REKLAMA

RANKING BANKIER.PLBanki kuszą przedsiębiorców do otwarcia kont firmowych. Rekordzista płaci blisko 4000 zł premii

Dominika Florek2023-07-13 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-07-13 06:00

Premia na koncie firmowym staje się standardem. W lipcu banki dynamicznie zmieniają oferty promocji dla przedsiębiorców. Rekordzista podnosi bonus do blisko 4000 zł, a dwie instytucje obniżają nagrody pieniężne – wynika z analizy Bankier.pl. Sprawdź, które instytucje mają najwyższe premie dla firm.

Banki kuszą przedsiębiorców do otwarcia kont firmowych. Rekordzista płaci blisko 4000 zł premii
Banki kuszą przedsiębiorców do otwarcia kont firmowych. Rekordzista płaci blisko 4000 zł premii
fot. studiostoks / / Shutterstock

Lipcowy ranking kont firmowych z premią odnotował sporo zmian w odniesieniu do poprzedniego miesiąca. Lider zestawienia zwiększył swoją przewagę dodając dodatkowy bonus pieniężny w wysokości 500 zł. Z drugiej strony jest Credit Agricole. Bank obniżył premię dla przedsiębiorców z 2400 zł do 1300 zł - czyli o ok. 45 proc. Niższa o 200 zł jest premia w Banku Pekao. 

Porównanie kont firmowych z premią Bankier.pl – lipiec 2023 r.

Lp.

Nazwa banku

Nazwa rachunku

Opłata za prowadzenie

Suma premii

1.

Alior Bank

iKonto Biznes z promocjami: „1500 zł dla firm", „Biznes na plusie, ceny na minusie” i „500 zł na start”

0 zł

3 800 zł

2.

Bank Millennium

Konto Mój Biznes w promocji „Konto firmowe z premią dla Twojej działalności”

0 zł

2 500 zł

3.

Bank Pekao

Konto Przekorzystne Biznes w promocji „2000 zł premii dla firm i konto firmowe przez rok za 0 zł”

0 zł

2 000 zł

4.

Santander Bank Polska

Konto Firmowe Godne Polecenia w „Promocji Godnej Polecenia IV”

0 zł

1 500 zł

ING Bank Śląski

Konto Direct dla Firmy z promocją „Zyskaj z kartą Mastercard”

0 zł

1 500 zł

5.

Credit Agricole

Promocja „1300 zł premii z Kontem Biznes w Credit Agricole”

0 zł

1 300 zł

6.

Nest Bank

BIZnest Konto

0 zł

700 zł

7.

mBank

Promocja „Otwórz firmę z mBankiem” z kontem mBiznes Standard

0 zł

500 zł

Źródło: opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez banki, stan na 12.07.2023 r. porównywarki produktów finansowych www.bankier.pl/smart

„Złoty medal” w rankingu kont firmowych z premią ponownie został zdobyty przez Alior Bank. Instytucja posiada trzy promocje dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się na rachunek iKonta Biznes. Łącznie w ramach ofert klienci biznesowi mogą otrzymać do 3800 zł premii pieniężnej. Jeden z bonusów - 500 zł - wypłacany jest za założenie rachunku i podanie kodu promocyjnego. Inne premię Alior Bank uzależnione są od spełnienia warunków aktywności określonych w regulaminach oraz sumy transakcji kartą debetową (w ramach zwrotu). 

Reklama

Drugą najkorzystniejszą ofertę na rynku posiada Konto Mój Biznes w Banku Millennium. Przedsiębiorcy mogą otrzymać maksymalnie 2500 zł premii pieniężnej. Środki wypłacane są m.in. w ramach zwrotu za wydatki poniesione na paliwo (5 proc.), zawarcie umowy o terminal płatniczy oraz zdalną rejestrację firmy w bazie CEIDG.

Trzecie miejsce zajął Bank Pekao wyprzedzając ofertę Credit Agricole, który w zeszłym miesiącu zajmował ostatni schodek na podium rankingu. Przedsiębiorcy otwierający Konto Przekorzystne Biznes mają opcję na otrzymanie 2000 zł premii pieniężnej. Klienci biznesowi nagradzani są m.in. za połączenie konta firmowego z księgowością oraz zawarcie umowy leasingowej. 

Jak powstał ranking?

W lipcu pod lupę wzięliśmy oferty z kwartalnego rankingu najtańszych kont firmowych. Pod uwagę braliśmy wyłącznie te promocje w bankach, które umożliwiają otrzymanie gotówki bezpośrednio na konto biznesowe. Ranking nie zawiera promocji, które oferują bonusy w formie bonów zakupowych lub puli środków do wydania u określonego odgórnie sprzedawcy.

Porównanie kont firmowych z premią uwzględnia oferty „na start” - dla przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają dopiero swoją przygodę z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej lub rozważają zmianę dotychczasowego rachunku biznesowego.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:
Dominika Florek
Dominika Florek
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.pl. Doktorantka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zajmuje się tematyką konsumencką, śledzi także nowości w sektorze MSP. Monitoruje ofertę produktów bankowych dla firm, przygotowując rankingi kont dla przedsiębiorców. Tel.: +48 71 748 95 13

Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
zenonn
Zawracanie d
Duże pieniądze "rozdają", a przedsiębiorcy nie chcą tam kont otwierać?

Powiązane: Bank dla firmy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki