REKLAMA

Nowak: Nie ma planów zmian w tzw. podatku Belki

2020-04-28 08:40
publikacja
2020-04-28 08:40

Realizacja Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego trwa, ale nie ma planów zmian w tzw. podatku Belki, poza zapisami zamieszczonymi w SRRK - napisał w odpowiedzi na interpelację poselską wiceminister finansów Piotr Nowak.

fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

"Realizacja Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego wymaga opracowania konkretnych, szczegółowych rozwiązań legislacyjnych. W tym zakresie prace w Ministerstwie Finansów są prowadzone" - napisał Nowak.

"Obecnie nie są natomiast planowane prace nad ulgami, zwolnieniami oraz obniżeniem stawki podatku od dochodów z kapitałów pieniężnych, w zakresie innym niż określony w Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego" - dodał.

W ramach Strategii przewidziano wprowadzenie zachęt podatkowych dla osób fizycznych, polegających m.in. na zwiększeniu zakresu ulg dla opodatkowania dochodów ze sprzedaży akcji otrzymanych

w ramach programów akcji pracowniczych, obniżeniu – w limitowanym zakresie – stawki podatku dochodowego od dywidend, w przypadku inwestycji trwających co najmniej 36 miesięcy oraz możliwości rozliczania dochodów z inwestycji w fundusze kapitałowe z dochodami z inwestycji w inne instrumenty finansowe. (PAP Biznes)

map/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (34)

dodaj komentarz
henk54
Tymczasowo miał być chyba na 2 lata :-))
itsofunny
A w ogóle robią coś w tym ministerstwie ? Albo robią wszystko by nie robić tego co trzeba.
nonnn
ten podatek mial byc tymczasowo!! - prokuratorzy winni zaczac dzialac inaczej te panstwo ewidentnie jest teoretyczne, jakim prawem sobie drukuja kase przez QE rozdaja socjal niewiadomo komu, i inne wynalazki a uczciwym podatika nie zdejuja homonta ktore mialo byc tylko tymczasowe.
jes
Jak jedna zaczęła działaś to po trzech godzinach praktycznie mogła się pożegnać z pracą i wyleci z dyscyplinarką. Mamy już PRL 2.0 tylko jeszcze ciemny lud tego nie rozumie.
teken
Taa wiecie na kogo głosowaći pokażecie 10 maja.. smiech na sali. Dla antypisowców alternatywą jest PO i PSL a dla anty Peowców jedynie PIS. I złodziejski układ zostaje, a przepraszam jeszcze Lenin Zanberg został ale on wam dopier.... 50% podatek. Jedyna alternatywa to Konfederacja, jedyne rozsądne chłopaki w tym burdelu
jes
Trzeba być samobójca aby głosować na prorosyjską Konfederację. To już lepiej na PSL :)
pc1974
Pamiętajcie że jedyne miejsce i czas kiedy możemy im napluć w ..... to 10 maja i wybory. Pokażmy siłe i faka żeby nie czuli sie za pewnie. Poza tym Rzecznik Praw Obywatelskich powinien zgłosić podatek Belki jako niezgodny z konstytucją z zasadą sprawiedliwości społecznej - chodzi o rozliczanie strat i to tylko w 50% i tylko przez 5 lat.
pc1974
Dobrze sobie to zapamiętaliśmy i będziemy pamiętać 10 maja przy urnie. Wiemy na kogo nie głosować. Żebyście sie nie zdziwili w drugiej turze !!!
max5000
Może gdyby ludzie przestali trzymać pieniądze na lokatach to w końcu jakiś rząd poszedłby po rozum do głowy i zlikwidował ten szkodliwy podatek belki, którzy karze ludzi za to, że chcą oszczędzać i odkładać pieniądze na czarną godzinę. Ani PO ani PIS nie odważył się by ten podatek belki zlikwidować.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki