. Ergo: zadymy mamy jak w banku. A rząd "dobrej zmiany" jeszcze dorzuca ludowi benefity, co dodatkowo pobudza apetyty i generalnie demoralizuje. Ludzie podatni na populizm nie wiedzą, że sami niszczą przyszłość swoich Dodruk da pracę klasie niższej na Zachodzie tylko na chwilę - ich zubożenie jest nieuniknione. Ergo: zadymy mamy jak w banku. A rząd "dobrej zmiany" jeszcze dorzuca ludowi benefity, co dodatkowo pobudza apetyty i generalnie demoralizuje. Ludzie podatni na populizm nie wiedzą, że sami niszczą przyszłość swoich dzieci - i to jest wielki paradoks wszelkich prawicowych rządów, odwołujących się to tzw. wartości rodzinnych. Czas zrozumieć, że nie da się pogodzić wielodzietnych rodzin słabo wykształconych rodziców z dobrobytem. A generalnie konsumentów tego pasożytniczego gatunku jest za dużo na tej biednej planecie. Nie ktoś w końcu zacznie się zastanawiać, jak pomału depopulować planetę pokojowo - to jest wyzwanie, a nie halloween i przebranie za czarownika.
plutarch
Miało być: "Niech ktoś ..."
plutarch
Podsumowując: tani pieniądz rozleniwia, ogłupia i degeneruje (także relacje międzyludzkie)
semperparatus
Może dasz dobry przykład i zaczniesz depopulację od siebie?Twoja wypowiedz "pachnie"Hitlerem,Bronsteinem i Pol Potem...
plutarch odpowiada semperparatus
To nie ja mówię, tylko profesor np. prof. Malinowski, więc to jego porównujesz do Pol Pola, bystrzaku.
semperparatus odpowiada plutarch
Ale ty popierasz taki rozwiązanie...kto popiera zbrodnię staje się współwinnym...
warszawyak
Znalazłeś nie tego winowajcę . Piniądze w/w biliony trafiają bowiem przede wszystkim do bogatych w imię " duży nie może upaść ". Te wszystkie fundusze stymulujące powodują korupcję i inflację ! Trafiają do bogatych kolesi ! Płace decydentów , prezesów menadżerów oderwane są od rzeczywistości powodują Znalazłeś nie tego winowajcę . Piniądze w/w biliony trafiają bowiem przede wszystkim do bogatych w imię " duży nie może upaść ". Te wszystkie fundusze stymulujące powodują korupcję i inflację ! Trafiają do bogatych kolesi ! Płace decydentów , prezesów menadżerów oderwane są od rzeczywistości powodują rozwarstwienie społeczne , które doprowadza do rewolucji. Interwencjonizm panstwowy zaczął działać w przeciwnym kierunku , zamiast niwelować rozwarstwienie doprowadził do niego . To co się dzieje w USA i na zachodzie Europy to wstęp tego co nas czeka !
rk_rk_rk
Sami dłużnicy. Ciekawe kto jest wierzycielem i czy spłata go w ogóle interesuje, że tak pożycza i pożycza. Nie boi się?
plutarch
Jak się ma taką górę siana, a wszystko wokoło wygrzane do granic, to ostatecznie państwa będą finalnymi dłużnikami, a te zawsze się mogą wykpić szalonym dodrukiem. Nie ma dobrego wyjścia (poza kupnem fizycznych aktywów).

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki