REKLAMA

Rekordowa liczba nowych zakażeń koronawirusem w Tokio

2021-07-31 11:04
publikacja
2021-07-31 11:04
Rekordowa liczba nowych zakażeń koronawirusem w Tokio
Rekordowa liczba nowych zakażeń koronawirusem w Tokio
/ ingimage

W ciągu ostatniej doby potwierdzono w Tokio 4058 przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowały w sobotę władze miasta. Liczba nowych infekcji w stolicy Japonii po raz pierwszy przekroczyła 4 tys.

Poprzedni rekord odnotowano w czwartek, wówczas potwierdzono 3865 zakażeń koronawirusem. Przez ostatnie trzy dni liczba nowych infekcji w Tokio utrzymywała się na poziomie powyżej 3 tys.

Siedmiodniowa średnia krocząca liczby przypadków w stolicy wzrosła do rekordowego poziomu 2920 dziennie i jest o 117 procent wyższa niż w poprzednim tygodniu.

Wzrost liczby infekcji w Tokio wynika z rozprzestrzeniania się wysoce zaraźliwego wariantu koronawirusa delta.

W piątek rząd przedłużył stan wyjątkowy w Tokio i prefekturze Okinawa do końca sierpnia oraz rozszerzył go na Osakę i trzy prefektury sąsiadujące ze stolicą. (PAP)

kib/

Źródło:PAP
Tematy
Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Komentarze (9)

dodaj komentarz
bha
Pozostaje cieszyć się z jednego że współczynnik śmiertelności jest na razie niezbyt wielki, choć niestety wirus cały czas mutuje i rozprzestrzenia się po świecie nowymi coraz bardziej zakażnymi odmianami i oby tylko któraś z nich nie okazała się w końcu bardziej zjadliwa od innych dla ludzkich organizmów ???.OBY
marekpoznan
U dwudziestoparolatka bez żadnych chorób ryzyko zgonu na Covida to 1 na milion.

Dlaczego nie izoluje się nosicieli wirusa HIV który jest o wiele bardziej zabójczy?
pstrzezek
Japończycy sa bardzo niechętni szczepieniom o czym oficjalnie się nie mówi, zwłaszcza w dobie olimpiady. Jedynie 38% to niewiele na kraj który rzekomo bardzo szybko reaguje na tego typu kryzysy. Nawet w polskim grajdole jest więcej zaszczepionych bo 48%. Więc maski dalej mogą sobie nosić ale na dłuższą metę to nie pomaga
1984
Nie tak dawno w dyskusjach o skutecznosci maseczek podawano mi przykład Japonii. Że są karni, przyzwyczajeni do ich noszenia więc koronawirusa u nich niet... Co się stało?
Pytanie retoryczne bo wcześniejszy brak zakażeń nie wynikał z DDM. Japonia leży na wyspach więc mogli łatwo zarządzać kwarantanną dla wjeżdżajacych na ich
Nie tak dawno w dyskusjach o skutecznosci maseczek podawano mi przykład Japonii. Że są karni, przyzwyczajeni do ich noszenia więc koronawirusa u nich niet... Co się stało?
Pytanie retoryczne bo wcześniejszy brak zakażeń nie wynikał z DDM. Japonia leży na wyspach więc mogli łatwo zarządzać kwarantanną dla wjeżdżajacych na ich teren. W chwili gdy ta bariera pękła namordniki nic nie dają, tak jak w innych miejscach na świecie. A u nas 0.3 zakażenia na 100 tys ale maseczki w pomieszczeniach zamknietych obowiazkowe. Jak to nie jest tylko i wyłacznie element tresury społeczeństwa to co?
innowierca
Sa na swiecie tysiace chorob i choroba Covid. Dzis sportowiec w zyciowej formie po zrobieniu testu nie moze wziac udzialu w zawodach bo ma Covid, chociaz gdyby nie test to moglby pobic rekord swiata w biegu.Planowanie walki z pandemia to bieg dlugodystansowy. Rzady robia wszystko zeby byl to maraton.
iluminata
Przedstawienie musi trwać...
Mośki, które trzymają za jaja japońców każą im takie dezinformacje podawać.
samsza
Pandemia dodatnich testów nikomu nie szkodzi.

Piszcie o hospitalizacjach lub zgonach, albo nic.
bha
Ile by ich nie było to dla wielu krótkowidzóóóóóóóóóóóóów dalej będzie to mało i mało lub będą jego w inny krótkowidzący sposób negować !!!.
bha
Ile by ich nie było to dla wielu krótkowidzóóóóóóóóóóóóów dalej będzie to mało i mało lub będą je w inny krótkowidzący i nie tylko sposób negować !!!.
Odpowiedz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki