REKLAMA

Ratusz podpisał umowę na przebudowę ronda Dmowskiego

2021-07-21 16:23
publikacja
2021-07-21 16:23
Ratusz podpisał umowę na przebudowę ronda Dmowskiego
Ratusz podpisał umowę na przebudowę ronda Dmowskiego
fot. Robert Neumann / / FORUM

Wreszcie została podpisana umowa. Już za 6 miesięcy rondo (Dmowskiego) będzie wyglądało inaczej - przekazał w mediach społecznościowych prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

"Te wszystkie utrudnienia dla matek z dziećmi, dla osób z niepełnosprawnościami, dla rowerzystów zostaną usunięte. Będzie można po prostu przejść po zwykłym przejściu drogowym. Przystanki tramwajowe będą do tego dostosowane. Będą również specjalne przejazdy dla rowerzystów. No i zasadzimy mnóstwo zieleni na samym rondzie" - podał prezydent stolicy.

Urząd Miasta Warszawy

Umowę z firmą Balzola Polska, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu, podpisał Zarząd Dróg Miejskich. Przebudowa będzie kosztowała miasto 11 mln 42 tysiące złotych.

"Bardzo się z tego cieszę, to część tej przemiany, jaką właśnie zaczynamy w samym centrum miasta. Rondo Dmowskiego jest tego przykładem jak łatwiej się poruszać i jak udostępniamy centrum Warszawy wszystkim warszawiankom i warszawiakom" - zaznaczył prezydent.

Wokół ronda Dmowskiego powstaną cztery przejścia dla pieszych z azylami między jezdniami. Powstaną też przejazdy rowerowe, które połączą oddzielone odcinki trasy rowerowej wzdłuż ul. Marszałkowskiej. Na rondzie i wokół niego zostanie posadzone ponad 20 tysięcy roślin. Nowe drzewa (platany, dęby i lipy) pojawią się między innymi na wyspie ronda i na wysepkach przy przystankach tramwajowych.(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
samsza
Przebudowa będzie kosztowała miasto 11 mln 42 tysiące złotych.

Nie pierwsza i nie ostatnia, widać to świetna zabawa.

Powiązane: Samorządy i regiony

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki