REKLAMA

RSY - gigantyczny popyt na akcje debiutanta

2010-12-24 08:40
publikacja
2010-12-24 08:40

22 grudnia 2010 r. w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect  zadebiutowała spółka z Grupy Kapitałowej IZNS Iława – RSY SA.


Gigantyczny popyt na akcje debiutanta spowodował, że pierwsze transakcje zawarto na  dzisiejszej sesji. Za jedną akcje RSY na końcu piątkowej sesji trzeba było  zapłacić 2,77 zł. Stanowi to wzrost o 19,4% w stosunku do ustalonego dzisiaj  kursu odniesienia. Obroty wyniosły 1,12 mln zł.

Kluczową działalnością spółki RSY SA są remonty silników do różnego rodzaju pojazdów i maszyn, przede wszystkim samochodów ciężarowych. RSY SA od wielu lat zajmuje pozycję lidera na tym rynku. Remontuje silniki takich marek jak: MAN, MERCEDES, VOLVO, IVECO, RENAULT i innych. Firma posiada szereg autoryzacji i licencji renomowanych producentów.

„Wczorajszy debiut to dla nas bardzo ważne wydarzenie i kolejny etap na drodze dynamicznego rozwoju spółki. Wierzymy, że dzięki obecności na rynku NewConnect uda się nam zwiększyć rozpoznawalność marki RSY SA i pozyskać nowych partnerów handlowych. RSY SA to firma z historią i doświadczeniem, która nie boi się nowych wyzwań. Wczoraj podjęliśmy jedno z nich i cieszymy się, że dołączyliśmy do prestiżowego grona spółek notowanych na NewConnect” -  mówi Szymon Klimaszyk, Prezes RSY SA.

Przed debiutem spółka pozyskała w drodze prywatnej emisji akcji 0,86 mln zł. Środki te RSY SA przeznaczy na rozwój prowadzonego biznesu operacyjnego oraz modernizację parku maszynowego.

W 2009 r. spółka wypracowała 7,2 mln przychodu i 46 tys. zysku netto. Firma planuje wyraźną poprawę wyników finansowych w 2011 r./ RSY SA
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki