REKLAMA
RPP

Księża płacą mniej za benzynę na Orlenie. "To standardowa umowa"

Agata Wojciechowska2022-12-03 19:29redaktor
publikacja
2022-12-03 19:29

Członkowie Solidarności, mundurowi i księżą - to grupy, które m.in. otrzymały korzystny rabat na stacjach PKN Orlen. Mogą tankować taniej o 16 gr na litrze. Jak się okazuje, pod postem pojawił się komentarz samej spółki, informującej, że to "standardowa umowa biznesowa".

Księża płacą mniej za benzynę na Orlenie. "To standardowa umowa"
Księża płacą mniej za benzynę na Orlenie. "To standardowa umowa"
fot. JACEK KOSLICKI / / FotoNews

Ceny paliw i uzyskiwane dochody spółek z tego sektora (przypomnijmy, że niedawno Orlen chwalił się rekordowymi zyskami i rekordowymi inwestycjami) budzą kontrowersje w zestawieniu z koniecznością zaciskania przez wszystkich pasa. Nic więc dziwnego, że burza rozpętała się na portalu Wykop.pl po informacji, że państwowy koncern oferuje atrakcyjniejsze ceny pali, ale tylko dla wybranych. 

Posiadacze kart paliwowych BiznesTank mogą tankować ze zniżką. Wśród nich znajdują się:

  • członkowie Solidarności - rabat od kilku do kilkudziesięciu groszy na litrze, 10 proc. zniżki na produkty z menu Cafe Punt, zakup olejów i płynów do spryskiwaczy oraz 15 proc. zniżki na usługi myjni;
  • strażacy z OSP - rabat 8 groszy na litrze. Limit 200 litrów na miesiąc;
  • żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej - rabat 8 groszy na litrze. Limit 200 litrów na miesiąc;
  • duchowni - od kilku groszy na litrze (np. diecezja świdnicka poinformowała, że zwiększony został rabat do 16 groszy na litrze).

Dokładne stawki nie zostały potwierdzone przez koncern.

Posypały się komentarze np. pracowników stacji [pisownia oryginalna]:

Nie każdy ksiądz ma akurat 16gr/L, ale mi się zdarzyło dość często spotkać. Rekord u mnie miał ksiądz z kartą -20gr/L. Akcjonariusze Orlenu mają 10gr na 95 i 15gr na 98. KDR ma 8 i 10gr (95 i 98) + 20% na kawusie, hot-doga itd. Pracownicy stacji mają 8gr z limitem litrów miesięcznie. OSP oraz WOT ma również po 8gr/L. Co do Policji oraz Górników to najczęściej oni mają karty NSZZ Solidarność. Zniżki są różne. 

Orlen postanowił odnieść się do rabatów w komentarzach. W komunikacie, którego autorem był oficjalny profil spółki, poinformowano, że zniżki zostały udzielone na zasadzie "standardowej umowy biznesowej, zawartej na warunkach rynkowych. Z tego produktu, na zasadach rynkowych, korzystają również inne instytucje, stowarzyszenia, fundacje czy podmioty gospodarcze. Rabat negocjowany jest każdorazowo w zależności od realizowanego wolumenu sprzedaży". 

wykop.pl
Źródło:

Redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Absolwentka historii, którą studiowała dłużej niż statystyczny student, ale za to przeszła przez kilka uniwersytetów, w tym uczelnię w Edynburgu. Swoje życie zawodowe rozpoczęła dziesięć lat temu z portalem Bankier.pl. Później współpracowała z licznymi redakcjami, pisząc dla "Gazety Wrocławskiej", nagrywając dla Polskiego Radia i - ku zgorszeniu niektórych - kreując rzeczywistość w "Fakcie". Na pewno nie napisze nic o WIG20, a jeśli już to tylko w kontekście plotek, pogłosek czy domysłów. Dla czytelników siedzi nocami, oglądając seriale, podliczając gaże, czytając książki, śledząc nietypowe aukcje czy podróżując palcem po mapie. Nienawidzi wyrazu “dedykowany”, przeciw któremu prowadzi osobistą krucjatę w internecie. Telefon: 71 748 9511

Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (77)

dodaj komentarz
rafafik
czekam na połączenie kk i orlenu
lobotomek
Kto zatwierdzi fuzję? Papież, czy kaczyński?
kacz-dzong-un
Przecież "książa" muszą dostawać wszelkiego rodzaju kasę od rządu (na ochronę zabytków, czyli przekazanie tak naprawdę kasy kościołom jeszcze nigdy nie dawano tyle procent z budżetu, nie licząc innych subsydiów). Inaczej nie mogliby z mównicy promować jedynej słusznej partii w Polsce.
beju
kolejny artykuł pod publiczkę, żeby to się gawiedź podniecała, no i proszę działa! Kolejny będzie o telewizji Trwam i rydzyku, kolejny o aborcji itp itd. Czytajcie to i podskakujcie pierdoły !
kacz-dzong-un
A może kolejny, by uświadomić co się naprawdę dzieje? Twoim tokiem myślenia, jak pis robi coś złego i ktoś o tym coś napisze, to jest to od razu pod publiczkę?
jer65
Od lat jest podobnie , strasznie mnie wkurzało ze np. aktorzy , policjanci i parę innych zawodów mogą kupić nowy samochód ze zniżką 5-10 % to dawało nawet 5-10 tyś .
libertas
Członkami tych grup zawodowych są ludzie, których zawody są pożyteczne i potrzebne dla społeczeństwa.
Jaki jest pożytek z opowiadaczy religijnych mitów, sięgających korzeniami epoki brązu?
Jedyny pożytek odnosi PiS w formie głosów wyborczych, które mu ci opowiadacze mitów naganiają.
andregru odpowiada libertas
"np. aktorzy , policjanci" - pożyteczni ?
ktaz
Pani autorce artykułu zdradzę jeden sekret:

każda grupa zawodowa może sobie wynegocjować tego typu zniżki w przeróżnych firmach.
Np. radcowie prawni też mają indywidualny rabata na Orlenie, ba nawet zniżki na samochody u dealerów.

No ale to się dobrze nie sprzeda, w przeciwieństwie do zniżek dla księży które się 
Pani autorce artykułu zdradzę jeden sekret:

każda grupa zawodowa może sobie wynegocjować tego typu zniżki w przeróżnych firmach.
Np. radcowie prawni też mają indywidualny rabata na Orlenie, ba nawet zniżki na samochody u dealerów.

No ale to się dobrze nie sprzeda, w przeciwieństwie do zniżek dla księży które się idealnie wpisuje w tematykę szczucia na kościół
katzpodola
Pani Agata vel Szelma Gold ma za to płacone

Powiązane: Paliwa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki