REKLAMA

Rekordowa liczba Polaków rozliczyła PIT przez internet

2017-05-10 07:50
publikacja
2017-05-10 07:50

Liczba elektronicznych zeznań podatkowych za 2016 r. wyniosła 9,7 mln, czyli przekroczyła 50% wszystkich zeznań, podało Ministerstwo Finansów.

/ fot. Bartłomiej Kudowicz / FORUM

"Tegoroczna edycja akcji informacyjnej Ministerstwa Finansów 'Szybki PIT' rozpoczęła się 2 marca i zakończyła w ostatni dzień składania deklaracji PIT, tj. 2 maja 2017 r. Podobnie jak w ubiegłych latach, objęła swoim zasięgiem całą Polskę. I jak co roku, teraz również padł nowy rekord złożonych elektronicznych deklaracji - 9 670 215, podczas gdy rok wcześniej było to 8 413 649 e-PIT-ów. Według wstępnych szacunków, liczba elektronicznych zeznań w tym roku przekroczyła 50% wszystkich złożonych zeznań" - czytamy w komunikacie.

Po uruchomieniu wstępnie wypełnionego przez urząd skarbowy zeznania podatkowego (PFR) w 2015 r. w tym roku dodano kolejne narzędzia, mające ułatwić podatnikom składanie zeznań przez internet. Chodzi o PIT-WZ, czyli formularz składany przez podatników, którzy chcą, aby to urząd rozliczył za nich roczny PIT, oraz PIT-OP skierowany do emerytów i rencistów, którzy chcą, bez wypełniania całego PIT-u, przekazać 1 proc. swojego podatku dla wybranej organizacji pożytku publicznego. Z PIT-WZ skorzystało blisko 40 tys. podatników, natomiast z PIT-OP - prawie 8 tys., podano także.

"Podczas kampanii w salach obsługi podatnika wielu urzędów uruchomiono specjalne stanowiska komputerowe, gdzie składano zeznania drogą elektroniczną przy pomocy usługi wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR), która wraz z broszurami informacyjnymi była dostępna na Portalu Podatkowym. Dodatkowo w ostatnich dniach kwietnia wszystkie urzędy skarbowe pracowały dłużej. W ramach kampanii przygotowano również plakaty i broszury informacyjne. Szybki PIT był też obecny na Facebooku" - podsumowano w materiale.

Źródło:
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~yes
Kiedy będzie koniec z tym PIT-oleniem. Kiedy będzie podatek dochodowy od osób fizycznych od funduszu płac. Komuna pod tym względem była mądrzejsza.
~rhtdr
Propozycja padnie w kampanii wyborczej. Pis czymś musi wygrać.
~Eskimos
Wcześniej mogłem jako sredni przedsiebiorca rozliczać się kwartalnie, teraz urząd skarbowy uważa, że powinienem robić to co miesiąc ( VAT UE) .
Na dodatek nie przewiduje, żebym to robił w formie papierowej.
Za jakiś czas bankier.pl będzie mógł napisać, że Polacy kochają rozliczanie się przez internet.
~drg
Mam kontrolę z VAT UE. Składałem deklaracje miesięczne. Niektórzy kontrahenci z UE kwartalnie. Nic się nie zgadza.

Powiązane: Rozliczenia podatkowe - PIT 2016

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki