Putin od 15 lat rządzi Rosją

Władimir Putin już od 15 lat rządzi Rosją. 9 sierpnia 1999 roku ówczesny szef FSB oraz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej został mianowany pełniącym obowiązki premiera.

Źródło: EastNews
Jednocześnie ówczesny prezydent Borys Jelcyn w wystąpieniu telewizyjnym nazwał Putina "swoim następcą".

Rządowa "Rossijaskaja Gazieta" na swoim portalu internetowym zwraca uwagę na to, że polityczna strategia Putina opiera się na kilku filarach.

Po pierwsze jest to zachowanie integralności terytorialnej Rosji, "co Putin traktuje jako osobistą misję".

Po drugie dba on o zapewnienie wewnątrz rosyjskich elit politycznych takiego układu sił, który "nie poddawałby w wątpliwość jego przywództwa.

I po trzecie Putinowi zależy na utrzymaniu wysokiej popularności w społeczeństwie.

Gazeta zauważa, że obecnie Putin stoi przed kilkoma wyzwaniami jednocześnie. Musi przeciwdziałać naciskom Zachodu i utrzymać osiągnięty poziom życia ludności, który jest obecnie najwyższy w historii Rosji.Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 ~WIKARY125

Pracowalem w Rosji 8 lat i zdazylem poznac ten narod,, Te sankcje nalozone na rosje tylko wzmocnia PUTINA, rosjanie uwielbiaja gdy caly swiat jest przeciwko wielkiej rosji,, MENTALNOSC ROSJANINA JEST TAKA !! NIE CO ROSJANIN MA,, LECZ CO ROSJA REPREZENTUJE NA ARENIE MIEDZYNARODOWEJ,,NIESTETY W ROSJI LICZY SIE TYLKO SILA PANSTWA NIE ZAMOZNOSC ROSJANINA!!!!!!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 5 ~Lech

Putin jest bezwzgledny. Z reszta RUSKI wszystkie myślą że są elitą a to przecierz zwykla cholota. Tam uczciwy obywatel jest nikim. Zadepczą takiego. Widać tą cholotę szczególnie w kurortach wypoczynkowych - zachowania prostackie i chamskie. Wręcz sa agresywni i niebezpieczni. Tych ktorzy popierają Sowietów zachęcam do wyjazdu de tego wspanialego kraju.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~Ppp

Polityka Putina ma jeden filar: AWANTUROWANIE SIĘ. Zaczął od wojny w Czeczenii, a potem nie było roku, by nie usiłował wywołać kolejnej awantury w którymś z sąsiadów.Powody: począwszy od błahych (np. przesunięcie pomnika w Estonii) do zmyślonych (tu by była bardzo długa lista).Pozdrawiam.

! Odpowiedz
6 4 ~Pizdera

I CHWATIT. RZĄDÓW PATOLOGICZNEGO MORDERCY I ZBRODNIARZA , KTÓREGO ŻYDOMASOIŃSKI ŚWIAT TOLERUJE, HOŁUBI A NAWET FAWORYZUJE! WSZYSTKO W IMIĘ GE-SZE-FTU. ALE MOŻE CZAS PRZYJŚĆ PO ROZUM DO GŁOWY A NIE KARMIĆ NIE NAKARMIONĄ CHCIWOŚĆ I ZNEUTRALIZOWAĆ PATOLOGICZNEGO MORDERCĘ!!!

! Odpowiedz
3 6 ~dlaRynia

a wszyscy z tzw cywilizacji zachodniej chcieliby rozczlonkowac Rosje a wszechwladca Rosji nie pozwala i to dobrze dla Rosji. A innych mordercow na swiecie jest tez dosyc i nikt nie narzeka, od Netanjahu, Sharona do prezydentow wielu Ameryki. Ale jesli sie ludzi zabija w imie domokracji no to inna sprawa

! Odpowiedz
7 12 ~ZNAWCA

PUTIN TO NIE JELCYN I DA SOBIE RADE! POSTAWIC SIE ZACHODNIM FARYZEUSZOM TO TYLKO OBECNIE W SWIECIE JEGO STAC NA TO ! POPRZEDNICH WYKONCZYLI A JEGO NA TO SA ZA SLABI GDYBY ON BYL TAKI PRZYWODCA JAK RUDY WRAZ ZE SWYM DWOREM NAROD WBIL BY GO NA PAL! OBECNIE MA WIEKSZE POPARCIE NARODU NIZ MIESIAC TEMU !!! A JAKIE POPARCIE MAJA OBAMA ALBO RUDY 15% NIE WIECEJ!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 4 ~MacGawer

Piszesz na Bankierze, a nie znasz ani ekonomii, ani podstawowych statystyk. W roku 1990 gdy się wasz kraj rad rozpadał baryłka ropy kosztowała średnio 23$, a w 1999r 18$. W roku 2000 baryłka skoczyła do 28$, a obecnie kosztuje ponad 100$. W jednym masz rację - Putin to nie Jelcyn. Ten drugi musiał zębami wyrywać każdego dolara by Rosja nie upadła, a obecny car nawet palcem w bucie nie kiwnął i dziesiątki dolców z baryłki mu leciały... Jakbyś przeanalizował dane nt. ropy i gazu to zauważyłbyś, że złota era Putina właśnie się mończy i podobnie jak za Jelcyna wpływy zaczną spadać. Jednak musiałbyś się na tym znać, a czytając twe wipsy sądzę, że żartobliwie dobraleś swoją ksywę.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~ZNAWCA odpowiada ~MacGawer

OPETANY ZOSTALES JAKAS MANIA EKONOMISTY GURU !!! ARGUMENTY KTORE UZYWASZ NIE MAJA NIC Z TEMATEM SA WRECZ NAIWNE !!! JEDNO CO U CIEBIE SIE ZMIENILO TO NIE WYZYWASZ OD AGENTOW TYCH KTORZY MAJA ODMIENNE ZDANIE !!! DAM CI DOBRA RADE - JAK CHCESZ UTRZYMAC SWOJA PSYCHICZNA ROWNOWAGE TO NIE CZYTAJ WPISOW KTORE CIE DENERWUJA LUB IDZ PO POMOC DO LEKARZA !!!! I'M SORRY FOR YOU !!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 6 ~seweryn

Putin teraz znacznie straci na popularności. Embargo na wszystko to cios w Rosję. Pomijam niezadowolenie społeczne wynikające z braku możliwości ulubionych produktów, ale firmy zagraniczne przestaną współpracować z rosyjskimi. W erze globalizacji izolacja gospodarcza kraju to największa kara, jaka może ten kraj spotkać. Oczywiście Putin może zastosować sankcje, które zabolą UE i USA. Nie ukrywajmy, Rosja ma o wiele mniej aktywów na zachodzie niż USA w Rosji. Jeśli dodatkowo Rosja rzuci na rynek obligacje USA za ok 138 mld USD, może zapoczątkować lekką panikę na rynku długu. Bardzo ciekawy artykuł dotyczący możliwych rozwiązań konfliktu Ukraina-Rosja możecie przeczytać tutaj: http://independenttrader.pl/200,ukraina_-_globalny_aspekt_finansowy.html

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil