REKLAMA
PIT 2023

Ranking kont osobistych w grudniu. W których bankach tanie wypłaty?

Monika Dekrewicz2023-12-01 06:00analityczka Bankier.pl
publikacja
2023-12-01 06:00

Mimo że płatności kartą i telefonem już na dobre wkroczyły do naszej codzienności, wciąż czasami przyda się gotówka. Niektóre banki każą sobie jednak słono płacić za wypłatę środków z konta w bankomacie obcym lub placówce. W najnowszym rankingu sprawdzamy, w których bankach ceny za podjęcie gotówki nie są zbyt wygórowane.

Ranking kont osobistych w grudniu. W których bankach tanie wypłaty?
Ranking kont osobistych w grudniu. W których bankach tanie wypłaty?
fot. Dragana Gordic / / Shutterstock

Co miesiąc na łamach Bankier.pl możecie znaleźć najświeższy ranking kont osobistych. Za każdym razem wybieramy inne parametry poddane analizie. Nie inaczej jest w grudniu, w którym przyglądamy się nie tylko opłatom podstawowym, mającym największy wpływ na pozycję w tabeli, ale również stawkom za wypłaty gotówki różnymi sposobami. W zestawieniu znalazły się wyłącznie rachunki, które udostępniają wszystkie metody podjęcia środków, czyli wypłatę z dowolnego bankomatu w kraju, wypłatę w oddziale banku oraz wypłatę kartą w sklepie, czyli cashback.

Najlepsze konta z tanimi wypłatami

Ranking kont osobistych z tanimi wypłatami – grudzień 2023 r.

Lp.

Bank

Konto

Opłata za prowadzenie [zł/m-c]

Opłata za obsługę karty [zł/m-c]

Opłata za wypłatę z bankomatu krajowego

Opłata za wypłatę w oddziale

Opłata za wypłatę cashback

1.

Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce

Konto osobiste e-direct (Standard)

0 zł

0 zł

0 – 1 zł

10 zł

1 zł

2.

Nest Bank

Nest Konto

0 zł

0 zł

0 – 6 zł

10 zł

0 zł

3.

Citi Handlowy

Citi Konto

0 zł

0 zł

0 – 8 zł

30 zł

0 zł

4.

Bank Pekao

Konto Przekorzystne

0 zł

0 – 4 zł

0 – 2,3% (min. 5 zł)

8 zł

2 zł

5.

Alior Bank

Konto Internetowe

0 zł

0 – 6 zł

0 – 5 zł

8 zł

0 zł

6.

Bank Pocztowy

Konto w Porządku

0 zł

0 – 6,99 zł

0 – 2,50 zł

6 zł

0 zł

7.

mBank

eKonto osobiste

0 zł

0 – 7 zł

0 – 2,50 zł

10 zł

0 zł

8.

VeloBank

VeloKonto

0 zł

0 – 7 zł

0 – 5 zł

0 – 10 zł

0 zł

9.

PKO Bank Polski

PKO Konto za Zero

0 zł

0 – 10 zł

0 – 10 zł

0 – 10 zł

2 zł

10.

ING Bank Śląski

Konto z Lwem Direct

0 zł

0 – 10 zł

0 – 10 zł

10 zł

0 zł

11.

Bank Millennium

Millennium 360°

0 zł

0 – 11 zł

0 – 5 zł

11 zł

0 zł

12.

BNP Paribas Bank Polska

Konto Otwarte na Ciebie

0 zł

2 – 7 zł

0 – 7 zł

12 zł

1 zł

13.

Santander Bank Polska

Konto Santander

0 – 6 zł

0 – 9 zł

0 – 3 zł

0 zł

1,50 zł

14.

Bank BPS

iKonto

0 – 7 zł

5 zł

0 – 3,5% min. 7 zł

0 zł

0,50 zł

15.

BOŚ Bank

EKOkonto bez Kosztów

0 – 9 zł

0 – 8 zł

0 – 6 zł

0 zł

0 zł

16.

Credit Agricole

Konto dla Ciebie

0 – 10 zł

0 – 10 zł

0 – 7 zł

0 zł

3 zł

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie stron internetowych banków i tabel opłat i prowizji, stan na 30 listopada 2023 r. 

Na pierwszym miejscu rankingu uplasowało się Konto osobiste e-direct od Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce. To jeden z trzech rachunków na rynku, które nie są objęte zarówno opłatą za prowadzenie, jak i opłatą za obsługę plastikowej karty debetowej. Rachunek może również przypaść do gustu osobom, które wypłacają środki z bankomatu – opłata za tę czynność wynosi 0 zł, jeśli jest to bankomat uprzywilejowany lub 1 zł, jeśli jest to maszyna należąca do innej sieci. Za wypłatę środków w oddziale trzeba zapłacić 10 zł. Dostępny jest jeden oddział w Warszawie. Skorzystanie z usługi cashback wiąże się z naliczeniem opłaty w wysokości 1 zł.

Reklama

Druga pozycja przypadła Nest Bankowi, który w ofercie ma Nest Konto. Mocnymi stronami tej propozycji jest brak opłat podstawowych, tj. za samo korzystanie z konta i karty debetowej. Za wypłatę z bankomatu trzeba zapłacić 6 zł, jeśli nie są to maszyny sieci Euronet. Wypłatę środków w oddziale bank wycenia na 10 zł. W Nest Banku podjęcie środków w kasie sklepu jest bezwarunkowo bezpłatne.

CitiKonto od Citi Handlowego zajmuje ostatnie miejsce w pierwszej trójce. Podobnie jak wyżej opisane konkurencyjne rachunki, nie jest ono objęte opłatami za prowadzenie i obsługę karty debetowej. Klienci mają do dyspozycji darmowe wypłaty z bankomatów własnych oraz cztery bezpłatne wypłaty w miesiącu z maszyn innych sieci. Piąta taka operacja w miesiącu spowoduje naliczenie opłaty w wysokości 8 zł. Jest to stawka dla każdej kolejnej wypłaty.

W tych bankach wypłaty są najtańsze

Klienci, którym zależy na tanich wypłatach w placówkach banków, mogą rozważyć ofertę czterech banków. Mowa o Santander Banku Polska, Banku BPS, BOŚ Banku oraz Credit Agricole. W przypadku ich flagowych rachunków nieprzewidziana jest żadna opłata za tego typu czynność. Darmową pierwszą wypłatę w miesiącu mają z kolei PKO Bank Polski oraz VeloBank. W pozostałych instytucjach trzeba zapłacić od 6 do 30 zł.

Opłata za cashback w banku, czyli usługę pozwalającą na wypłatę środków przy okazji płatności w wybranych sklepach, waha się między 0 zł a 3 zł. Większość instytucji ma ją jednak darmową. Za podjęcie gotówki w ten sposób pobierają opłatę Bank BPS, Bank Pekao, BNP Paribas Bank Polska, Credit Agricole, Santander Bank Polska, PKO Bank Polski i Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce.

Tego samego nie można powiedzieć o wypłatach z bankomatów obcych. W każdym banku należy się liczyć z opłatami, choć można ich w pewien sposób uniknąć. Niektóre banki dają możliwość dokonania jednej lub kilku wypłat w miesiącu za darmo (np. Citi Handlowy), niektóre w ogóle nie pobiorą żadnej opłaty pod warunkiem spełnienia dodatkowych warunków (np. Bank Millennium, mBank).

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityczka Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (1)

dodaj komentarz
bha
Bez wygodnego od dawna krótkowidztwa. Zwykłe konta milionów osób powinny być już od dekad jakoś fair oprocentowane!!!. A nie system od lat, dekad co m-c raczej swobodnie obraca dzisiątkami, setkami miliardów zł będącymi na tych kontach obraca praktycznie za FREE!,przecież w większości latami stałych pieniędzmi swoich klientów. To Bez wygodnego od dawna krótkowidztwa. Zwykłe konta milionów osób powinny być już od dekad jakoś fair oprocentowane!!!. A nie system od lat, dekad co m-c raczej swobodnie obraca dzisiątkami, setkami miliardów zł będącymi na tych kontach obraca praktycznie za FREE!,przecież w większości latami stałych pieniędzmi swoich klientów. To przecież jest od dekad raczej, raczej zwykłe żerowanie na pieniądzach swoich klientów udając w tej sprawie jarząbka od lat raczej nie bez celu!!!. A konta, czy lokaty terminowe oczywiście w zdrowym systemie powinny one tylko dodatkowo motywować i mobilizować ludzi i przedewszystkim stałych swoich klientów sektora do ich jeszcze większego w nim oszczędzaniu. Dodatkowo!!!!!.

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki