REKLAMA
WAŻNE

Rafał Trzaskowski przeprosił PKN Orlen za wypowiedź o zanieczyszczeniu Wisły

2020-09-24 22:01
publikacja
2020-09-24 22:01
fot. Andrzej Hulimka / FORUM

Oświadczam, że w mojej odpowiedzi na jedno z pytań doszło do błędnie wskazanego podmiotu odpowiedzialnego za zanieczyszczenia Wisły. W wypowiedzi tej błędnie przywołana została nazwa PKN Orlen" - napisał w czwartek na Facebooku prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i przeprosił spółkę za swoją wypowiedź dla "Rzeczpospolitej".

Sprawa dotyczy m.in. wątku opublikowanej na początku września przez "Rzeczpospolitą" rozmowy z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim, w której powiedział on m.in., że "miesiąc temu doszło do wycieku szkodliwych substancji z Orlenu pod Płockiem i nikt nie robił z tego wielkiego problemu, nikt też nie wpadł na to, żeby premiera ani nawet ministra obarczać odpowiedzialnością".

W związku z tymi słowami prezes PKN Orlen Daniel Obajtek podjął takie działania jak skierowanie pisma przedprocesowego wzywające do przeprosin i przekazania 15 tys. zł na cele społeczne. W tym samym czasie rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka informowała, że w wywiadzie z prezydentem Trzaskowskim "doszło omyłkowo do wskazania PKN Orlen jako odpowiedzialnego za wyciek paliwa do Wisły, za co przepraszamy".

W czwartek wieczorem prezydent stolicy opublikował sprostowanie osobiście.

"Na początku września w wywiadzie dla Rzeczpospolitej, tłumacząc sytuację dotyczącą awarii systemu przesyłowego do oczyszczalni Czajka, przywoływałem sytuację, w której do skażenia Wisły doszło na skutek wycieku ropy. Zależało mi na tym, żeby pokazać, że w podobnej sytuacji nikt nie atakował Premiera Morawieckiego ani nie żądał jego dymisji. Przywołując tę sytuację błędnie przypisałem ją spółce Orlen zamiast spółce PERN. Z punktu widzenia logiki wywodu nie miało to żadnego znaczenia, bo nie miałem intencji zaszkodzić ani jednej, ani drugiej spółce. Obie są zresztą spółkami skarbu państwa, więc to trochę tak, jakby w moim przypadku ktoś pomylił MPWiK z MPO. Od razu sprostowaliśmy tę oczywistą pomyłkę. Rzeczniczka miasta zrobiła to w mediach społecznościowych, a dyrektorka mojego gabinetu na piśmie" - napisał Trzaskowski na Facebooku, dodając, że niestety, spółka Orlen oceniła to działanie jako nieadekwatne i zażądała dodatkowych przeprosin i sprostowania.

"Ja, Rafał Trzaskowski, w związku z publikacją w dniu 3 września 2020 r. w dzienniku +Rzeczpospolita+ materiału prasowego pt. "Rafał Trzaskowski: Nowa Solidarność jest już gotowa" oświadczam, że w mojej odpowiedzi na jedno z pytań doszło do błędnie wskazanego podmiotu odpowiedzialnego za zanieczyszczenia Wisły. W wypowiedzi tej błędnie przywołana została nazwa PKN Orlen w kontekście wycieku ropy do Wisły, gdy tymczasem chodziło o wyciek ropy z rurociągu PERN S.A. W związku z powyższym prostuję moją wypowiedź w tym zakresie i wyrażam ubolewanie" - przeprosił spółkę za swoją wypowiedź dla gazety. Wyraził także nadzieję, że te przeprosiny i sprostowanie będzie dla spółki wystarczające. (PAP)

nmk/ aj/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (14)

dodaj komentarz
marszalek2020
"doszło do błędnie wskazanego podmiotu" - to po rosyjsku? No bo raczej nie po francusku :)

Wykształcony człowiek, z pomocą wykształconych prawników nie pisze tak przypadkowo.
Lemingom może to wystarczy, ale w oczach lodzi mówiących po polsku, tylko pokazałeś jak bardzo jesteś im
"doszło do błędnie wskazanego podmiotu" - to po rosyjsku? No bo raczej nie po francusku :)

Wykształcony człowiek, z pomocą wykształconych prawników nie pisze tak przypadkowo.
Lemingom może to wystarczy, ale w oczach lodzi mówiących po polsku, tylko pokazałeś jak bardzo jesteś im nieżyczliwy.
prawdziwynierobot
on na tych zdjęciach i w telewizorze zawsze taki zatroskany
katzpodola
Jak można było takiego ciula i lenia wybrać na prezydenta Warszawy?
marxs
nie obrażaj zmarłych trochę szacunku i godności się należy
barysza51 odpowiada marxs
Zamordowanych w zamachu.
sturmbannfuhrer_brunner
Cygan już by czajkę naprawił, gołymi rękami.
przemek_opinia
Typowe zachowanie PO-KO. Pisałem o tym już często. Tutaj na forum też są ludzie, którzy obrażają innych nazywając pisowskimi trollami, ale robią to tak często, że sami właśnie są trollami PO-KO. Typowe zachowanie Trzaskowskiego i całej PO to wyciąganie kłamstw z rękawa i myśl, że można takie kłamstwa wypowiadać,Typowe zachowanie PO-KO. Pisałem o tym już często. Tutaj na forum też są ludzie, którzy obrażają innych nazywając pisowskimi trollami, ale robią to tak często, że sami właśnie są trollami PO-KO. Typowe zachowanie Trzaskowskiego i całej PO to wyciąganie kłamstw z rękawa i myśl, że można takie kłamstwa wypowiadać, ponieważ nie będą sprawdzone przez wyborców PO ich fanatycy to "kupią", żeby uzasadnić nienawiść do PiSi. Przecież jak p. Trzaskowski jeździł po Polsce na każdym wiecu podawał bzdury wyciągnięte z palca, których wydźwięk miał być jeden - że PiS jest najgorszy i jak on nie wygra to będzie koniec Polski. Jakoś PiS rządzi od ponad 5 lat i jest ok (i nie wytykajcie teraz sytuacji z covidem i zaciągnięcia długu. PiS jako pierwszy rząd miał w tym roku plan na brak deficytu, PO nawet o takie rzeczy się nie kusiła tylko sprzedawać, prywatyzować słyszało się jak mantrę). Wieszcze od załamania gospodarki 500+ i ich analizy powinny być rozpatrywane na pracach mgr, a ich opinie nigdy więcej nie potraktowane jako eksperckie. Ale to niuans.

Głównie chodzi o to, że PO-KO właśnie ma taki sposób narracji. Powiedzieć niesprawdzone informacje, ale które górnolotnie brzmią i liczyć na to, że każdy uwierzy i nie dopatrzy się kłamstwa.

Na forum też są takie asy. Tylko obrażają, a jak się im zwróci uwagę o konkrety to piszą bzdury wyssane z palca, które łatwo podważyć danymi i zazwyczaj robi to Meryt. Podsumowując - dla fanatyków PO-KO pisząc obiektywnie i pozytywnie o PiSie będziesz zawsze trollem. Jednak ci którzy nimi rzeczywiście są to ludzie z PO-KO stosujący takie same zagrywki jak p. Trzaskowski.
1as
Tutaj to jeszcze jest luz, bo moderzy puszczają opinie z każdej opcji politycznej (nie dotyczy oczywiście wulgaryzmów i nadmiernego hejtu), wejdź sobie na wp to dopiero zobaczysz, jak się "kreuje rzeczywistość" w sieci. Mam wrażenie, że w redakcji powstają te opinie, a każda politycznie nieprzychylna nie jest Tutaj to jeszcze jest luz, bo moderzy puszczają opinie z każdej opcji politycznej (nie dotyczy oczywiście wulgaryzmów i nadmiernego hejtu), wejdź sobie na wp to dopiero zobaczysz, jak się "kreuje rzeczywistość" w sieci. Mam wrażenie, że w redakcji powstają te opinie, a każda politycznie nieprzychylna nie jest publikowana lub 'wisi" minutę i znika. Takie coś powinno być karalne.
przemek_opinia odpowiada 1as
To prawda. Redaktorzy i moderatorzy są obiektywni pod tym względem dlatego dalej tu jestem. W przypadku publikowania komentarzy w serwisach o których wspomniałeś jest tak jak pisze. Dodam jeszcze, że jak publikowałem na darmowych serwerach grafiki i wykresy wykazujące dobre ruchy PiSu i zamieszczałem na forum, aby ludziom To prawda. Redaktorzy i moderatorzy są obiektywni pod tym względem dlatego dalej tu jestem. W przypadku publikowania komentarzy w serwisach o których wspomniałeś jest tak jak pisze. Dodam jeszcze, że jak publikowałem na darmowych serwerach grafiki i wykresy wykazujące dobre ruchy PiSu i zamieszczałem na forum, aby ludziom wyłożyć, że ich "dramat gospodarczy" jest tylko w ich głowach(np. uśrednione ceny prądu za PiSu i za PO) to te grafiki z tych serwerów były zgłaszane i usuwane. Rozumiecie? Wykresy i grafiki z bezpłatnych serwerów. Dopiero jak sprawdzałem właściciela serwisu okazywało się, że wszystko pod kapitał zagraniczny.

Swoją drogą WP, Interia, Onet mają z czego czerpać, notatki Goebbels'a są tam realizowane perfekcyjnie.

Powiązane: Awaria oczyszczalni ścieków Czajka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki