REKLAMA

Banki podwyższają premie dla przedsiębiorców. Można dostać nawet 1700 zł

2021-10-15 06:00
publikacja
2021-10-15 06:00

Banki kuszą przedsiębiorców coraz wyższymi bonusami pieniężnymi za aktywności wykonywane na kontach firmowych. Instytucje premiują m.in. zawarcie umowy o terminal płatniczy, wykonanie przelewów do ZUS-u czy US, założenie konta online oraz utrzymanie średniego salda na określonym poziomie – wynika z analizy Bankier.pl. Rekordzista kusi premią w wysokości 1700 zł.

Banki podwyższają premie dla przedsiębiorców. Można dostać nawet 1700 zł
Banki podwyższają premie dla przedsiębiorców. Można dostać nawet 1700 zł
fot. Daniel Krason / / Shutterstock

Ponownie aż cztery banki znalazły się na podium w październikowym porównaniu najlepszych kont firmowych z bonusem pieniężnym. Po wrześniowej podwyżce premii w Banku Millennium oraz dołączeniu do zestawienia BNP Paribas kolejny bank zwiększył wysokość bonusu pieniężnego w promocyjnej ofercie rachunku biznesowego. Szczegóły przedstawiamy w tabeli poniżej.

Porównanie kont firmowych z premią Bankier.pl – październik 2021 r.

Lp.

Nazwa banku

Nazwa rachunku

Opłata za prowadzenie

Suma premii

1.

Credit Agricole

„Konto Biznes za 0 zł z PREMIĄ do 1700 zł”

0 zł

1 700 zł

2.

Alior Bank

iKonto Biznes z promocją "1500 zł dla firm"

0 zł

1 500 zł

Bank Millennium

„Konto Mój Biznes i 1500 zł premii”

0 zł

1 500 zł

3.

Santander Bank Polska

Konto Firmowe Godne Polecenia w „Promocji dla przedsiębiorców VI”

0 zł

1 300 zł

4.

Bank Pekao

Promocja „1200 zł premii dla firm i 0 zł za konto i kartę”

0 zł

1 200 zł

5.

Nest Bank

BIZnest Konto

0 zł

400 zł

6.

mBank

Konto mBiznes Standard w promocji „Załóż firmę i konto z premią 350 zł”

0 zł

350 zł

7.

BNP Paribas

Konto Otwarte na Biznes w promocji „Płać kartą i zarabiaj”

0 zł *

600 zł

* 0 zł przez 12 pierwszych miesięcy dla osób, które prowadzą działalność od 6 miesięcy, inaczej: 0 zł przy miesięcznym saldzie w wys. 3 tys. zł lub wpływach min. 20 tys. zł. w pozostałych sytuacjach - 15 zł miesięcznie.

Źródło: opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez banki, stan na 12.10 porównywarki produktów finansowych www.bankier.pl/smart

Zestawienie przygotowane zostało na podstawie październikowego rankingu najlepszych kont firmowych. Przeanalizowaliśmy, w których bankach przedsiębiorcy oprócz bezpłatnego korzystania z rachunku biznesowego mogą otrzymać bonusu pieniężne. Pod uwagę braliśmy wyłącznie premie związane z prowadzeniem własnego biznesu i działaniami, jakie trzeba w tym celu podjąć na rachunku bankowym.

Reklama

1700 zł bonusu dla przedsiębiorcy

Liderem porównania tanich kont firmowych z premią pieniężną ponownie jest Credit Agricole, który przedłużył obowiązywanie promocyjnej oferty rachunku „Konto Biznes za 0 zł z PREMIĄ do 1700 zł” . Przedsiębiorcy przez 12 miesięcy są zwolnieni z opłaty za prowadzenie konta firmowego.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR> Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Osoby prowadzące własny biznes w promocji w Credit Agricole mogą otrzymać do 1700 zł bonusu pieniężnego. Bank premiuje nagrodą w wysokości 200 zł założenie konta firmowego za pośrednictwem aplikacji CA24. Przedsiębiorca musi spełnić jeden warunek, aby otrzymać bonus - zapewnić miesięczne wpływy w wysokości 3 tys. zł przez okres sześciu miesięcy. Kolejne 500 zł bonusu w promocji otrzymają osoby, które miesięcznie przez pół roku wykonają płatności kartą debetową na 300 zł oraz zapewnią wpływy środków w wysokości 3 tys. zł.

Następny bonus w wysokości 500 zł przewidziany jest dla przedsiębiorców, którzy podpiszą umowę o produkt kredytowy w Credit Agricole. Aby otrzymać premię, należy w ciągu pół roku od momentu zawarcia umowy o Konto Biznes wybrać jedną z trzech wymienionych form finansowania:

 • Kredyt Inwestycyjny,
 • Kredyt w Koncie Biznes (overdraft),
 • Pożyczka Biznes (kredyt obrotowy).

Kolejną premiowaną aktywnością jest także zawarcie umowy o terminal płatniczy POS z partnerem Elavon. Warunkiem otrzymania premii w wysokości 500 zł jest: podpisanie umowy w ciągu 2 miesięcy od otwarcia konta biznesowego oraz zapewnienie 500 zł wpływów z terminala POS miesięcznie na rachunek firmowy przez okres minimum trzech miesięcy.

Promocja „Konto Biznes za 0 zł z PREMIĄ do 1700 zł” obowiązuje od 1 października 2021 roku do 31 marca 2022 roku.

1500 zł premii w dwóch bankach

Na drugim miejscu w październikowym zestawieniu najtańszych kont firmowych z bonusem są dwie instytucje, które przedstawiły oferty z takimi samym parametrami: Alior Bank oraz Bank Millennium. Banki kuszą bezpłatnym rachunkiem biznesowym zwolnionym z opłat na czas jednego roku oraz premią w wysokości 1500 zł.

Alior Bank proponuje przedsiębiorcom rachunek firmowy iKonto Biznes w promocji "1500 zł dla firm". Oferta w banku jest niezmienna od kilku miesięcy - premiowane są aktywności wykonywane przez osobę prowadzącą własną działalność na koncie biznesowy. Alior w regulaminie określił, jaką sumę może otrzymać za daną czynność:

 • wykonanie pierwszego przelewu w miesiącu do ZUS-u (min. 500 zł) lub do US (min. 500 zł) – 20 zł,
 • transakcje kartą na kwotę min. 2000 zł miesięcznie – 25 zł, utrzymanie średniego miesięcznego salda pomiędzy 10 a 50 tys. zł – 5 zł,
 • utrzymanie średniego miesięcznego salda pomiędzy 50 a 100 tys. zł – 10 zł,
 • utrzymanie średniego miesięcznego salda powyżej 100 tys. zł – 20 zł,
 • wykonanie pierwszego w miesiącu przelewu SEPA (min. 100 euro) – 10 zł,
 • wykonanie min. trzech przelewów zagranicznych lub w walucie obcej w kraju – 15 zł,
 • skorzystanie z oferty kas fiskalnych (jeżeli na konto firmowe wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł) – 10 zł,
 • wymianę walut lub przewalutowanie min. 5000 zł jednostek waluty obcej (bez udziału PLN) – 25 zł.

Maksymalnie w ciągu jednego miesiąca przedsiębiorcy mogą otrzymać 125 zł. Promocja w Alior Banku obowiązuje przez pół roku, w praktyce oznacza to, że łącznie osoba prowadząca działalność może zyskać do 1500 zł. Promocja „1500 zł dla firm” trwa do odwołania.

Drugie miejsce przypadło w udziale także dla Banku Millennium. Przedsiębiorcy, którzy otworzą rachunek firmowy w promocji „Konto Mój Biznes i 1500 zł premii”, mogą zyskać bonusy pieniężne za określone działania na rachunku. 450 zł można otrzymać za następujące aktywności: 

 • 150 zł za miesięczne wpływy na konto w wysokości min. 2 tys. zł,  
 • 150 zł za przelewy do ZUS na co najmniej 250 zł,
 • 150 zł za transakcje kartą debetową na min. 150 zł.

Wymienione powyżej aktywności wraz z warunkami muszą zostać spełnione w każdym z trzech miesięcy: grudniu 2021 r., styczniu 2022 r. oraz lutym 2022 r. Natomiast kolejny bonus w wysokości 400 zł można otrzymać za podpisanie umowy o terminal płatniczy i przyjęcie na nim co najmniej 1000 zł obrotu do lutego 2022 r.  Następnym premiowanym działaniem jest zawarcie umowy leasingu z Millennium Leasing na kwotę min. 30 tys. zł do końca lutego 2022 roku. Przedsiębiorca za tę aktywność może otrzymać 650 zł premii.

Oferta w Banku Millennium „Konto Mój Biznes i 1500 zł premii” jest ważna do 30 listopada 2021 r.

1300 zł na koncie firmowym

Trzecie miejsce na podium w zestawieniu kont firmowych z bonusem pieniężnym zajął Santander Bank Polska z Kontem Firmowym Godnym Polecenia w "Promocji dla przedsiębiorców VI". Przedsiębiorcy w SBP zwolnieni są z opłaty za prowadzenie rachunku na okres 2 lat, a dodatkowo mogą otrzymać do 1300 zł premii.

Pierwszą aktywnością, za którą można otrzymać bonus pieniężny w wysokości 400 zł, jest zawarcie umowy o terminal płatniczy. Warunkiem jest wyrażenie i utrzymanie zgody na kontakt telefoniczny i elektroniczny w celach marketingowych oraz brak sprzeciwu wobec przetwarzania danych marketingowych w banku.

Pozostałe 900 zł premii przedsiębiorcy mogą otrzymać jako zwrot 3 proc. kwoty wykonanych transakcji kartą płatniczą przez pół roku. W każdym miesiącu maksymalnie można otrzymać 150 zł zwrotu. Warunkiem otrzymania bonusu jest wykonanie w każdym miesiącu przelewu do ZUS-u lub US.

„Promocja dla przedsiębiorców VI” jest ważna do 31 października 2021 r. (włącznie).

Dominika Florek

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
demeryt_69
Co by ci przedsiębiorcy robili bez tekstów doktorantki Florek na tym 'portalu' ??
demeryt_69
Podobno od depozytów na kontach firmowych banki pobierają opłaty :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki