REKLAMA

Putin o Rio 2016: Medale zdobyte bez udziału Rosji będą mniej warte

Agnieszka Ślęzak2016-07-28 11:04redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-07-28 11:04

Władimir Putin powiedział w środę na Kremlu, że medale zdobyte podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro będą miały mniejsze znaczenie. Wszystko dlatego, że z rywalizacji na turnieju wykluczonych zostało ponad 100 rosyjskich sportowców.

Rio 2016: Władimir Putin spotkał się na Kremlu ze sportowcami / fot. Maxim Shemetov / FORUM

Najdotkliwiej ukaraną grupą są lekkoatleci. W grupie 108 Rosjan, którzy nie pojadą na igrzyska, 67 stanowią właśnie reprezentanci królowej sportu. Jak powiedział Putin, ich nieobecność znacznie obniży wartość zdobytych medali i spowoduje, że poziom rywalizacji będzie zdecydowanie niższy.

- Inaczej wygrywa się z równym, silnym przeciwnikiem, a inaczej z rywalem wyraźnie poniżej twojego poziomu – mówił Putin na Kremlu, zwracając się do rosyjskich sportowców, którzy wystąpią na olimpiadzie. – Takie zwycięstwo nie ma odpowiedniego smaku.

Rio 2016: Rosja wyśle 250 sportowców

Afera dopingowa w Rosji spowodowała, że reprezentacja tego kraju pojedzie na igrzyska do Rio w znacznie uszczuplonym składzie. W niedzielę Międzynarodowy Komitet Olimpijski obradował w sprawie całkowitego wykluczenia Rosji z udziału w rywalizacji w Brazylii. MKOl podjął jednak decyzję o indywidualnym rozpatrywaniu przypadków poszczególnych sportowców przez federacje. Był to werdykt o tyle kontrowersyjny, że raport Światowej Agencji Antydopingowej wyraźnie rekomendował niedopuszczenie całej reprezentacji Rosji do udziału w igrzyskach w Rio.

Jak powiedział szef Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, Aleksander Żukow, do Rio pojedzie ponad 250 sportowców, którzy zostali zatwierdzeni przez swoje federacje. Ostatnimi dopuszczonymi do udziału w rywalizacji byli siatkarze, szermierzy, triatloniści i tenisiści stołowi. Pierwotnie Rosja planowała wysłać na igrzyska do Brazylii 387 reprezentantów.

Rosja zawsze w gronie faworytów

Reprezentacja Rosji regularnie plasuje się w czołówce klasyfikacji medalowych igrzysk olimpijskich. Przed czterema laty w Londynie zdobyła 82 medale, w tym 24 złote, co dało jej czwarte miejsce w zestawieniu. Na dwóch poprzednich turniejach, w Pekinie i Atenach, w ogólnej klasyfikacji znaleźli się na trzecim stopniu podium.

Źródło:
Agnieszka Ślęzak
Agnieszka Ślęzak
redaktor Bankier.pl

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim, redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Z uwagą śledzi bieżące wydarzenia z społeczno-polityczne oraz ekonomiczne w kraju i za granicą. Poza pracą wydawcy do jej obowiązków należy śledzenie aktualnych trendów i tworzenie na ich podstawie tekstów SEO. Tel.: 71 748 95 08

Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Borholm
Polityczna zagrywka jankesow
~Putin
Mniej warte? Ale na pewno czystsze.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Rio 2016

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki