REKLAMA
WAŻNE

Radio gra coraz ciszej

2020-09-07 06:52
publikacja
2020-09-07 06:52
fot. theta / theta

Publiczna rozgłośnia traci reklamodawców, odchodzą z niej dziennikarze, a na antenie Trójki panuje bałagan - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita". Pracownicy radia uważają, że to efekt całkowitego podporządkowania politycznego PiS.

Jak czytamy, według nieoficjalnych szacunków osób związanych z marketingiem Polskiego Radia SA, do których dotarła "Rzeczpospolita", tylko od końca maja, czyli od skandalu z Listą Przebojów Trójki i piosenką Kazika, utracone wpływy reklamowe całej instytucji mogą wynosić 5–6 milionów złotych miesięcznie, czyli do końca roku dojść do ok. 40 milionów.

"Trójka była od dawna koniem pociągowym reklamy Polskiego Radia. Dlatego taka wizerunkowa katastrofa jak z Kazikiem czy nagłym wyrzuceniem (dyrektora Trójki - PAP) Kuby Strzyczkowskiego topi finansowo całe radio. Gdyby nie dotacja Skarbu Państwa, radio poszłoby na dno" – mówi "Rz" osoba związana z marketingiem Polskiego Radia.

Według dziennika wizerunkowy kryzys wpływa też na słuchalność, czyli udział stacji w rynku. "Ta od lat spada dla wszystkich anten publicznego radia. Tyle że od przejęcia PR przez obóz dobrej zmiany dynamika spadków rośnie. Słuchalność Trójki w 2011 r. wynosiła nieco ponad 8 proc., w 2015 zmniejszyła się do niespełna 8 proc., ale już w 2020 wynosiła tylko nieco ponad 4 proc. Czyli przez pięć lat pracy prezesów wskazanych przez PiS spadła o niemal połowę" - pisze "Rzeczpospolita".

Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych, nie dostrzega związku między polityką prezes PR Agnieszki Kamińskiej a wynikami finansowymi. "Ten sam zespół pracuje cały czas i odpowiada za słuchalność" – mówi "Rz" Czabański.

"Dziennikarze wyliczają jednak, że od 2015 roku zespół został wymieniony w co najmniej 35 proc. Zarzucają też prezes Kamińskiej działania cenzorskie. W ciągu ostatniego roku Trójka miała czterech szefów" - wskazuje "Rzeczpospolita". "To nie dyrekcja robi program, słuchacze nie interesują się dyrekcją" – twierdzi szef RMN. (PAP)

mkr/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (32)

dodaj komentarz
pstrzezek
Co za problem. Przecież może być ustawowy przymus słuchania polskiego radia i oglądania rządowej telewizji. I sponsorzy wtedy wrócą :)

"I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"
jacyna2017
I po to obcy biznes kupił polskie media aby kreować taką 'samoupupiającą' mentalność jak w komentarzach poniżej. Lata spędziłem za granicą i tam kupują u swoich. U nas 'mundrzy' nie i walczą z rządem. Jak mawiał dziadek - głupich nie sieją, sami się rodzą! W Afryce nie ma takich I po to obcy biznes kupił polskie media aby kreować taką 'samoupupiającą' mentalność jak w komentarzach poniżej. Lata spędziłem za granicą i tam kupują u swoich. U nas 'mundrzy' nie i walczą z rządem. Jak mawiał dziadek - głupich nie sieją, sami się rodzą! W Afryce nie ma takich kompleksów!
pn300
Chyba to rządzący walczą z narodem a nie odwrotnie. Jak ktoś ma choć odrobinę inne zdanie to natychmias jest piętnowany, nazywany komuchem, gorszym sortem albo innym wykształciuchem. Lejąca się z tvpis i prpis propaganda jest już przynajmniej na poziomie tej z czasów słusznie minionych.
jacyna2017 odpowiada pn300
Taką masz percepcję? Na pewno w TVN lub onecikach powiedzieli? Pomyśl trochę sam - kto wybrał tę władzę nawet wtedy kiedy nie miała żadnych mediów (PO miało 100% - super demokracja!) i dalej ją demokratycznie wybiera. Na wyborców PiS pluje każdy aktorzyna, a Ty o sortach!? Halo, pobudka!
pn300 odpowiada jacyna2017
Nie narzekam jeszcze specjalnie na moją percepcję i staram się myśleć samodzielnie. Pisuriy nie miały żadnych mediów powidasz... to wyslil teraz swoją percepcję. Skąd wiededziałem o słynnym zdaniu Komorowskiego "Iść na studia, wziąć kredyt, zmienić pracę" które go pogrążyło w wyborach? Może z radia Nie narzekam jeszcze specjalnie na moją percepcję i staram się myśleć samodzielnie. Pisuriy nie miały żadnych mediów powidasz... to wyslil teraz swoją percepcję. Skąd wiededziałem o słynnym zdaniu Komorowskiego "Iść na studia, wziąć kredyt, zmienić pracę" które go pogrążyło w wyborach? Może z radia ma ryja, albo z trwamu? No chyba nie, bo tego chłamu nie słucham i nie oglądam. No to musiało być z jakichś TVN-ów, Polsatów, onecików, może nawet z TVP. Taak, żadnych mediów i zero dostępu do społeczeńswa... Oprócz jakichś 10 tysięcy ambon w kościołach, TV Republika, DoRzeczy, tygodnika niedziela, padre Rydzyka i w dużej mierze TVP i PR. Bo takiej blokady informacyjnej i takiego lizodupstwa tam wtedy nie było, dr Goebels byłby dumny z osiągnięć Kurskiego. A media publiczne - i nie tylko - lubiły punktować rząd. Tak się składa że teraz też czasem oglądam tvpis żeby zobaczyć jaka jest skala propagandy, PKF z lat '80 może się schować. Widziałem nawet tak zwaną "prezentację" kandydata na prezydenta w ostatnich wyborach w tvpis-info, tego Adriana, wiesz którego. Pieśni pochwalne wypisz-wymaluj jak tow. Stalinowi śpiewali u ruskich, zbaffca narodu normalnie. Odnośnie tych aktorzynów.. Cóż..Nie wymienię wielu, ale choćby Jerzy Stuhr - rektor PWST - kawaler wielu orderów m. in. Złoty Krzyż Zasługi, Janusz Gajos - pewnie według twojej pisowskiej percepcji grał tylko w czterech pancernych - i to pewnie psa. Dobra nie chce mi się dalej pisać bo i tak nie dotrze. Na koniec tylko: Co zrobiliście z Trójką pisiury? Jesteście gorsi niż były komuchy.
ryszard_mlynarski
PISiory zrobiły jeden dobry ruch tj. wywaliły komucha Niedźwieckiego z gónia.nej listy. Za młodu słuchałem radia Luxemburg i to była przepaść miedzy tępymi ulubieńcami komucha (Kora czy Lady Pank) a radiem Luxemburg
pn300
Jaki z Niedźwiedzkiego komuch? Skąd te informacje?
blesso
Ty słuchasz Radia Maryja a radiu Luxemburg i latach 80tych XX wieku nie masz pojęcia.
Przypomnij wszystkim w jakiej stacji mogłeś w np 1986 roku usłyszeć CAŁĄ PŁYTĘ zachodniego wykonawcy. CAŁA !!!
meryt odpowiada blesso
Nagrywarka pocztówek dźwiękowych
"I tak to, co wieczorem puszczało Radio Luksemburg, następnego dnia już było na bazarowych stolikach"
"Radio Luxembourg przez długie lata było pionierem piractwa radiowego"
plutarch
Ojej... ja dziś zakończyłem współpracę z Pocztą Polską, pozostaję przy InPost. Podobnie nie tankuję na Orlenie i Lotosie. Jak jeszcze mogę pomóc rządowi dobrej zmiany na najlepsze...

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki