Putin powie Rosjanom, na co zostaną wydane ich pieniądze

Dziś o godz. 10 prezydent Rosji wygłosi orędzie do Zgromadzenia Federalnego. Tradycyjnie, Władimir Putin wskaże w swoim wystąpieniu priorytety polityki budżetowej na przyszły rok.

Orędzie do obu izb parlamentu: Dumy Państwowej i Rady Federacji jest jednym ze stałych elementów rosyjskiej polityki. Wygłaszali je wszyscy, kolejni prezydenci Federacji Rosyjskiej: Borys Jelcyn, Dmitrij Miedwiediew i Władimir Putin. Obecny prezydent zabierze głos w sprawie polityki budżetowej już po raz trzynasty.

Orędzia wygłaszane są na Kremlu, w obecności co najmniej tysiąca zaproszonych gości, wśród których są parlamentarzyści, członkowie rządu, sędziowie i przedstawiciela władz regionalnych.

W ubiegłorocznym orędziu Władimir Putin, oprócz kwestii gospodarczych, poruszył także stan stosunków rosyjsko - tureckich. Kilka dni wcześniej turecki myśliwiec zestrzelił rosyjskiego bombowca i rozpoczął się okres gwałtownego ochłodzenia w relacjach Moskwy z Ankarą. W tym roku spodziewane są odniesienia do wojny w Syrii i chłodnych relacji Moskwy z Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/kry

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil