REKLAMA

Raty zero procent trafiają na Allegro

Michał Kisiel2014-11-14 11:14analityk Bankier.pl
publikacja
2014-11-14 11:14
Allegro

Raty zero procent na stałe weszły do promocyjnego arsenału dużych sieci handlowych. W ich przypadku nierzadko za „darmowy” kredyt płacimy w inny sposób – kupując towar po wyższej cenie niż w sieci. Teraz kupujący mają jednak wybór, bo taki kredyt trafił właśnie na platformę Allegro.

Od wczoraj użytkownicy Allegro mogą korzystać z darmowego kredytu, płacąc za zakupy w sieci na raty w PayU. Cały proces odbywa się całkowicie online, a zobowiązanie zaciągamy w jednym z dwóch banków – Alior Banku lub mBanku. PayU pełni tutaj rolę pośrednika, klient sam nie wybiera instytucji, do której trafi jego wniosek

Raty PayU na Allegro (Allegro)

Mechanizm rat PayU znany jest klientom serwisu od kilku lat. Początkowo jedynym partnerem platformy był Alior Bank. Od czerwca tego roku zakupy finansuje także mBank. Dodano także funkcję limitu kredytowego. Ci, którzy skorzystali z ratalnej formy płatności, otrzymują ważny przez 60 dni limit przyspieszający proces składania wniosku. Zaciągając kolejne zobowiązanie, otrzymują decyzję bez weryfikacji dochodu.

Czy są haczyki?

Chętnie reklamowane przez detalistów kredyty na zero procent z reguły kryją w sobie haczyki. Mogą nimi być dodatkowe opłaty lub konieczność poniesienia kosztów ubezpieczenia. Czasem okazuje się, że osoby o niższej zdolności kredytowej lub gorszej historii spłaty zobowiązań nie mogą liczyć na promocyjne warunki i nakłaniane są do wyboru kredytu oprocentowanego na zasadach rynkowych.

W przypadku rat PayU łączny koszt kredytu rzeczywiście wynosi 0 proc., a sfinansować w ten sposób można zakupy warte od 300 do 20.000 zł, łącznie z kosztami wysyłki. W testowanym przez nas przypadku wniosek trafił do Alior Banku, a w formularzu informacyjnym i umowie znaleźliśmy wyłącznie zera. Mimo, że na stronie PayU pojawia się wzmianka o opcjonalnym ubezpieczeniu spłaty, to podczas wypełniania wniosku dostępna była wyłącznie opcja bez składki. Miesięczna rata to dokładnie 1/10 ceny kupowanego towaru.

Nie każdy towar na raty

Promocja PayU ma kilka ograniczeń. Po pierwsze, trwa tylko do 4 grudnia. Po drugie, nie obejmuje kilku kategorii towarów, w tym m.in. pojazdów, usług i nieruchomości. Ponieważ kredytem można opłacić koszyk, w którym znajdzie się kilka przedmiotów od różnych sprzedawców, to jeśli nawet tylko jeden z towarów nie może zostać sfinansowany pożyczką opcja rat PayU nie będzie dostępna.

Zamawiany przedmiot nie może być odbierany osobiście (należy wybrać płatność z góry i wysyłkę). Jeśli nie otrzymamy pożyczki (np. nie posiadamy zdolności kredytowej), transakcja nie dojdzie do skutku.

Promocja rat PayU zapewne nie bez przyczyny startuje w okresie przedświątecznym, gdy na internetowych aukcjach zaczyna się zwiększony ruch. Darmowy kredyt może przekonać do wypróbowania internetowej pożyczki nawet osoby sceptycznie nastawione do zakupów za pożyczone środki. Duże znaczenie ma w tym przypadku wygoda procesu wnioskowania o kredyt i szybkość wydawania decyzji przez bank. Tym czynnikom przyjrzymy się wkrótce w ramach recenzji rat PayU na łamach Bankier.pl.

Michał Kisiel

Źródło:
Michał Kisiel
Michał Kisiel
analityk Bankier.pl

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z psychologią finansów, analizuje jak płacą i zadłużają się Polacy. Doktor nauk ekonomicznych, zwolennik idei społeczeństwa bez gotówki. Pomysłodawca finansowego eksperymentu "2 tygodnie bez portfela", w ramach którego banknoty i karty płatnicze zamienił na smartfona.

Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (24)

dodaj komentarz
~klosik
A dochodzą do tego jeszcze te dostępne normalnie, np. w Alfa Kredyt jest przecież ten 1000 zł na miesiąc bez odsetek. Tak więc pokusy do kupowania są - bardziej problemem już później spłacanie tych kredytów jakoś terminowo.
~Marian
alior odrzuca nawet jak rata jest 30 zł a zakup rozłożony na 36 rat, już bardziej nie dało się tego rozbić a i tak było nie! dziadostwo i tyle!
~Artek
Haha, Alior <3 - z żoną mamy razem ponad 9k netto, 20 rat po 92 zł zostało odrzuconych - brak zdolności kredytowej, choć nasze wydatki stałe oscylują w okolicach 2500 zł.
~Robson
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~KingWLKP
Ja bezproblemowo dostałem. Jednak z mBanku. Z alior za pierwszym razem mi odrzucili, mBank bez problemu, w jakieś 20 minugt decyzja i zakup towarów. Sprzęt komputerowy za 3600zł na 10 rat. Wypłata 4900 netto, dlaczego alior odrzucił?
~Maja
Bo jeśli ktoś zarabia 4900 netto, to nie kupuje sprzętu za 3600 na raty
~zniecierpliwiony
Jeśli moge doradzić to po 3 dniach czekania na odpowiedź Alior Banku olałem ich i poszłem bezpośrednio do sklepu gdzie zaproponowano mi kredyt Agricole 20 nieoprocentowanych rat a nie jak przez Payu 10, sprawa załatwiona w 15 min. sprzęt w domu a te osiołki z Alior i Payu nawet nie raczyły odpowiedzieć. Totalna porażka Jeśli moge doradzić to po 3 dniach czekania na odpowiedź Alior Banku olałem ich i poszłem bezpośrednio do sklepu gdzie zaproponowano mi kredyt Agricole 20 nieoprocentowanych rat a nie jak przez Payu 10, sprawa załatwiona w 15 min. sprzęt w domu a te osiołki z Alior i Payu nawet nie raczyły odpowiedzieć. Totalna porażka jeśli zależy ci na czasie, Payu i Alior żąda przelewu po 1 zł niby nic ale jak milion ludzi wyśle no to kasa jest za free.
~serdeczna
raty 0% to bezczelna akcja reklamowa Allegro, PayU i Alior Banku, moje wnioski również zostały odrzucone (brak zdolności), żeby się upewnić w swoich podejrzeniach udałam się do oddziału banku i złożyłam wniosek o normalną pożyczkę gotówkową (oprocentowaną) i zdolność się nagla znalazła. Wypełnianie wniosków raty 0% to bezczelna akcja reklamowa Allegro, PayU i Alior Banku, moje wnioski również zostały odrzucone (brak zdolności), żeby się upewnić w swoich podejrzeniach udałam się do oddziału banku i złożyłam wniosek o normalną pożyczkę gotówkową (oprocentowaną) i zdolność się nagla znalazła. Wypełnianie wniosków o raty to strata czasu, przejdzie nikły procent wniosków a decyzji odmownej nie mają obowiązku uzasadniać.
~Tomek
Mając umowę zlecenie i 700 zł dochodu netto bez problemu dostałem już drugi raz raty przez payu.
~Amelia
Raty 0% na allegro to jedna wielka porażka, wszystko robią żeby człowiek ich nie otrzymał. Jak ma zdolność kredytową to cierpliwie czekają aż skończy się aukcja i wtedy jakby nic anulują wniosek. Infolinia też porażka nic się nie dowiesz. Dla baaaardzo cierpliwych i wytrwałych te te raty. Ale dane twoje oczywiście Raty 0% na allegro to jedna wielka porażka, wszystko robią żeby człowiek ich nie otrzymał. Jak ma zdolność kredytową to cierpliwie czekają aż skończy się aukcja i wtedy jakby nic anulują wniosek. Infolinia też porażka nic się nie dowiesz. Dla baaaardzo cierpliwych i wytrwałych te te raty. Ale dane twoje oczywiście zbierają do celów marketingowych.....

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki