REKLAMA

Quercus idzie na rękę GetBackowi

2018-04-16 08:10
publikacja
2018-04-16 08:10
Puls Biznesu

Quercus TFI wyraził zgodę na zmianę terminu wykupu obligacji GetBacku. Z taką prośbą wyszedł zarząd spółki windykacyjnej.

- Zarząd Quercus TFI S.A. informuje, że został poproszony przez Zarząd GetBack S.A. o zmianę terminu wykupu obligacji o wartości nominalnej 10 mln zł, których pierwotny termin zapadalności upływał 13 kwietnia br. na dzień 18 kwietnia br. i wyraził na to zgodę – czytamy w poniedziałkowym komunikacie Quercusa.

Jak zapewnia spółka, „wszystkie dotychczasowe zobowiązania wynikające z wyemitowanych obligacji GetBack S.A. uregulował terminowo”.

3 kwietnia Quercus poinformował, że utworzy fundusz R1 FIZ, który odkupi obligacje GetBacku będące w posiadaniu funduszy inwestycyjnych Quercusa. Na 86 mln zł zrzuciły się Quercus TFI oraz Q1 FIZ, zdejmując w ten sposób z uczestników funduszy ciężar strat wynikający z drastycznej przeceny obligacji GetBacku na rynku Catalyst.

W dzisiejszym komunikacie Quercus poinformował, że jego fundusze nie posiadają już ani akcji, ani obligacji GetBacku.

- Quercus Ochrony Kapitału, ani żaden inny subfundusz Quercus Parasolowy SFIO nie posiada już ani obligacji, ani akcji GetBack S.A – stwierdzono.

Komunikat Quercusa nie jest jedyną istotną informacją dotyczącą GetBacku, która światło dzienne ujrzała w poniedziałkowy poranek. Windykacyjna spółka poinformowała o rozmowach z PKO BP i Polskim Funduszem Rozwoju ws. pozyskania finansowania do 250 mln zł. Informacje te zostały jednak zdementowane przez bank i fundusz.

Zawirowania wokół GetBacku odbijają się także na kursie Quercusa. Akcje spółki tanieją o ponad 6 proc.

Źródło:
Tematy

Komentarze (6)

dodaj komentarz
pis_po_jedno_zlo
Jak w końcu ukaże się sprawozdanie to kurs tąpnie o jakieś 50% na otwarciu, a do tego czasu codziennie po ok. -15% dziennie. Kurs pod koniec kwietnia pewnie będzie wynosić ok. 75gr.
bialy_kruk
Getback jest idealnym materialem do nauki dla niedawno wyklutych rekinow gieldowych.
Ten przypadek powinien byc walkowany na lekcjach ekonomii.
kimdzongtusk
Ale smród. Niestety, wchodzenie w akcje TEGO Pana konczy się stratami.
wujeksasza
ten pan nie jest już dawno właścicielem i nie sprzedawał akcji na giełdzie. polecam sprawdzenie kto zrobił ten smród
silas1990
Czyli GETBACK nie ma nawet 10 milionów żeby wykupić obligacje??
maxd
Przecież to jakaś tragedia jak oni nawet nie maja 10 milionów ,nikt nie chce im dać kredytów , obligacje już wcześniej nie szły. Teraz to na pewno nikt nie kupi , a inwestorów nie widać . Myślałem że wykupią je na pokaz że jest dobrze , a tak to już jest pewne że brakuje im dużo kasy

Powiązane: Kłopoty GetBacku

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki