REKLAMA

Puby i lokale rozrywkowe na Islandii zostaną zamknięte

2020-09-18 17:42
publikacja
2020-09-18 17:42
Shutterstock

Puby i lokale rozrywkowe w Islandii zostaną zamknięte na cztery dni; ma to pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa - poinformował w piątek w oświadczeniu rząd.

Lokale będą zamknięte od 18 do 21 września. Obostrzenia obejmą siedem miast: Reykjavik, Mosfellsbaer, Hafnarfjoerdur, Gardabaer, Kopavogur, Kjosarhreppur i Seltjarnarnes. Restauracje, które mają licencję na sprzedaż alkoholu, nie będą zamykane.

Jak podały lokalne media, w ciągu ostatnich trzech dni potwierdzono 53 przypadki zakażenia koronawirusem; 21 z nich zdiagnozowano w czwartek.

12 przypadków zostało powiązanych z lokalem "Irishman Pub", w którym zakażeni przebywali 11 września. Władze zaapelowały do wszystkich, którzy tego dnia byli w pubie między godz. 16 a 23, o zachowanie szczególnej ostrożności i jak najszybsze zgłoszenie się do pobrania próbek do testów.

Według Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore, który prowadzi statystyki dotyczące Covid-19, w Islandii potwierdzono łącznie 2230 przypadków zakażenia koronawirusem. W wyniku pandemii zmarło 10 osób. (PAP)

kib/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
mmonline420
Na Islandii również zwiększono liczbę testów 2-krotnie, więc przy pomocy testu PCR generującego dużą liczbę fałszywie dodatnich przypadków łatwo jest zakłamać rzeczywistość.
Logika porażająca - puby zamykają na 4 dni, ale restauracje serwujące alkohol mogą być czynne. Czyli wirus podróżuje - teraz, w
Na Islandii również zwiększono liczbę testów 2-krotnie, więc przy pomocy testu PCR generującego dużą liczbę fałszywie dodatnich przypadków łatwo jest zakłamać rzeczywistość.
Logika porażająca - puby zamykają na 4 dni, ale restauracje serwujące alkohol mogą być czynne. Czyli wirus podróżuje - teraz, w najbliższym czasie - na wys. 1,6-1,8m, więc w pubach jest groźny ale w restauracjach już nie.
Na Islandii, od 21. kwietnia nie zgłoszono żadnego zgonu związanego w koroną !!
carlito1
To jest "ynteligentny" wirus. On wie w kogo uderzyć, i nawet są godziny po których nie atakuje... Szaleje w NFZ ale już prywatnych przychodniach nie. Za to lubię bawic się na weselach, a do biedronki nie chodzi....:/
Czyli zwykły imprezowicz na krzywą buzię z tego wirusa ....hahahahah

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki