RBS szuka oszczędności i rozwija działalność w Polsce

W ramach dążenia do obniżenia kosztów Royal Bank of Scotland planuje rozwijać bankowość inwestycyjną w Polsce - podaje "Financial Times". 

(fot. Reuters / FORUM)

Oszczędności RBS powstaną dzięki tańszym biurom satelitarnym właśnie w Polsce. Jak dowiedział się "FT", nowa dyrektor generalna Alison Rose w piątek przekaże w piątek inwestorom swoje plany. Mowa o zwolnieniach i dokonaniu "trudnych wyborów". 

W tym samym czasie NatWest, czyli część banku RBS, szuka ponad 40 stanowisk do obsadzenia w Warszawie i zamierza powiększyć swoje biura o kolejne 10 proc.

RBS powołuje w stolicy Polski nowy zespół ds. ryzyka rynkowego, chce zwiększyć zatrudnienie w księgowości, zasobach ludzkich czy specjalistów z zakresu zarządzania ryzykiem braku zgodności. Bank odmówił komentarza. 

Według stanu na 13 lutego 2020 roku na portalu ogłoszeniowym Pracuj.pl aktywnych jest 21 ofert w RBS w Warszawie. Zatrudnienie czeka na każdym szczeblu - od praktykantów, po kierowników. 

WS

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
7 10 wizytator

To ja tu czegoś nie rozumiem. Skoro szuka oszczędności to jednak ta najniższa krajowa 600EU nie odstrasza. O co więc chodzi pracodawcom w tym kraju? Skąd ten płacz?

! Odpowiedz
1 10 and00

Oni tu nie zatrudniają zespołu sprzątaczek, ale kolesi którym trzeba płacić na zachodzie 10k euro a tu starczy 5

! Odpowiedz
0 0 wizytator odpowiada and00

Co nie zmienia faktu, że nawet te 5k eu wywołuje ścisk zwieraczy polskiego pracodawcy.

! Odpowiedz
3 14 kozey

Dzisiaj Polska, jutro Indie, pojutrze AI, a to co na zwolnieniach grupowych wyrwą ludzie ma im wystarczyć do końca życia

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.