REKLAMA

Rafalska: Prawie co dziesiąta gmina nie wypłaciła środków z programu Rodzina 500 Plus

2016-05-19 08:10
publikacja
2016-05-19 08:10

Prawie co dziesiąta gmina nie wypłaciła jeszcze środków z programu "Rodzina 500 Plus" - poinformowała w radiowej Jedynce minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Elżbieta Rafalska zapowiedziała, że będzie starała się zmobilizować te samorządy.

Rafalska: Prawie co dziesiąta gmina nie wypłaciła środków z programu Rodzina 500 Plus
Rafalska: Prawie co dziesiąta gmina nie wypłaciła środków z programu Rodzina 500 Plus
fot. Krystian Maj / / YAY Foto

fot. Simona Supino / / FORUM

Jak mówiła, do tej pory ponad 260 gmin nie wypłaciło tych świadczeń - mimo że otrzymało na konta środki przeznaczone ten cel. Szczegółowe informacje w tej sprawie minister Rafalska ma otrzymać po 20 maja. Niewykluczone, że lista gmin, które nie wypłaciły środków, zostanie opublikowana na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Szefowa resortu zapowiedziała również, że prawdopodobnie w połowie lipca dowiemy się, ile rodzin skorzystało z programu. Wczoraj natomiast Elżbieta Rafalska poinformowała, że do tej pory na wypłaty z programu "Rodzina 500 Plus" przekazano ponad 600 milionów złotych.

Program "Rodzina 500 Plus", funkcjonujący od 1 kwietnia, był jedną z głównych obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Zakłada on wsparcie państwa w wysokości 500 złotych miesięcznie na drugie i każde kolejne dziecko, niezależnie od dochodów. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 złotych na osobę miesięczne świadczenie przysługuje już na pierwsze dziecko.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Jedynka/to/md/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (16)

dodaj komentarz
~iwona
A mój wniosek złożony przez PKO BP zaginął bez wieści mimo, że mamy UPO. Nikt nie wie co z tym zrobić. Czekamy już 1,5 miesiąca.
~as
Niektóre platformerskie miasta wstrzymują ile się da. vide: Szczecin, Poznań inne mniejsze.
~noe
Funkcjonujący od 1 kwietnia program nie był główną obietnicą wyborczą. Obiecane było 500 zł na każde dziecko.
~tvp
nie glosuj na nich wiecej jak kłamią, proste..
~jj
Pani Elu trzeba było to dobrze zorganizować a nie teraz snuć opowieści o jakimś motywowaniu samorządów.
~miro
prokuratura i CBŚ będą miały co robić
~qaz
Witam,

Czy za panowania "dobrej zmiany" moge juz poinformowac odpowiednie urzedy o rodzinie zyjacej z zasilkow na dzieci, socjalnych, 500+, gdzie ojciec pracuje na czarno we wlasnej "firmie" budowlanej? Samochody trzy maja, a kasze z banku zywnosci mi oddaja, bo "łoni tego nie jedzom". Ja musze
Witam,

Czy za panowania "dobrej zmiany" moge juz poinformowac odpowiednie urzedy o rodzinie zyjacej z zasilkow na dzieci, socjalnych, 500+, gdzie ojciec pracuje na czarno we wlasnej "firmie" budowlanej? Samochody trzy maja, a kasze z banku zywnosci mi oddaja, bo "łoni tego nie jedzom". Ja musze za 1300 zapier..ac na piekarni, kiedy oni za samo 500+ tysiaka lykaja (ze wszystkim to maja miesiecznie ponad 2000 korzysci z panstwowego garnuszka).

Czy to jednak bedzie "donoszenie" jak za PO, na kazdego patologicznego obywatela glosujacego na PiS (vel dorodna młodzież)?
~wwff
Możesz pisać, ale później będziesz musiał to potwierdzić, jako świadek, tzn. tylko to, że ojciec faktycznie pracuje i uzyskuje przychody. To byłoby bardzo pożyteczne. Nie dziw się, że pomoc społeczna nie jest w stanie nic zrobić takim rodzinom. Co, mają urzędniczki latać po budowach i nagrywać, jak chłop kielnią macha?
~gtegtgtgt
Czy twój pryncypał KODowiec zapłacił już alimenty?
~xxx
jak cię pieką oczy na takie El Dorado to dalej kabluj ćwoku. Dzieci to koszty. Ja mam trójkę i wychodzi mi 5000 miesięcznie na wydatki przy zachowaniu minimum konsumpcji i w miarę dobrych warunków edukacji (prywatne przedszkole) i dobrego jedzenia. Gdyby nie było dzieciaków miałbym dużo czasu, nowe samochody z żoną i wakacje 2 razy jak cię pieką oczy na takie El Dorado to dalej kabluj ćwoku. Dzieci to koszty. Ja mam trójkę i wychodzi mi 5000 miesięcznie na wydatki przy zachowaniu minimum konsumpcji i w miarę dobrych warunków edukacji (prywatne przedszkole) i dobrego jedzenia. Gdyby nie było dzieciaków miałbym dużo czasu, nowe samochody z żoną i wakacje 2 razy w roku za granicą. Zazdrościsz? To wypdaj do UK bo siedzenie za 1300 w PL jest debilizmem.

Powiązane: 500 zł na dziecko

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki