WAŻNE

Reino Capital i IO AM chcą stworzyć platformę inwestycyjną rynku nieruchomości logistycznych

2019-10-04 07:12
publikacja
2019-10-04 07:12

Spółka zależna Reino Capital i IO Asset Management nawiązały współpracę przy tworzeniu i zarządzaniu wehikułami inwestycyjnymi rynku nieruchomości logistycznych - podało Reino Capital w komunikacie.

/ fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Powstać ma spółka Reino IO Logistics, której celem będzie świadczenie usług doradztwa przy procesach inwestycyjnych oraz zarządzaniu zlokalizowanymi na terenie kraju aktywami logistycznymi posiadanymi przez tworzone z jej udziałem podmioty, będące wehikułami inwestycyjnymi inwestorów strategicznych.

"Zamiarem Reino Partners i IO AM jest stworzenie platformy inwestycyjnej oraz zarządzania aktywami rynku nieruchomości logistycznych, z dominującym udziałem projektów inwestycyjnych zlokalizowanych na terenie Polski, obejmującym zarówno nieruchomości przynoszące stały dochód, jak i przedsięwzięcia deweloperskie" - napisano.

Strony zamierzają wynegocjować szczegółowe warunki współpracy.

Jak podano w komunikacie, w ramach współpracy strony analizują możliwość realizacji pierwszego projektu inwestycyjnego przynoszącego stały dochód, którego przedmiotem jest nabycie nieruchomości o wartości ponad 60 mln euro oraz realizacja przedsięwzięcia deweloperskiego z budżetem przekraczającym wartość 20 mln euro. Ewentualne decyzje dotyczące transakcji zostaną podjęte na podstawie wyników prowadzonego obecnie badania due dilligence.

IO Asset Management to brytyjski podmiot, specjalizujący się w zarządzaniu inwestycjami i funduszami na rynku nieruchomości logistycznych. W ramach ostatnio realizowanych projektów i wehikułów inwestycyjnych, spółka zarządzała aktywami i inwestycjami o wartości przekraczającej 120 mln GBP.(PAP Biznes)

pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki