REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Redan spodziewa się wzrostu sprzedaży i marży w kolejnych miesiącach

2020-07-27 10:12
publikacja
2020-07-27 10:12
Redan spodziewa się wzrostu sprzedaży i marży w kolejnych miesiącach
Redan spodziewa się wzrostu sprzedaży i marży w kolejnych miesiącach
/ Redan

Zarząd Redan w perspektywie kolejnych miesięcy spodziewa się wzrostu sprzedaży oraz marży handlowej, a także dalszego ograniczenia kosztów centrali - poinformowała spółka w komunikacie. Firma nie planuje transakcji o charakterze jednorazowym, które w minionym roku miały - jak podano - negatywny wpływ na wyniki.

"Oczekujemy, że w skali roku wyniki Grupy Kapitałowej Redan znacząco się poprawią w porównaniu do roku poprzedniego. Kluczowe znaczenie w zwiększeniu bezpieczeństwa działania naszego biznesu będzie miało także deklarowane przez głównego akcjonariusza Radosława Wiśniewskiego, sfinansowanie zakupu nowej kolekcji do kwoty 10 mln zł. W kolejnych okresach, gdy ryzyko związane z zagrożeniem epidemią się zmniejszy, nadejdzie czas na powrót do strategii rozbudowy sieci sklepów w Polsce (o ok. 1/3) oraz zwiększenia szerokości oferty Top Secret, co wpłynie na dalszy wzrost sprzedaży także w segmencie e-commerce" - poinformował w komunikacie prezes Bogusz Kruszyński.

Grupa Redan miała w pierwszym kwartale nieco ponad 33 mln zł przychodów, o 39 proc. mniej w ujęciu rdr. wyłączając wpływ segmentu dyskontowego, którego wyniki nie są konsolidowane od lipca minionego roku. Jak podano, główny negatywny wpływ na spadek sprzedaży miała epidemia koronawirusa SARS-CoV-2.

"W rezultacie zamknięcia sklepów w galeriach handlowych i radykalnych spadków wizyt klientów w pozostałych placówkach, sieć Top Secret utraciła z tego tytułu ok. 6,6 mln zł sprzedaży rdr. Na mniejszą skalę w 2020 r. prowadzona była również akcja wyprzedażowa kolekcji jesienno-zimowej, co pozytywnie wpłynęło na poziom wypracowanej marży handlowej" - podano w komunikacie.

Redan poinformował, że rozpoczęcie epidemii COVID-19 spowodowało natomiast konieczność modyfikacji planów sprzedaży i związanych z nimi budżetów zakupu towarów.

W opracowanym zrównoważonym wariancie, w 2020 r. w sklepach Top Secret w Polsce zakładany jest spadek sprzedaży o 43 proc. w porównaniu do pierwotnej wersji planu na rok 2020 i o 41 proc. w porównaniu do roku 2019. Do tego planu zostały dostosowane wielkości dostaw towarów, w celu utrzymania optymalnego wypełnienia sklepów.

"Kluczowy wpływ na wynik Top Secret ma marża handlowa realizowana na sprzedaży towarów. Wypracowana w maju wysokość marży była zgodna z przyjętą w skorygowanym planie sprzedaży, w czerwcu wyższa o ok. 6 p.p., a za pierwsze 3 tygodnie lipca – wyższa o ok. 2,7 p.p. Także poziom sprzedaży uzyskany w maju, czerwcu i pierwszych trzech tygodniach lipca br. przekracza wartości planowane na ten okres odpowiednio o ok. 7 proc., ok. 20 proc. oraz ok. 25 proc." – poinformował prezes Redanu. (PAP Biznes)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki