REKLAMA

Putin wyraził nadzieję na poprawę stosunków z USA za rządów Trumpa

2016-11-30 14:12
publikacja
2016-11-30 14:12

Prezydent Rosji Władimir Putin wyraził w środę nadzieję, że wraz z objęciem w USA władzy przez administrację prezydenta elekta Donalda Trumpa pojawi się możliwość poprawy relacji między oboma krajami. Zapewnił, że Rosja jest gotowa, by się do tego przyczynić.

Putin wyraził nadzieję na poprawę stosunków z USA za rządów Trumpa / fot. Alexander Zemlianichenko / FORUM

"Chciałoby się wierzyć, że teraz, kiedy (...) wkrótce w Białym Domu zasiądzie nowy prezydent, pojawi się szansa nawiązania stosunków, które są ważne nie tylko dla narodów obu krajów, ale i dla zapewnienia stabilności międzynarodowej i bezpieczeństwa" - powiedział Putin.

Rosyjski prezydent przypomniał, że niedawno przeprowadził rozmowę telefoniczną z Trumpem, w której obaj zgodzili się co do konieczności naprawy stosunków USA-Rosja. "Nasz kraj jest gotów wykonać swoją część pracy" - zapewnił Putin.

Ocenił, że stosunki z USA w ciągu kilku ostatnich lat znacznie się pogorszyły. Wyraził opinię, że nie nastąpiło to z winy Rosji.

Trump zostanie zaprzysiężony na prezydenta USA 20 stycznia. Po rozmowie telefonicznej obu polityków Kreml informował, że omawiali oni możliwość spotkania, ale nie było mowy o konkretnym terminie. Według Kremla nie mówiono o spotkaniu przed inauguracją Trumpa.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ ro/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki