Putin: wojny nie chcemy, ale też nikomu się nie podporządkujemy

Rosja nie wybiera się na wojnę, ale nikomu też nie będzie się podporządkowywać. Taką deklarację złożył dziś prezydent Władimir Putin, występując w Soczi na spotkaniu z przedstawicielami Federacji Związków Zawodowych.

(fot. AFP PHOTO / POOL / MAXIM SHIPENKOV / EastNews)

Gospodarz Kremla zapewnił, że jest zwolennikiem współpracy ze wszystkimi krajami i organizacjami na świecie. Nie zamierzamy z nikim prowadzić wojny, ale chcemy ze wszystkimi współpracować - cytują wypowiedź Putina rosyjskie agencje.

Rosyjski prezydent zaznaczył, że współpraca powinna odbywać się na warunkach partnerskich, przy poszanowaniu suwerenności gospodarczej jego kraju.

W tym kontekście skrytykował zachodnie sankcje stwierdzając, że niemożliwe jest funkcjonowanie Rosji w warunkach - jak to ujął - półokupacji.

Podkreślił jednocześnie, że Moskwa nie wyrazi zgody na podporządkowanie się jednemu światowemu liderowi, który robi, co chce, a inni mogą tylko tyle, na ile on im pozwoli.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/em/

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~niezadowolona

ma problemy z głową http://pl.blastingnews.com/polityka/2015/02/atak-na-ukraine-zwiazany-z-chorobami-putina-00260757.html

! Odpowiedz
2 4 ~rayca

mnie niepokoją słowa tego człowieka, wielu dyktatorów aby uśpić naiwne media przed dokonaniem agresji klęło się że nie chcą żadnej wojny, a po cichu zbroili się w najlepsze

! Odpowiedz
0 0 ~sorry

Ale on tego nawet nie robi po cichu. Rosyjska zbrojeniowka ma najlepsze obroty od dziesiecioleci.

! Odpowiedz
1 1 ~dfghjl

Uważam że P Putin wie co robi jest nie ugiety myśli zdrowo jak nasze PO mialo by takie mysli UE nie robiła by znami co im sie podoba i śmieie się z nas cały świat a my wierzymy że jesteśmy zieloną wyspą bzdura niemamy jusz nic zlikwidowane zakłady ,kto likwiduie zakład dla którego pracuie 30 tysiecy ludzi tylko PO bo UE tego wymaga teraz sprzedajcie las zostaną nam dziury nawt ziemia zostanie wywieziona bo poco niemcy mają kopac na swoim ,niechce mi sie gadac.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 5 ~Majdan

Putin to najlepszy mąż stanu jaki mógł się trafić. Pozazdrościć Rosjanom takiego prezydenta! Chroni Rosję przed zgniłym Zachodem. Mają szczęście!

! Odpowiedz
2 3 ~muł_roboczy

Przepraszam bardzo ale kto rozpoczął zabawę z embargiem na europejskie produkty ? Putin to cwaniaczek , któremu kończą się argumenty na dobry sposób jego działań. Jak to mówią: kto wiatr sieje ten zbiera burzę. Niestety to może być niebezpieczne :(

! Odpowiedz
3 3 ~Aleks

Ja nie rozumiem tych "polskich" czy raczej polskojęzycznych polityków. Jaki pożytek mamy z tej Ukrainy że tak ich popierają? Moim zdaniem to Rosja jest partnerem dla Polaków a nie Ukraina. Z Ukrainy mamy tylko taki "pożytek" że będziemy ich finansować przez dzisiątki lat i tych pieniędzy tam utopionych nigdy nie odzyskamy. Ukraińcy siedzą na ziemi należącej od wieków do Rzeczpospolitej, urządzili nam rzeź Wołyńską a teraz mamy im pomagać. Paranoja. W interesie Polski i Polaków jest zaprzyjaźnić się z Putinem i budować wymianę handlową i wspólnie rozwijać przemysł. Polska powinna skierować swoją politykę w kierunku Moskwy tak jak to robi Angela Merkel i Hollande i odwrócić się od USA. Wiadomo że USA zależy żeby tam sprzedawać broń bo na tym tylko zarobią. To jest daleko od ich granic, dla nich to jest czysty zysk i dlatego taki McCain przyjeżdża i podpuszcza takich ludzi jak Schetyna, Komorowski Siemoniak do angażowania się w tą rozrubę. Popatrzcie jacy to nasi wielcy "przyjaciele" ci amerykanie, że nawet wiz nie znieśli za te wszystkie Polskie ofiary w Afganistanie i Iraku. Podsumowując uważam jako Polak, że obecna polityka zagraniczna ukierunkowana na USA, mocno antyrosyjska i pro ukraińska jest jakimś nieporozumieniem.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 4 ~muł_roboczy

Z faktem, że jesteśmy przydupasami ameryki zgadzam się jak najbardziej. Ale wolę być przydupasem normalnego wolnego kraju, w którym rządzi demokracja niż ugadywać się z Carem Putinem !

! Odpowiedz
20 4 ~anonim

podobno jest alarm w rosyjskich jednostkach strategicznych sił jadrowych maja byc odpalone rakiety na europe i stany zjednoczone.. amerykanie szykuja własnie w tej chwili swoje pociski na rosje a na PACYFIKU chinczycy zatopili amerykanski lotniskowiec..

! Odpowiedz
6 3 ~MacGawer

Az tak źle z wami kremlinami jest, że uciekacie się do tego typu chwytów? Strachy na Lachy Moskalu :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil