REKLAMA
Tour de spółki

Quercus TFI chce przeznaczyć na dywidendę lub skup akcji 30,6 mln zł

2015-02-26 08:33
publikacja
2015-02-26 08:33

Zarząd Quercus TFI rekomenduje, by z zysku za 2014 r. na wypłatę dywidendy lub nabycie akcji własnych przeznaczyć 30,6 mln zł. W przypadku wypłaty dywidendy byłoby to 0,46 zł na akcję, a dla skupu akcji własnych - 8,5 zł za akcję - podała spółka w komunikacie. Zarząd przyjął nową politykę dywidendową.

Z kolei na kapitał zapasowy lub rezerwowy trafić miałaby kwota 739,5 tys. zł.

"(...) Przy założeniu wypłaty dywidendy lub przeprowadzenia skupu akcji własnych na w/w poziomie, kapitały własne i wskaźnik pokrycia wymogu kapitałowego będą znajdowały się na poziomie zezwalającym na wypłatę do 100 proc. zysku wypracowanego w 2014 r." - napisano w komunikacie.

Ponadto, zarząd Quercus TFI przyjął nową treść polityki dywidendy.

"Zarząd będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu wypłatę wypracowanego zysku netto za dany rok obrotowy w wysokości do 100 proc. zysku netto, z uwzględnieniem: sytuacji finansowej spółki, potrzeb inwestycyjnych (...), obowiązującego stanowiska KNF w sprawie polityki dywidendowej TFI, zapotrzebowania spółki na płynne środki finansowe oraz wymogów kapitałowych obowiązujących spółkę zgodnie z przepisami prawa" - poinformowano.

"Zarząd będzie rekomendował wypłatę zysku netto do akcjonariuszy w formie dywidendy lub nabycia akcji własnych w wyniku oferty skierowanej do wszystkich akcjonariuszy (buy-back). Ostateczne decyzje dotyczące wypłaty zysku netto wypracowanego za dany rok lub przeznaczenia zysku w całości bądź części na inne cele będą należały do walnego zgromadzenia" - dodano.

W zeszłym roku walne Quercus TFI uchwaliło skup do 7 mln akcji własnych, na który spółka może przeznaczyć 37,7 mln zł. Tym samym spółka nie wypłaciła 0,53 zł dywidendy na akcję, jak rekomendował zarząd. (PAP)

jow/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~S2134
Znowu zrobia wala z ludzi tak jak ostatnio. Omijac!!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki