Radio ZET: Siedziba PiS na Nowogrodzkiej sprzedana

Siedziba PiS została sprzedana. Izraelska spółka, będąca właścicielem budynku, w którym mieści się siedziba partii Jarosława Kaczyńskiego, sprzedała nieruchomość polskiej spółce hotelarskiej – dowiedziało się w środę Radio ZET.

(fot. Krystian Maj / FORUM)

Jak czytamy w artykule na stronie radiozet.pl, nowy właściciel chce tam docelowo zbudować hotel, ale na razie zapewnia, że przez kilkanaście miesięcy dla dotychczasowych najemców nic się nie zmieni.

Radio ZET informuje jednocześnie, że według ich ustaleń nowym właścicielem Nowogrodzkiej została spółka Q Hotel, która zarządza pięcioma hotelami w kraju. Firma złożyła dziś w sekretariacie PiS list o uspokajającej treści. Takie samo pismo trafiło także do innych najemców.

Jak podkreślił w rozmowie z rozgłośnią Radosław Altheim, dyrektor zarządzający Q Hotel, nieplanowane są obecnie natychmiastowe kroki, jeśli chodzi o dotychczasowe funkcjonowanie budynku. "W tego typu przypadkach proces trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu miesięcy" - dodał.

"Według informacji nieoficjalnych chodzi o kwotę między 6-7 milionów euro. Izraelski developer Metropol NH był właścicielem budynku przy ulicy Nowogrodzkiej od 2007 roku. Początkowo chciał tam wybudować wieżowiec, ale wszystkie plany oprotestowywała spółka Srebrna, która jest biznesowym zapleczem Prawa i Sprawiedliwości" - czytamy dalej.(PAP)

kub/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
9 9 staryznajomy

Wybuduja sobie dwie kacze wierze i luz

! Odpowiedz
45 23 ajwaj

PISa tez czyta bankier.pl :)
Dopiero pare dni temu dano im dobra tade, bo wszystko sie zmienia i juz ich nie ma

https://www.youtube.com/watch?v=QsUqt3R5O18&feature=youtu.be

! Odpowiedz
64 68 mith21

"spółka Srebrna, która jest biznesowym zapleczem Prawa i Sprawiedliwości" dziki kraj.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,8% VIII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil