REKLAMA

Radosław Sikorski współpracuje z CSIS w Waszyngtonie

2016-09-07 22:17
publikacja
2016-09-07 22:17

Były minister spraw zagranicznych RP Radosław Sikorski rozpoczął współpracę z Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS) - zawiadomił w środę ten znany think tank w Waszyngtonie.

fot. Małgorzata Pstrągowska / / Puls Biznesu

Były szef dyplomacji i marszałek Sejmu będzie uczestniczył w pracach Instytutu Geostrategii w CSIS, kierowanego przez byłego szefa Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA Zbigniewa Brzezińskiego.

Jest dla nas przywilejem powitać ministra Sikorskiego w CSIS, jako że powiększy on wiedzę naszego Centrum o Europie, Rosji, NATO i innych tematach o strategicznym znaczeniu - oświadczył prezes CSIS dr John Hamre w komunikacie Centrum.

On jest oddanym Europejczykiem, wiernym atlantycystą (orędownikiem więzi USA z Europą), gorącym patriotą, zwolennikiem pojednania Wschód-Zachód o otwartym umyśle i jak najmilej widzianym gościem w CSIS - tak scharakteryzował Sikorskiego Zbigniew Brzeziński.

Sikorski był ministrem spraw zagranicznych w rządzie PO w latach 2007-14, a potem marszałkiem Sejmu (2014-15). Jest absolwentem Uniwersytetu w Oxfordzie.

Z Waszyngtonu Tomasz Zalewski (PAP)

tzal/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~ewa
tak a pisowksie matolki to co nawyzej moga terminowac na bialorusi
~viki
Salon musi jakos przetrzymac...
~Alex
Kiedyś jeden prezydent Polski jeździł do Watykanu "ładować akumulatory" (jak sam twierdził), teraz inni w tym samym celu jeżdżą spotykać się z innymi Niekwestionowanymi Autorytetami Moralnymi, chociażby takimi by jak Zbig.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki