REKLAMA

Banki płacą za otwarcie konta firmowego. Sprawdź premie dla przedsiębiorców

Dominika Florek2023-05-03 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-05-03 06:00

Banki kuszą przedsiębiorców premiami pieniężnymi. Najwyższe bonusy sięgają 3300 zł za wykonanie określonych aktywności. W najnowszym rankingu przyjrzeliśmy się promocyjnym ofertom dla osób prowadzących własny biznes.

Banki płacą za otwarcie konta firmowego. Sprawdź premie dla przedsiębiorców
Banki płacą za otwarcie konta firmowego. Sprawdź premie dla przedsiębiorców
fot. Kamil Zajaczkowski / / shutterstock

Nastąpiła roszada w rankingu kont firmowych z premią. Banki coraz chętniej oferują swoim klientom bonusy za założenie rachunku oraz za aktywne korzystanie z karty debetowej. W maju aż dwie pary banków (na trzecim i czwartym miejscu w zestawieniu) oferują taką samą wysokość bonusu pieniężnego. 

Porównanie kont firmowych z premią Bankier.pl – maj 2023 r.

Lp.

Nazwa banku

Nazwa rachunku

Opłata za prowadzenie

Suma premii

1.

Alior Bank

iKonto Biznes z promocjami: „1500 zł dla firm" i „Biznes na plusie, ceny na minusie”

0 zł

3 300 zł

2.

Credit Agricole

„Nawet 2400 zł premii z Kontem Biznes”

0 zł

2 400 zł

3.

Bank Millennium

Konto Mój Biznes w promocji „Wybierz konto firmowe z premią”

0 zł

2 000 zł

Bank Pekao

Konto Przekorzystne Biznes w promocji „2000 zł premii dla firm i konto firmowe przez rok za 0 zł"

0 zł

2 000 zł

4.

Santander Bank Polska

Konto Firmowe Godne Polecenia w „Promocji Godnej Polecenia IV”

0 zł

1 500 zł

ING Bank Śląski

Konto Direct dla Firmy z promocją „Zyskaj z kartą Mastercard”

0 zł

1 500 zł

6.

Nest Bank

BIZnest Konto

0 zł

700 zł

7.

mBank

Promocja „Otwórz firmę z mBankiem” z kontem mBiznes Standard

0 zł

500 zł

Źródło: opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez banki, stan na 02.05.2023 r. porównywarki produktów finansowych www.bankier.pl/smart

Majowy ranking kont firmowych z premią otwiera oferta iKonta Biznes w Alior Banku. Przedsiębiorcy mogą bez limitu korzystać z darmowego rachunku. Dodatkowo w ramach dwóch promocji: iKonto Biznes z promocjami: „1500 zł dla firm” i „Biznes na plusie, ceny na minusie” klienci mogą otrzymać 3300 zł premii za wykonywanie określonych aktywności. 

Reklama

Drugiej miejsce na podium w majowym zestawieniu zajmuje oferta banku Credit Agricole. Osoby prowadzące własny biznes w promocji „Nawet 2400 zł premii z Kontem Biznes” mogą otrzymać 2400 zł premii pieniężnej. 

Na trzecim stopniu podium znajdują się dwie instytucje. Przedsiębiorcy korzystający z Konta Mój Biznes w Banku Millennium w promocji „Wybierz konto firmowe z premią” oraz Konta Przekorzystnego Biznes w Banku Pekao w promocji „2000 zł premii dla firm i konto firmowe przez rok za 0 zł” mogą otrzymać 2000 zł premii.

Jak powstał ranking?  

Do analizy ofert w rankingu uwzględniliśmy rachunki z kwietniowego zestawienia najtańszych kont firmowych. Pod uwagę braliśmy wyłącznie te promocje w bankach, które umożliwiają otrzymanie gotówki bezpośrednio na konto. Ranking nie zawiera promocji, które oferują bonus w formie bonów zakupowych lub puli środków do wydania u określonego odgórnie sprzedawcy.

Porównanie kont firmowych z premią zawiera oferty „na start” - dla przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają dopiero swoją przygodę z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej lub rozważa zmianę dotychczasowego rachunku biznesowego. 

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:
Dominika Florek
Dominika Florek
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.pl. Doktorantka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zajmuje się tematyką konsumencką, śledzi także nowości w sektorze MSP. Monitoruje ofertę produktów bankowych dla firm, przygotowując rankingi kont dla przedsiębiorców. Tel.: +48 71 748 95 13

Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (6)

dodaj komentarz
ficmiet
Jakież było moje zdziwienie, gdy po ok. 20 latach Inteligo PKO wypowiedziało mi umowę prowadzenia rachunku firmowego. Piszecie, że banki zabiegają o klientów firmowych, a tu niespodzianka, PKO pokazuje przedsiębiorcom, że ma ich w ciemnym miejscu. Zamiast standardowej pracy muszę informować kilkudziesięciu Kontrahentów, że rachunek Jakież było moje zdziwienie, gdy po ok. 20 latach Inteligo PKO wypowiedziało mi umowę prowadzenia rachunku firmowego. Piszecie, że banki zabiegają o klientów firmowych, a tu niespodzianka, PKO pokazuje przedsiębiorcom, że ma ich w ciemnym miejscu. Zamiast standardowej pracy muszę informować kilkudziesięciu Kontrahentów, że rachunek się zmienił i pilnować wpłat. Nie polecam PKO, bo nie wiecie, czym Was zaskoczy.
bha
Bez krótkowidztwa. Od dekad zwykłe konta milionów osób powinny być jakoś uczciwie oprocentowane!!?? . A nie w białych rękawiczkach udając jarząbka system mamonoowy obraca co m-c, latami dziesiątkami, setkami miliardów przecież swoich wieloletnich klientów praktycznie za FREE!. To przecież raczej jest zwykłe żerowanie latami na pieniądzach Bez krótkowidztwa. Od dekad zwykłe konta milionów osób powinny być jakoś uczciwie oprocentowane!!?? . A nie w białych rękawiczkach udając jarząbka system mamonoowy obraca co m-c, latami dziesiątkami, setkami miliardów przecież swoich wieloletnich klientów praktycznie za FREE!. To przecież raczej jest zwykłe żerowanie latami na pieniądzach swoich przecież wieloletnich klientów.A lokaty, konta oszczędnościowe itd. powinny one oczywiście w zdrowym systemie?, powinny one tylko dodatkowo motywować i mobilizować ludzi do ich jeszcze większego oszczędzania.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
chudy_january
nie wstyd ci tak całymi dniami siedzieć i naganiać na tą książeczkę....:) ile masz prowizji 3 zł od sprzedanej ? ale odkupić tej książki to już nie chcesz od rozczarowanych czytelników

Powiązane: Bank dla firmy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki