REKLAMA

Putin grozi, że Rosja jest w stanie wykryć każdego wroga i zadać nieunikniony cios

2021-07-25 16:44
publikacja
2021-07-25 16:44
Putin grozi, że Rosja jest w stanie wykryć każdego wroga i zadać nieunikniony cios
Putin grozi, że Rosja jest w stanie wykryć każdego wroga i zadać nieunikniony cios
fot. Sputnik / / Reuters

Prezydent Władimir Putin zagroził w niedzielę w Petersburgu na paradzie sił morskich, że rosyjska marynarka wojenna jest w stanie wykryć każdego wroga i zadać nieunikniony cios. Moskwę rozgniewał brytyjski okręt wojenny, który przed kilkoma tygodniami pojawił się w pobliżu Krymu.

"Jesteśmy w stanie wykryć każdego podwodnego, nawodnego, powietrznego wroga i jeśli będzie to konieczne, przeprowadzić na niego nieunikniony atak" - powiedział prezydent Putin.

W czerwcu doszło na Morzu Czarnym do incydentu, gdy Rosja poinformowała, że oddała strzały ostrzegawcze i zrzuciła bomby na szlak brytyjskiego okrętu, aby wygonić go z wód otaczających zaanektowany przez Moskwę Półwysep Krymski.

Wielka Brytania odrzuciła rosyjską relację o incydencie, twierdząc, że wszelkie oddane strzały były zapowiedzianymi wcześniej "ćwiczeniami artyleryjskimi" i żadne bomby nie zostały zrzucone.

Rosja zaanektowała ukraiński Krym w 2014 roku, lecz Wielka Brytania i większość krajów uznaje Półwysep za część Ukrainy, a nie Rosji.

Prezydent Putin powiedział w czerwcu, że Rosja mogła bez rozpoczęcia III wojny światowej zatopić brytyjski okręt wojenny HMS Defender, oskarżając go o nielegalne wtargnięcie na jej wody terytorialne. Dodał, że USA odegrały swą rolę w tej "prowokacji". (PAP)

jo/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
darius19
zdaje sie ze car czuje sie zagrozony? Albo klopoty wewnetrzne? Trolle ze stajni Putina (ajwaj_, grzegorzkubik, talmud), wychwalacze wzorowych demokracji wschodnich, jakos nie zauwazaja najwiekszego, potencjalnego wroga Rosji - Chin. Jeden rzut oka na mape/globus - wyjasni dlaczego.
slawekqs
My tam patrzmy na siebie bo benzyna po 6 podwyżki gaz ,prąd , jakieś nowe wały plus inflacja a my to kropidłami odpowiemy a ruski sobie napewno rade da a tu jak się UE zdenerwuje a mam przeczucie, że nie wiele brakuje to taczki mało widły pójdą w ruch ja z miasta ale wieś popieram tu ciągle coś się tli ale tylko My tam patrzmy na siebie bo benzyna po 6 podwyżki gaz ,prąd , jakieś nowe wały plus inflacja a my to kropidłami odpowiemy a ruski sobie napewno rade da a tu jak się UE zdenerwuje a mam przeczucie, że nie wiele brakuje to taczki mało widły pójdą w ruch ja z miasta ale wieś popieram tu ciągle coś się tli ale tylko rozsądny i przezorny człowiek jest w stanie dostrzec co tu się wyrabia przez tych bolszewików eh
prs
Az dziwne..

Niby ci Rosjanie tacy spostrzegawczy a nie zauwazyli jednak najwiekszego wroga, nie zadaja nieuniknionego ciosu..

Wrog nr1 wciaz siedzi w fotelu prezydenta federacji..

Nu..
Najcjemnjej pod latarnjom..

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki