Przygotowania do żałobnych uroczystości

      Blisko milion osób może wziąć udział w uroczystościach żałobnych ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Jutro w samo południe na Placu Piłsudskiego w Warszawie rozpocznie się ceremoniał państwowy pożegnania tych, którzy zginęli w katastrofie lotniczej. Zabiją dzwony i zawyją syreny.   

   W porządku alfabetycznym zostanie odczytana lista 96 ofiar katastrofy. Zaplanowano wystąpienia, głos mają zabrać między innymi marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk i brat prezydenta, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Część państwową zakończy salwa armatnia. Chwilę później rozpocznie się uroczysta msza żałobna w intencji ofiar katastrofy  koncelebrowana przez Episkopat Polski.   

   Na Placu Piłsudskiego ustawiany jest ołtarz, na ogromnej scenie, tuż przy krzyżu papieskim. Ołtarz i prowadzące do niego schody zostaną przykryte białym materiałem. Za ołtarzem na ogromnym czarnym płótnie zamieszczono zdjęcia wszystkich ofiar katastrofy. Na scenie w trakcie nabożeństwa przewidziano miejsce dla 300 osób, przedstawicieli duchowieństwa i liczącego 140 osób chóru. Dla rodzin ofiar, przedstawicieli władz państwowych i oficjalnych delegacji wyznaczono sektory.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~popo

Z daleka nie widać zdjęcia Pana Prezydenta a powinna być w centalnej części i powiększona !
Wszyscy zgineli towarzysząc Panu Prezydentowi w jego misyjnej patriotycznej podróży !
i o tym powinniśmy pamiętać chyba ,że jest jakieś zalecenie zalecenie
aby nie wspominać o Prezydencie , który zginął na szczególnej słuzbie narodu polskiego - pełniąc funkcję Głowy Państwa Polskiego , wybieranaego przez cały naród!!!

Pokaż cały komentarz !
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil