Pieniądze na start-up bez zadłużania?

2020-10-23 10:26
publikacja
2020-10-23 10:26

Masz pomysł, ale nie wiesz od czego zacząć? Chcesz stworzyć prototyp usługi lub produktu, ale nie masz pieniędzy? Wiesz, jak ma wyglądać MVP, ale nie wiesz, jaki model biznesowy będzie najlepszy? Odpowiedzią na te pytania jest Wschodni Akcelerator Biznesu!

Jeśli masz pomysł, sprawdziłeś, że takie rozwiązanie nie funkcjonuje na rynku, śmiało możesz starać się o pomoc dla swojego start-upu.

Takim źródłem pomocy finansowej, mentoringowej i menadżerskiej jest platforma startowa dla nowych pomysłów Wschodni Akcelerator Biznesu, którego animatorem jest Puławski Park Naukowo-Technologiczny w Puławach.

Otrzymasz tu wsparcie merytoryczne dotyczące swojego pomysłu. Zdobędziesz wiedzę na temat skalowalności produktu bądź usługi. Nabędziesz nowe wiadomości na temat tworzenia odpowiedniego modelu biznesowego. Dodatkowo możesz rozszerzyć własną sieć kontaktów o kontakty ekosystemu Wschodniego Akceleratora Biznesu.

Projekt WAB realizowany jest we współpracy z partnerami biznesowymi, którzy zapewniają profesjonalną pomoc w realizacji celów młodego przedsiębiorcy oraz pokażą, jak uniknąć wielu błędów na początku drogi biznesowej. Właśnie z takiej pomocy skorzystało już ponad 160 spółek, które, wprowadzając innowacyjny pomysł na rynek, odnalazły własną niszę.

– Brak finansowania może przyczynić się do upadku nawet najlepszego pomysłu na biznes – mówi Jan Raczyński z Rebels Valley.

– Gdy rozwijamy swoje rozwiązanie, niezbędne nam są środki finansowe: czy to na opłacenie pracowników, czy testy rynku, czy promocję produktu. Finansowanie zewnętrzne można pozyskać na wiele sposobów. Nie każde rozwiązanie będzie optymalne dla każdego, dlatego najpierw należy zastanowić się, który z dostępnych wariantów jest dla nas najlepszy. Aby realizować cele biznesowe start-upu, możemy ubiegać się o wsparcie zarówno zewnętrznego inwestora, Anioła Biznesu czy funduszu Venture Capital. Możemy również skorzystać z kredytu bankowego, aczkolwiek na początkowym stadium rozwoju możemy mieć problem z jego otrzymaniem. W przypadku, gdy jesteśmy na początku naszej ścieżki biznesowej, warto rozważyć wsparcie ze środków unijnych. Jedną z dróg, aby pozyskać takie finansowanie, jest przejście przez proces inkubacji w ramach Platform Startowych. Dzięki przejściu przez proces inkubacji start-up ma nie tylko możliwość ubiegania się o dofinansowanie, ale również uzyskuje dostęp do usług specjalistycznych, mentoringu czy wsparcia w zakresie poszukiwania odbiorców technologii. Jest to dobre rozwiązanie dla młodych projektów, które przyczyni się do przyspieszenia ich rozwoju i przygotowuje ich do procesu sprzedaży.

Wschodni Akcelerator Biznesu to projekt realizowany przy pomocy środków finansowych w ramach programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Głównym zadaniem platformy jest kompleksowe przygotowanie start-upu do rozpoczęcia i skalowania pomysłu. Poprzez świadczenie usług podstawowych oraz specjalistycznych, start-up uzyskuje możliwość testowania swojego pierwszego prototypu. Po ukończonym procesie inkubacji młody przedsiębiorca ma wiele możliwości, z których może wybrać, aby finansować dalszy rozwój firmy.

– Początkujący przedsiębiorcy na ogół mierzą się z podstawowym wyzwaniem: pozyskaniem środków na swoją działalność – mówi Łukasz Gołąbek, wiceprezes Netrix Ventures.

– Zyski nie są jeszcze generowane albo uzyskiwanie profity są w pełni reinwestowane w działalność firmy. Ciekawym i wartym rozważenia wariantem jest finansowanie pomysłu biznesowego z wykorzystaniem środków pochodzących z projektów realizowanych przy pomocy środków unijnych. Jest to naturalny kierunek większości start-upów. Kolejnym krokiem, jaki może być wykonany przez młode spółki, to smart money od funduszu inwestycyjnego. Ventures partner WAB lokuje swoje środki w wybrane startupy, zgodnie z wertykałami inwestycyjnymi funduszu. Wsparliśmy już trzy innowacyjne start-upy winkubowane w ramach platform startowych kwotą 4,5 mln zł.

WAB, poza wsparciem w kształtowaniu struktur biznesowych czy w definiowaniu rynku, umożliwia start-upom udział w specjalistycznych wydarzeniach, takich jak Mixer startup czy Meetup, gdzie uzyskują wiedzę, jak finansować swój pomysł z funduszy Venture Capital. Dzięki temu start-up jest w stanie przygotować się do komercjalizacji i finansowania swojego produktu. W procesie inkubacji start-up otrzymuje dodatkowe wsparcie venturowe, mentoring i poszukiwanie odbiorców technologii.Źródło:Materiał partnera
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki