REKLAMA
WAŻNE

Pure Biologics chce pozyskać z emisji akcji serii E ok. 57 mln zł

2020-11-09 08:54
publikacja
2020-11-09 08:54
fot. Robert Gardziński / FORUM

Pure Biologics zamierza pozyskać z emisji akcji serii E ok. 57 mln zł, a środki przeznaczyć m.in. na realizację obecnie prowadzonych projektów B+R, a także na rozpoczęcie prac badawczych w zakresie nowych, alternatywnych celów molekularnych - podała spółka w komunikacie. W ofercie publicznej Pure Biologics zaoferuje do 600 tys. akcji serii E.

20 listopada spółka planuje podać do publicznej wiadomości cenę maksymalną akcji, a proces budowania Księgi Popytu rozpocznie się 23 listopada.

Zapisy na akcje będą prowadzone od 24 do 30 listopada, natomiast 3 grudnia 2020 r. ma nastąpić przydział akcji oferowanych.

Jak podano, Pure Biologics planuje przenieść akcje na rynek regulowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Koordynatorem oferty jest Dom Maklerski BOŚ.

"Środki pozyskane od inwestorów pomogą nam w realizacji strategicznych celów. Większa część środków zostanie przeznaczona jako wkład własny na dalsze prace w ramach utworzonego portfolio terapeutycznego, tj. te prace, na których realizację pozyskaliśmy już dofinansowanie unijne. Pozyskanie kapitału w ramach bieżącej oferty będzie też krokiem, który ma na celu zintensyfikować rozwój Pure Biologics w zakresie leków biologicznych oraz nowoczesnych terapii medycznych stosowanych w immunoonkologii. Planujemy rozszerzyć wachlarz realizowanych projektów o nowe wskazania medyczne, a także przystąpić do badań nad zupełnie nowymi cząsteczkami. Część środków z emisji spółka chce wykorzystać do rozbudowy i modernizacji infrastruktury badawczej, która jest niezbędna do realizacji prac projektowych" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, współzałożyciel i prezes zarządu Pure Biologics dr Filip Jeleń.

Pure Biologics jest firmą biofarmaceutyczną, prowadzącą prace badawczo-rozwojowe w obszarze leków biologicznych, testów diagnostycznych i wyrobów medycznych o zastosowaniu terapeutycznym. Spółka informowała, że chce przenieść notowania na rynek regulowany GPW w maju tego roku. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki