REKLAMA

Banki rozdają premie przedsiębiorcom. Blisko 4000 zł dla firm

Dominika Florek2023-08-11 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-08-11 06:00

Bezpłatne konto firmowe nie robi wrażenia na przedsiębiorcach. Banki idą o krok dalej i coraz częściej zachęcają osoby prowadzące własny biznes premią pieniężną. Najwyższe bonusy za wykonanie określonych aktywności na koncie firmowym sięgają 3800 zł – wynika z analizy Bankier.pl. Sprawdź, które instytucje mają najwyższe premie dla firm.

Banki rozdają premie przedsiębiorcom. Blisko 4000 zł dla firm
Banki rozdają premie przedsiębiorcom. Blisko 4000 zł dla firm
fot. studiostoks / / Shutterstock

Jeden z banków ma asa w rękawie, a właściwie trzy. To daje 3800 zł premii pieniężnej dla osób prowadzących własną działalność, w tym 500 zł za samo otwarcie konta firmowego (warunkiem jest użycie specjalnego kodu w formularzu zgłoszeniowym) w ramach trzech promocji. Druga najwyższa oferta na rynku jest o 1300 zł niższa od tej na pozycji lidera. 

Porównanie kont firmowych z premią Bankier.pl – sierpień 2023 r.

Lp.

Nazwa banku

Nazwa rachunku

Opłata za prowadzenie

Suma premii

1.

Alior Bank

iKonto Biznes z promocjami: „1500 zł dla firm", „Biznes na plusie, ceny na minusie” i „500 zł na start”

0 zł

3 800 zł

2.

Bank Millennium

Konto Mój Biznes w promocji „Konto firmowe z premią dla Twojej działalności”

0 zł

2 500 zł

3.

Bank Pekao

Konto Przekorzystne Biznes z promocjami: „2000 zł premii dla firm i konto firmowe przez rok za 0 zł"

0 zł

2 000 zł

4.

Santander Bank Polska

Konto Firmowe Godne Polecenia w „Promocji Godnej Polecenia V”

0 zł

1 500 zł

ING Bank Śląski

Konto Direct dla Firmy z promocją „Zyskaj z kartą Mastercard”

0 zł

1 500 zł

5.

Credit Agricole

Promocja „1300 zł premii z Kontem Biznes w Credit Agricole”

0 zł

1 300 zł

6.

Nest Bank

BIZnest Konto z premią

0 zł

700 zł

7.

mBank

Promocja „Otwórz firmę z mBankiem” z kontem mBiznes Standard

0 zł

500 zł

Źródło: opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez banki, stan na 10.08.2023 r. porównywarki produktów finansowych www.bankier.pl/smart

Najwyższe premie dla przedsiębiorców oferuje Alior Bank. Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które wybiorą iKonto Biznes mogą liczyć na 3800 zł premii pieniężnej. Na sumę bonusu składają się trzy promocje: „1500 zł dla firm", „Biznes na plusie, ceny na minusie” oraz „500 zł na start”. W każdej z ofert Alior Bank nagradza przedsiębiorców za wykonanie określonych w regulaminach aktywności np. utrzymywanie średniomiesięcznego salda na określonym poziomie, wykonanie przelewów do ZUS i US. 

Reklama

Drugą najwyższą premię pieniężną dla przedsiębiorców ma w swojej ofercie Bank Millennium. Promocja „Konto firmowe z premią dla Twojej działalności” to opcja na zgarnięcie do 2500 zł premii dla osób posiadających Konto Mój Biznes. Klienci mogą otrzymać bonus pieniężny m.in. za założenie firmy za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej banku (300 zł), podpisanie umowy kredytowej (600 zł) oraz za przelew do ZUS (100 zł). 

Trzecim bankiem oferującym najwyższą premią pieniężną dla osób prowadzących własnym biznes jest Bank Pekao. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na Konto Przekorzystne Biznes mogą skorzystać z promocji „2000 zł premii dla firm i konto firmowe przez rok za 0 zł". Pekao nagradza klientów m.in.za korzystanie z "Księgowości z Żubrem" (200 zł) oraz wypłaca do 600 zł zwrotu z transakcji bezgotówkowych. 

Jak powstał ranking?

W sierpniu ponownie pod lupę wzięliśmy oferty z kwartalnego rankingu najtańszych kont firmowych. Pod uwagę braliśmy wyłącznie te promocje w bankach, które umożliwiają otrzymanie gotówki bezpośrednio na konto firmowe, a nie w postaci puli środków do wydaniu u konkretnego określonego odgórnie sprzedawcy.

Porównanie kont firmowych z premią uwzględnia oferty „na start”. To promocje dla przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają dopiero swoją przygodę z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej lub rozważają zmianę banku, w którym obecnie posiadają konto biznesowe.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:
Dominika Florek
Dominika Florek
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.pl. Doktorantka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zajmuje się tematyką konsumencką, śledzi także nowości w sektorze MSP. Monitoruje ofertę produktów bankowych dla firm, przygotowując rankingi kont dla przedsiębiorców. Tel.: +48 71 748 95 13

Tematy
Kredyt z niską marżą dla przedsiębiorców

Kredyt z niską marżą dla przedsiębiorców

Komentarze (1)

dodaj komentarz
zenonn
Zawracanie dupy.
Co to przedsiębiorca co łasi się na upierdliwe promocje bankowe.
Każdy już gdzieś konto ma i nie potrzebuje iść do tych z tabelki.
Problem z bankiem zaczyna się później, gdy coś nie działa, gdy gadka z maszyną, a bankster niechętny, niekompetentny

Powiązane: Bank dla firmy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki