REKLAMA

Publikacja prospektu InPostu planowana jest za około tydzień

2021-01-14 17:06
publikacja
2021-01-14 17:06
fot. Andrzej Hulimka / FORUM

Publikacja prospektu InPostu planowana jest za około tydzień - poinformował PAP Biznes Peter Ogden z londyńskiego Powerscourt, który pracuje przy tej ofercie.

"Nie mogę podać dokładnej daty, ale należy przyjąć, że będzie to za około tydzień" - napisał Ogden w mailu, w odpowiedzi, kiedy planowana jest publikacja prospektu InPostu.

InPost ogłosił w środę zamiar przeprowadzenia oferty i notowania na giełdzie Euronext Amsterdam.

Fundusze zarządzane przez BlackRock oraz Capital World Investors i GIC Pte zawarły umowę dotyczącą nabycia akcji InPostu w ofercie za 1,03 mld euro. Z tego na BlackRock przypada 430,6 mln euro, a na Capital World i GIC po 300 mln euro.

Akcje InPostu sprzedawane są przez: AI Prime & Cy SCA (podmiot kontrolowany przez fundusze zarządzane przez Advent International, Templeton Strategic Emerging Markets Fund IV, LDC oraz PZU Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych BIS 2.

Globalnymi koordynatorami oferty są Citigroup Global Markets Europe, Goldman Sachs Bank Europe SE i J.P.Morgan A.G.

Przychody InPostu po III kw. 2020 roku wzrosły do 1,67 mld zł z 832,5 mln zł rok wcześniej. Operacyjna EBITDA zwiększyła się do 635,6 mln zł z 230 mln zł przed rokiem.

InPost podał, że grupa zamierza kontynuować rozwój w Wielkiej Brytanii oraz rozważa ekspansję we Francji, Hiszpanii i we Włoszech. W Wielkiej Brytanii InPOst ma 1.134 paczkomaty, a we Włoszech 350 paczkomatów.

InPost ma sieć ponad 10.000 paczkomatów w Polsce i współpracuje m.in. z Allegro. Na koniec 2020 roku grupa miała łącznie 12.254 paczkomaty.(PAP Biznes)

epo/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
glowny_analityk_bankier_pl
Banksterka kolejny raz okradła polaków.Mogli zrobić emisje ratunkowe na gpw ale załatwili wszystkich, zjedli ciastko i mają ciastko.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki